تماشا کنید: پهباد جدید DJI به نام Matrice 600 با قابلیت‌های فیلم‌برداری پیشرفته

تماشا کنید: پهباد جدید DJI به نام Matrice 600 با قابلیت‌های فیلم‌برداری پیشرفته

کمپانی DJI، برندی است که در زمینه‌ی تولید پهبادهای پیشرفته برای کارهای سینمایی حرف اول را می‌زند. پهبادهای این کمپانی طی دو سال اخیر در کشور ما هم بسیار فراگیر شده‌اند و به تازگی نیز مدل جدید این کمپانی به نام پهباد Matrice 600 با قابلیت‌های مدرن تصویربرداری معرفی شده است.

پهباد Matrice 600 به گفته‌ی DJI، قدرت‌مندترین و پیشرفته‌ترین پهبادی است که توسط این کمپانی ساخته شده و برای تمام مسئولیت‌های سنگین، آماده‌ی انجام خدمت است. این پهباد که از نوع روتورهای شش ملخه است، با هدف حمل دوربین‌های سنگین و تجهیزات عکاسی پیشرفته توسعه یافته است و قادر است بارهایی تا سقف ۶ کیلوگرم را با خود به آسمان ببرد.

این پهباد به طور کامل از سری دوربین‌های Zenmuse Z15 ساخت خود DJI پشتیبانی می‌کند و گیمبال مدرن Ronin-MX نیز به طور اختصاصی برای این پهباد طراحی شده تا کاربران بتوانند از تمام پتانسیل‌های دوربین فیلمبرداری نصب شده بر روی آن بهره ببرند. این گیمبال به طور اختصاصی برای مدل Matrice 600 عرضه شده و دارای قابلیت‌های متعددی است که در ویدیو به آن‌ها اشاره شده است؛ این سیستم می‌تواند با توجه به وزن باری که بر روی پهباد نصب شده است، خود را به‌روزرسانی کند و به طور خودکار شرایط را تنظیم نماید.

سیستم کنترل پرواز A3 و تکنولوژی ارسال ویدیوی Lightbridge 2 در این پهباد تعبیه شده است که به Matrice 600 اجازه می‌دهد ویدیوهایی با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل را تا فاصله‌ی ۵ کیلومتری برای هدایت کننده‌اش ارسال کند. سیستم A3 درکنار کنترل سرعت الکترونیکی که با ارسال امواج سینوسی کار می‌کند، دقت کنترل بسیار بالایی را هم برای کنترل کننده‌ی این پهباد فراهم می‌کند.

پهباد Matrice 600 دارای سه گزینه برای سیستم کنترل خواهد بود

البته خریداران می‌توانند این سیستم را به A3 PRO ارتقا دهند که از سه سنسور داخلی GPS و سه سنسور تشخیص اینرسی بهره می‌برد. این سیستم برای کاربران حرفه‌ای‌تر حتی م‌یتواند باز هم ارتقا یابد و به تکنولوژی ناوبری Real Time منحصربفرد کمپانی DJI مجهز شود که به کاربران (به خصوص کارگردانان سینمایی) اجازه می‌دهد تا دقت مسیریابی و تعیین خط پرواز را تا حد سانتی متر بالا بیاورند و کارگردانان بتوانند از لوکیشن‌های خاص در زمان‌های متفاوت، برداشتی یکسان و دقیقا مشابه برداشت‌های قبلی داشته باشند.

در ویدیوی زیر که به صورت رسمی از سوی DJI منتشر شده است، می‌توانید قابلیت‌های فوقالعاده‌ی پهباد Matrice 600 را در عمل مشاهده کنید و ببینید که یک پهباد شش ملخه‌ی هوشمند چگونه می‌تواند کیفیت تصویربرداری و تجربه‌ی عوامل سینما از فیلم‌برداری را بالا ببرد:


این پهباد از یک رشته‌ی شش‌ تایی از باتری‌های شخصی سازی شده برخوردار است که در صورت از کار افتادن یکی از آن‌ها هم مشکلی برای ادامه‌ی پرواز پیش نمی‌آید. این باتری‌ها پهباد را قادر می‌سازند تا هنگامی که دوربین Zenmuse Z5 خود DJI را حمل می‌کند، به مدت ۳۶ دقیقه و هنگام حمل دوربینی مشابه RED EPIC، به مدت ۱۶ دقیقه پرواز مداوم داشته باشد.

پهباد M600 همچنین از نرم افزار مدیریتی DJI GO پشتیبانی می‌کند و هدایت کننده‌ی پهباد از راه دور قادر خواهد بود وضعیت فیلم‌برداری را مدیریت کند، فیلم نهایی را به صورت زنده و با کیفیت بالا تماشا کند، وضعیت باتری و موتور را کنترل کند، مقدار دریچه‌ی نوردهی دوربین را تغییر دهد، سرعت شاتر را تغییر دهد و بر روی دو مدل Zenmuse X5 and Z5R، فوکوس خودکار داشته باشد.

تماشا کنید: پهباد جدید DJI به نام Matrice 600 با قابلیت‌های فیلم‌برداری پیشرفته

خریداران علاقه‌مند به Matrice 600 می‌توانند برای داشتن نسل جدید پهبادهای DJI حدود ۴۵۹۹ دلار بپردازند؛ البته افرادی که قصد دارند گیمبال Ronin-MX را هم تهیه کنند، باید ۱۵۹۹ دلار دیگر هم پرداخت کنند. در ضمن علاقه‌مندان به پهبادهای فیلمبرداری می‌دانند که گیمبال‌های تولیدی این کمپانی دارای قابلیت‌های فراوانی هستند و به صورت جدا و مستقل از پهباد هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*