سه گانه‌های هیوندای یونیک ۲۰۱۷ به نمایشگاه نیویورک آمدند

پس از اتمام نمایشگاه بزرگ اتومبیل ژنو، روز گذشته  درهای نمایشگاه خودرو نیویورک به روی متقاضیان باز شد؛ مطابق همیشه، خودرو‌های الکتریکی توجهات زیادی جلب کردند، اما امسال هیوندای یونیک است که احتمالا در میان سبز‌ها، به یک ستاره بدل خواهد شد.

نیویورک مجمعی شد تا خودروسازان بزرگ بار دیگر گل‌های سر سبدشان را معرفی کنند. چشم بادامی‌ها نسخه‌ی جدید یونیک را در دل این نمایشگاه جای دادند تا شاید بهترین خودرو برقی این رویداد لقب گیرد. همچنین هیوندای تصمیم دارد تا با ارائه مدل‌های هیبریدی، پلاگین، و تمام برقی، آزادی عمل بیش‌تری به مصرف‌کنندگان دهد.

یونیک در ادامه‌ی راهش رقیبان سرسختی همچون شورلت ولت ( Chevrolet Volt )، فورد فوکوس الکتریکی ( Ford Focus )، نیسان لیف ( Nissan Leaf )، و تویوتا پریوس ۲۰۱۶ (۲۰۱۶ Toyota Prius ) را پیش رو دارد و امید است به لطف ترفند‌های  فروش هیوندای، تقابل چشمگیری در بازار الکتریکی‌ها صورت گیرد.

در نمایشگاه خودرو ژنو که ماه گذشته برگذار شد، هر سه مدل هیوندای یونیک حضور پیدا کردند و با امکانات آن‌ها آشنا شدیم. اما به نظر می‌رسد که در خودرو‌های راه‌یافته به ایالات متحده، برخی تغییرات لحاظ شده اند. طی گزارشات رسمی، یونیک با یک‌بار شارژ کامل می‌تواند ۱۵۵ مایل ( ۲۵۰ کیلومتر ) را طی کند. اگر چه هنوز هم در این‌باره شک و ابهام وجود دارد، اما با توجه به بیانات هیوندای، مدل طراحی شده برای ایالات متحده چندان قابل توجه نخواهد بود، چرا که رکورد طی مسافت ۱۱۰ مایل ( ۱۸۰ کیلومتر ) را به ثمر رسانده است.

تغییر دیگر به افت محدوده برد نسخه‌ی پلاگین هیوندای یونیک مربوط می‌شود، که از ۳۱ مایل ( ۵۰ کیلومتر ) به ۲۵ مایل ( ۴۰ کیلومتر ) کاهش یافته است. اما اختلاف رتبه‌بندی لزوما به معنای تغییرات در اتومبیل خوانده نمی‌شود. تامین انرژی هنوز هم بر دوش باتری‌هایی است که ظرفیت مشابهی با همتایان اروپایی خود دارند. اما آنچه که تفکیک پذیر بوده، کاهش محدوده کارکرد خودرو‌های حاضر در نیویورک است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*