کورتانا

کورتانا دومین سال تولد خود را با معرفی یک ویژگی جدید جشن گرفت

کورتانا ( Cortana )، دستیار صوتی محبوب سیستم عامل ویندوز، دیروز دو شمع کیک تولد خود را فوت کرد. این دستیار مجازی در دومین روز آپریل سال ۲۰۱۴، در کنفرانس بیلد ( BULD 2014 ) معرفی شد؛ اولین بار در ویندوز ۸.۱ ( Windows 8.1 ) ظاهر شد و کنترل فرامین صوتی مختلف را بدست گرفت. امروزه کورتانا در سیستم عامل های محبوب موبایلی شاخه‌دار شده است. با گجت نیوز همراه باشید.

اخیرا، ویژگی جدیدی به نسخه اندروید Cortana اضافه شده که کاربران این سیستم عامل را از وجود ویروس در گوشی‌ هوشمندشان مطلع می‌سازد. همچنین کورتانا توانایی ارسال پیامک های مختلف از سوی رایانه شخصی را دارد و این تنها قطره‌ای از دریای امکانات این دستیار صوتی است. امکانات و ویژگی‌های جدیدی نیز در آینده به این نرم‌افزار اضافه می‌شوند که بسیار کاربردی خواهند بود. ویژگی های جدید این دستیار صوتی، از طریق ویندوز استور ( Windows Store ) قابل دریافت هستند. از این پس، کورتانا ،در طول روز، به شما پیشنهاد های مختلفی می‌دهد؛ مثلا شما را به یک وعده غذایی لذیذ دعوت می‌کند، بلیط (هواپیما، اتوبوس، قطار) رزرو می‌کند یا برای شما یک تاکسی کرایه خواهد کرد.

زمانی که سیری اپل ( Apple Siri ) و Google Now را با کورتانا مقایسه می‌کنیم، دستیار صوتی مایکروسافت در پله‌ی سوم قرار می‌گیرد. دستیار های گوگل و اپل به‌مراتب از نرم‌افزار تشخیص فرامین صوتی مایکروسافت ( Cortana ) قدیمی‌تر هستند و توسعه‌ی بیشتری یافته اند. اگر از حق نگذریم، کورتانای مایکروسافت به‌سرعت در حال پیشرفت و تکامل است و روزی خواهد رسید که یکی از دلایل اصلی خرید پرچمداران مایکروسافتی، کورتانا ( Cortana ) باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*