پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۴

پرفروش ترین گوشی های جهان در 3 ماهه اول سال ۲۰۲۴

فهرست پرفروش ترین گوشی های جهان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ منتشر شده که سلطه کامل اپل و سامسونگ بر بازار تلفن‌های هوشمند را نشان می‌دهد.

با توجه به آخرین گزارش منتشر شده شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research، بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ باز هم تحت سلطه دو غول فناوری اپل و سامسونگ قرار گرفت. در واقع ۱۰ گوشی هوشمند پرفروش سال جاری به‌طور مساوی بین این دو شرکت تقسیم شده‌اند و هر برند موفق به کسب پنج جایگاه در لیست شده است.

این سلطه مستمر اپل و سامسونگ، تسلط آن‌ها بر بخش گوشی‌های هوشمند بالارده را نشان می‌دهد و جای کمی برای ورود سایر تولیدکنندگان به رده‌های برتر باقی می‌گذارد. این گزارش بر یک روند واضح به سمت دستگاه‌های رده بالا تأکید می‌کند؛ چرا که ۷ مورد از ۱۰ گوشی هوشمند پرفروش قیمتی معادل ۶۰۰ دلار یا بالاتر دارند.

فهرست پرفروش ترین گوشی های جهان در ۲۰۲۴

  1. اپل آیفون ۱۵ پرو مکس
  2. اپل آیفون ۱۵
  3. اپل آیفون ۱۵ پرو
  4. اپل آیفون ۱۴
  5. سامسونگ گلکسی اس ۲۴ اولترا
  6. سامسونگ گلکسی ای ۱۵ فایوجی
  7. سامسونگ گلکسی ای ۵۴
  8. اپل آیفون ۱۵ پلاس
  9. سامسونگ گلکسی اس ۲۴
  10. سامسونگ گلکسی ای ۳۴

آیفون ۱۵ پرو مکس؛ پادشاه بازار موبایل

پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۴ - آیفون ۱۵ پرو مکس

در میان این رقابت نفس‌گیر، آیفون 15 پرو مکس اپل موفق شده عنوان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در جهان را به خود اختصاص دهد. این اولین بار است که مدل پرو مکس در خارج از فصل‌های فروش ویژه اپل، به صدر جدول فروش می‌رسد و نشان‌دهنده محبوبیت فوق‌العاده این گوشی در بین مصرف‌کنندگان است.

به طور کلی،‌ موفقیت آیفون 15 پرو مکس نشان‌دهنده گرایش روزافزون کاربران به گوشی‌های هوشمند رده بالا با امکانات و ویژگی‌های پیشرفته است. این موضوع در استقبال چشمگیر از خط تولید پرو اپل نیز مشهود است، به طوری که نیمی از کل فروش این شرکت در سه ماهه اول سال 2024 مربوط به مدل‌های آیفون 15 پرو و پرو مکس بوده است، که در مقایسه با 24 درصد در همین دوره در سال 2020، افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

گوشی‌های سری گلکسی S24 سامسونگ هم اینجا هستند

اگرچه اپل در صدر فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند قرار دارد، سامسونگ با سری گلکسی اس ۲۴ خود، حضوری قدرتمند در این لیست داشته است. مدل گلکسی اس ۲۴ اولترا به مقام پنجم دست یافته و مدل پایه گلکسی S24 نیز در جایگاه نهم قرار گرفته است. این گزارش بار دیگر تأکید می‌کند که گلکسی S24 اولترا سامسونگ، پرفروش ترین گوشی اندرویدی سال ۲۰۲۴ لقب خواهد گرفت.

پرفروش ترین گوشی های ۲۰۲۴ - گلکسی اس ۲۴ اولترا

موسسه Counterpoint Research، دلیل موفقیت سامسونگ را دو عامل کلیدی می‌داند: سامسونگ با عرضه زودهنگام این سری نسبت به رقبا برتری زمانی پیدا کرد و توانست سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، فناوری جدید هوش مصنوعی، امکانات منحصربه‌فردی را برای خلق محتوا در اختیار کاربران می‌گذارد و گلکسی اس ۲۴ را از سایر گوشی‌های بازار متمایز می‌کند.

به لطف این نوآوری، سری S24 در بازار شلوغ گوشی‌های هوشمند، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و مورد توجه مصرف‌کنندگانی قرار گرفته است که به‌دنبال ویژگی‌های پیشرفته هستند.

گرایش بازار به سمت گوشی‌های گران قیمت‌تر

اطلاعات مربوط به فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ بر تداوم روند گرایش به سمت محصولات ممتاز صحه می‌گذارد؛ چرا که تعداد بیشتری از مصرف‌کنندگان به سمت دستگاه‌های رده بالا سوق پیدا کرده‌اند. این امر با توجه به این واقعیت مشهود است که از میان ۱۰ گوشی هوشمند پرفروش، ۷ مورد آن‌ها قیمتی معادل ۶۰۰ دلار یا بالاتر داشتند.

شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research بر این باور است که این روند در سال‌های آینده با تمرکز تولیدکنندگان بر ساده‌سازی خطوط تولید و ارائه ویژگی‌های ممتازتر مانند هوش مصنوعی مولد (Generative AI) تشدید خواهد شد. این شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند که گوشی‌های هوشمند مجهز به هوش مصنوعی مولد تا سال ۲۰۲۴، ۱۱ درصد از کل فروش بازار را تشکیل دهند. همچنین، آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این رقم تا سال ۲۰۲۷ به ۴۳ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*