رابط کاربری UX 5.0 ال جی

تماشا کنید: امکانات جدید رابط کاربری UX 5.0 ال جی

روز گذشته LG با انتشار ویدیویی، امکانات جدید رابط کاربری UX 5.0 خود را معرفی کرد. رابط کاربری UX 5.0 ال جی همچون گذشته بر اصل سادگی بنا شده و امکانات جدیدی در دل خود دارد.

اغلب شرکتهای سازنده گوشی‌های هوشمند، پس از دریافت اندروید خام توسط گوگل، بر روی آن تغییراتی انجام می‌دهند تا آن را به سلیقه‌ی خود سفارشی سازی کنند. برای مثال سامسونگ دوست دارد لباس TouchWiz را بر تن گوشی‌های خود کند و در طرف دیگر HTC لباس Sense را برای محصولات خود تولید می‌کند. برخلاف این نام‌های عجیب و غریب، LG ترجیح می‌دهد که رابط کاربری خود را با سادگی تمام UX بنامد. نسخه پنجم این رابط کاربری یعنی UX 5.0 قرار است به زودی به همراه پرچمدار آینده‌ی این شرکت LG G5 منتشر شود. درحالی که LG قرار است این جمعه با عرضه‌ی رسمی پرچمدار جدید خود، بازار گوشی‌های هوشمند را دچار تحول کند، روز گذشته یک ویدئوی کوتاه درباره‌ی ویژگی‌ها و نرم‌افزارهای جدید این رابط کاربری منتشر کرد تا مشتریان را بیش از پیش به خرید این گوشی ترغیب کند.

همانطور که میدانید LG پرچمدار جدید خود را به صورت ماژولار عرضه می‌کند. LG این ماژول‌های جداگانه را Friends (دوستان) نامگذاری کرده است. این ماژول‌ها به صورت کشویی به قسمت پایینی گوشی متصل می‌شوند. LG در زمان معرفی G5 چند ماژول آماده کرده بود و آن را در طول مراسم معرفی G5، به طرفداران خود نشان داد. برای مثال میتوان به ماژول دوربین اشاره کرد که پس از اتصال به قسمت پایینی گوشی، به آن حس و حال یک دوربین حرفه‌ای را می‌دهد یا میتوان به ماژول صدای این گوشی اشاره کرد که کیفیت بسیار بالایی در پخش موسیقی به گوشی اضافه می‌کند.

شکی نیست که LG با ماژولار کردن پرچمدار خود یعنی گوشی هوشمند ال جی جی ۵ ( LG G5 )  دست به قمار زده و امیدوار است با این کار کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. LG برای محبوب‌تر شدن ماژول‌های جدید خود (Friends) و از طرفی تشویق توسعه‌دهندگان مختلف به توسعه‌ی ماژول‌های جداگانه برای G5، کنفرانس‌هایی را در آمریکا و کره برگزار کرده است تا راه را برای تولید ماژول‌های کاربردی جدید برای G5 هموار کند. نیازی به گفتن ندارد که رابط کاربری UX 5.0 ال جی قصد دارد به زیبایی تمام ماژول‌های جدید را با هارمونی این گوشی هوشمند همسو کند.

در رابط کاربری UX 5.0 ال جی یک برنامه به نام LG Friends Manager وجود دارد که به کمک آن میتوان به راحتی تمامی ماژول‌های Friends را به صورت یکپارچه مدیریت کرد. در ویدئویی که در ادامه قرار داده‌ایم، چند ابزار جدید نیز  در رابطه با دوربین معرفی شده است. همانطور که می‌دانید، LG تصمیم گرفته است که در رابط کاربری جدید خود دکمه‌ی app drawer را حذف کند. دکمه‌ی app drawer همان دکمه‌ی باز‌کننده‌ی منوی برنامه‌ها در اندروید است. این کار حس و حال iOS را به این رابط کاربری جدید افزوده است. از طرفی LG هنوز امکان استفاده از app drawer را در رابط کاربری جدید قرار داده است و ما می‌توانیم در صورت تمایل آن را به شکل قبلی بازگردانیم. البته نباید از ویژگی‌های دیگر این رابط کاربری چشم پوشید. در این ویدئوی جدید با چند برنامه کاربردی جدید ارائه شده توسط LG آشنا خواهیم شد. برای مثال میتوان به برنامه‌های LG Health ،Smart Doctor ،World Clock و LG Backup اشاره کرد.

این ویدئو تنها یک بررسی اجمالی از رابط کاربری UX 5.0 ال جی است. ما برای در دست گرفتن گوشی و امتحان کردن برنامه‌ها و ویژگی‌های جدید UX 5.0 لحظه شماری می‌کنیم تا ببینیم این رابط کاربری واقعاً چه در چنته دارد. در ادامه میتوانید ویدئوی منتشر شده توسط LG را مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*