قیمت خودروهای برقی وارداتی

شرایط فروش و قیمت خودروهای برقی وارداتی

قیمت خودروهای برقی وارداتی در سامانه عرضه اختصاصی اعلام شده و متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۵ خرداد ۱۴۰۳ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

با اعلام شرایط ثبت نام خودرو در سامانه فروش خودروهای برقی، حال قیمت علی الحساب و نهایی ۷ خودرو حاضر در این سامانه اعلام شده است. در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز به اعلام قیمت‌های اعلامی می‌پردازیم.

قیمت خودروهای برقی وارداتی در مبادی ورودی

قیمت خودروهای برقی وارداتی

با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، برای عرضه خودروهای برقی سامانه‌ای مجزا در نظر گرفته شده است و مشتریان جدید می‌توانند با مراجعه به سامانه EVAUTO.IR به‌راحتی نسبت به خرید خودروهای وارداتی برقی اقدام کنند. همچنین قوانین ثبت نام بسیار آسان‌تر از سایر محصولات است و صرفاً افراد می‌توانند با داشتن حساب وکالتی نسبت به خرید خودروهای صفر کیلومتر وارداتی برقی اقدام کنند.

در اولین دوره سامانه فروش خودروهای برقی، محصولاتی چون هوندا E-NS1، آئودی Q5 E-Tron، فولکس واگن ID۴، هونگچی E-QM5، لونا GRE، جک E50A، سینوگلد و… عرضه می‌شوند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که صرفاً بانک‌های ملت، تجارت، ایران زمین و گردشگری، امکان افتتاح حساب وکالتی برای سامانه خودروهای برقی را دارند.

طبق اعلام این سامانه، متقاضیان می‌توانند از روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی را انتخاب نمایند. متقاضیان محترم باید از تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی و مبلغ یک میلیارد ریال معادل 100 میلیون تومان را مسدود نمایند.

خودروهای برقی وارداتی با قیمت قطعی

نام شرکتنشان تجاریمدلقیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
بی ام کارزHONGQIEQM51 میلیارد و 805 میلیون و 460 هزار تومان
کرمان موتورKMCEJ71 میلیارد و 98 میلیون و 650 هزار تومان

خودروهای برقی وارداتی با قیمت علی الحساب

نام شرکتنشان تجاریمدلقیمت فروش علی الحساب در مبادی ورودی
معین خودرو ایرانیانHondaENS11 میلیارد و 850 میلیون تومان
معین خودرو ایرانیانAudiQ5 E-Tron3 میلیارد و 150 میلیون تومان
ایران خودروLunaGRE945 میلیون تومان
سایپاSinogoldTango 51 میلیارد و 50 میلیون تومان
ماموت خودروVolkswagenID 41 میلیارد و 450 میلیون تومان

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی‌الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقبا در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به‌منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و… قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه، هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

ویدیو مرتبط
آخرین شرایط فروش انواع خودرو در ایران:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*