آتش گرفتن

آتش گرفتن گلکسی S6 اج پلاس در حین شارژ شدن

خبرهای پیرامون آتش گرفتن و یا انفجار تلفن‌های همراه به‌صورت روزانه منتشر نمی‌شوند، اما تداوم این گزارشات ایده ترسناکی را در ذهن کاربران ترسیم می‌کند: چه زمانی این اتفاق برای ما رخ خواهد داد؟ روز گذشته نیز گزارشاتی مبنی بر آتش گرفتن یک تلفن هوشمند در فضای وب منتشر شد؛ این بار گلکسی S6 اج پلاس. با جزئیات حادثه همراه ما باشید.

باز هم آتش گرفتن یک گلکسی دیگر…

طبق اطلاعات منتشر شده در این گزارش، هیچ اتفاق عجیب و غیر مرسومی قبل از بروز حادثه رخ نداده است. این تلفن بر روی تخت در حال شارژ شدن بود و هیچ بالشت یا شیء دیگری بر روی آن قرار نداشت؛ داغ کردن بیش از حد در این شرایط اصلا طبیعی و قابل پیش‌بینی نیست. مالک این تلفن همراه از شنیدن صدایی گرم و همچنین استشمام بوی دود قبل از آتش گرفتن این تلفن خبر داد.

تنها نکته قابل‌توجه و سرنخ ما در این گزارش، استفاده از شارژر گلکسی S3 برای شارژ شدن این تلفن بود؛ این فرد از شارژر اورجینال محصول استفاده نکرده است. با این حال مرکز تعمیرات شهر پمبروک پاین فلوریدا اعلام کرد که شارژر و کابل مربوطه در این حادثه مقصر نیستند. آن‌ها معتقدند که باتری خراب و یا آسیب احتمالی که توسط فرد به تلفن وارد شده، می‌توانند دلایل اصلی بروز این حادثه باشند.

گزارشات مبنی بر آتش گرفتن تلفن‌های اصلی کمپانی سامسونگ اخیرا بر تصمیم نهایی خریداران تاثیر منفی گذاشته است. حتی دارندگان تلفن‌های سایر سازندگان نیز با خواندن چنین خبر‌هایی دیگر تلفن خود را در طول شب به شارژر وصل نمی‌کنند، یا حداقل آن را از خود دور نگه می‌دارند.

نظر شما در این ‌باره چیست؟ آیا با خواندن این خبر در شارژ کردن تلفن خود – به خصوص گلکسی‌های سامسونگ – بیشتر از قبل احتیاط می‌کنید؟‌ نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*