هفت سین تکنولوژی [سین سوم ] : سنتناریو؛ آتشفشان لامبورگینی فعال شد

مهمان شما شده‌ایم با قسمت سوم سری هفت سین تکنولوژی در وبسایت گجت نیوز. سین‌های زیادی در دنیای تکنولوژی  هستند، اما هرچه پیش‌تر  می‌رویم، حرف سین نقش مهم‌تری در دنیای فن‌آوری پیدا می‌کند. چه کنیم که اگر خودوریی به اسم سنتناریو تولید نمی‎شد، اکنون بالاجبار مشغول تشریج یکی از محصولات سایپا بودیم ! به هر حال، محصول شگفت انگیز لامبورگینی سنتناریو نام نهاده شد، پس در  ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

غولی جدید بر وزن اونتادور

۲۰۱۷-Lamborghini-Centenario-LP770-4-1031-876x535-620x379پوستر‌های خودرو، مملو از لامبورگینی اونتادور است؛ از نسخه‌ی پایه گرفته تا سوپر ولوچه، روح گاو وحشی ایتالیایی در آن‌ها دمیده شده. این خودرو سال ۲۰۱۱ به بازار راه یافت تا رسما مورسیه لاگو را باز نشسته اعلام کند. اونتادور به مدت ۴ سال قهرمان بی چون و چرای لامبورگینی بود. طراحی فوق العاده‌ی  فلیپو برینی، هیچ وقت قدیمی نمی‌شود و تا صدها سال ستایش بینندگان را به دنبال دارد. اما آنچه که اونتادور را خاص می‌کرد، پیشرانه‌اش بود چرا که موتور ۱۲ سیلندر ۳.۵ لیتری قدرتمندی در آن وجود داشت. با این همه، پس از چندین سال، ایتالیایی‌ها جانشین شایسته‌ای برای اونتادور اتخاذ کردند.

به سنتناریو سلام کنید ! سنتناریو در یک نگاه، به مثلثی می‌ماند که کسی حریفش نمی‌شود. طراحی، حرف و حدیثی باقی نگذاشته،  خشونت به فاحشی در آن دیده می‌شود. مطابق اونتادور خطوط شکسته و تیز، رکن اصلی طراحی ظاهری این خودرو است.همچنین  ورودی‌های هوا شکل و شمایل رو به جلو‎‌تری گرفته‌اند و سنتناریو به طور کلی کشیده‌تر به نظر می‌رسد.

۲۰۱۷-Lamborghini-Centenario-LP770-4-1081-876x535-620x379به وجود کشیده تر شدن سپر جلویی، به طور کلی سپر پشتی برای این خودرو منظور نشده، اما به جای آن دیفیوز‌های غول پیکری جای گرفته اند که نیروی رو پایین را به بالاترین سطح خود می‌رسانند. در پشت دستگاه، آنچه که بسیار مورد توجه ما قرار گرفت، طراحی چراغ‌های Y شکل آن بود و حالتی اخمو به سنتناریو بخشیده است.

این خودرو از تمامی جهات شگفت انگیز است و خصوصا وقتی به آمار و ارقام آن نگاه می‌کنیم. سنتناریو موتور V12 تنفس طبیعی زیر کاپوت دارد که ۷۵۹ اسب بخار را به چرخ‌ها منتقل می‌کند. خروجی تولید شده، حتی از اونتادور سوپر ولوچه ( قوی‌ترین مدل اونتادور ) ۱۹ اسب بیش‌تر است.

سنتناریو قادر است در عرض ۲.۷ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و زمان مصرفی برای رسیدن به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها ۲۳.۵ ثانیه ثبت شده.

سنتناریو، شگفتی جدیدی پس از عنصر ششم ؟

حتما عنصر ششم را به یاد دارید، لامبورگینی سستو المنتو که به منظور جنس تمام کربنی‌اش بدین شکل نام نهاده شده بود؛ سستو المنتو خودرویی بود که فقط برای سرعت طراحی شده بود. ایتالیایی‌ها حتی برای کاهش وزن آن، شیشه جلویی را از نوعی پلاستیک ساختند و به طور کلی، داشبوردی در این خودرو دیده نمی‌شد.

۲۰۱۷-Lamborghini-Centenario-LP770-4-1041-876x535-620x379حال که سنتناریو روی کار آمده، رقیب داخلی جدیدی برای سستو المنتو محسوب می‌شود. سنتناریو سوپر اسپرتی است که ساعت‌ها برای واگرایی طراحی و عملکرد آن زمان نیاز داریم. نهایتا اگر سنتناریو را از سستو المنتو بهتر عنوان نکنیم، مطمئنا با آن در یک ردیف قرار می‌گیرد. ما تصمیم را بر عهده‌ی شما میگذاریم چرا که لامورگینی خودرویی نیست که راجب آن نظر دهیم. تنها تماشا می‌کنیم و لذت می‌بریم !

با ما در سین بعدی هفت سین تکنولوژی همراه باشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*