هک آیفون 6 و آیپاد

FBI به دنبال هک آیفون 6 و آیپاد !

هفته‌ی گذشته FBI طی خبری اعلام کرد که توانسته بدون کمک اپل، گوشی آیفون 5c متعلق به تروریست سن‌برناردینیو را هک کند. امروز خبری منتشر شده که نشان می دهد FBI  اینبار به دنبال هک آیفون 6 و آیپاد است.

FBI روز گذشته درخواستی از طرف یک دادستان از ایالت آرکانزاس مبنی بر رمزگشایی دو دستگاه آیفون 6 و آیپاد را دریافت کرد. این پرونده به دو نوجوان مربوط می‌شود که بنا بر گفته‌ها ممکن است در قتل رابرت و پاتریشیا کانگدل دست داشته‌ باشند. این دو نوجوان در حال حاضر منتظر طی شدن مراحل قانونی جرمشان هستند. دادستان برای تکمیل پرونده‌ی موردنظر نیازمند رمزگشایی اطلاعات درون گوشی iPhone 6 متعلق به هانتر دکسلر 18 ساله و یک دستگاه iPod متعلق به جاستین استیتون 15 ساله است.

به اعتقاد دادگاه، این دو نوجوان از این دو دستگاه در طرح‌ریزی نقشه‌ی قتل استفاده کرده‌اند و رمزگشایی این دو دستگاه کمک شایانی به حل این پرونده خواهد کرد. هنوز کسی نمی‌داند که FBI چگونه توانسته گوشی آیفون 5c متعلق به ضارب سن‌برناردینیو را رمزگشایی کند، اما به نظر می‌رسد که FBI راهی پیدا کرده هک آیفون 6 و آیپاد را هم بدون کمک اپل انجام دهد. FBI درخواست دادستان ایالت آرکانزاس را مبنی بر هک آیفون 6 و آیپاد را پذیرفته و از قرار معلوم قصد دارد این دو دستگاه را به همان روش قبلی رمزگشایی کند. البته باید به این نکته توجه کرد که آیفون 6 از یک تراشه‌ی مخصوص رمزنگاری استفاده می‌کند که کار را برای FBI بسیار مشکل خواهد کرد. باید دید که FBI می‌تواند این دو دستگاه را با وجود این شرایط جدید هک کند یا خیر.

اپل از همان ابتدا درخواست FBI مبنی بر ایجاد Backdoor در محصولاتش را نپذیرفت و آن را بسیار خطرناک توصیف کرد. این اتفاق موجب شد که سایر شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تکنولوژی، توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و تلاش خود برای امن‌تر کردن محصولاتشان را افزایش دهند. جدال بین FBI و اپل در چند هفته‌ی گذشته، جنگ عظیمی را میان طرفداران حفاظت از حریم شخصی و طرفداران اجرای قانون به پا کرده است و قرار نیست به این زودی‌ها پایان یابد.

نظر شما چیست؟ شما با کدامیک از این دیدگاه‌ها موافق هستید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. نباید این کارو انجام بده وگرنه همه چیز و خراب میکنه :Thinking:

  2. اپل فقط آبروی خودشو برد.

  3. ای یو اس مثل اندروید نشه صلوات این طور که داره پیش میره امنیت نرم افزاری ای یو اس هم اومده پایین

  4. اپل مقاومت خوبی کرد :Wink: