تصاویر طبیعت که در حالت ماکرو به سرزمین عجایب تبدیل می‌شوند

تصاویر طبیعت که در حالت ماکرو به سرزمین عجایب تبدیل می‌شوند

تصاویر طبیعت و هنرمندانی که از این موضوع زیبا عکس می‌گیرند، کاملا می‌دانند که برای تکراری نشدن این سوژه‌ لازم است که خلاقیت زیادی به خرج دهند و دائما به دنبال شیوه‌های جدیدی برای تازه کردن ظاهر این‌گونه تصاویر بگردند؛ این دقیقا همان کاری است که عکاس مورد نظر ما انجام داده است.

هنرمندی که در این مطلب به سراغ او رفته‌ایم، با ذوق فراوان و دقتی که در پیدا کردن سوژه‌های عکاسی از تصاویر طبیعت معمولی اطراف خود انجام می‌دهد، جلوه‌ی فوق‌العاده زیبایی به آثار خود اهدا کرده است. مادگا واسیچک (Magda Wasiczek) نام این عکاس لهستانی است که در شهر ترزبینیا (Trzebinia) زندگی می‌کند. او که از جمله عکاسان شناخته‌شده در زمینه‌ی عکاسی از طبیعت و گل و گیاهان است، شیوه‌ی جذابی برای کار خود انتخاب کرده است.

او با استفاده از لنزهای ماکرو که سوژه را با بزرگ‌نمایی چند ده برابری نشان می‌دهند، به سراغ گل‌ها، گیاهان و حشرات محیط اطراف خود می‌رود و سوژه‌هایی را شکار می‌کند که شاید هر روز اکثر ما از کنار آن‌ها می‌گذریم، بدون اینکه حتی درباره‌ی بودن آن سوژه‌ها در اطرافمان اطلاع داشته باشیم. درواقع کاری که واسیچک انجام می‌دهد این است که به دنیای اطراف تمام ما با نگاهی کاملا متفاوت از دیگران نگاه می‌کند؛ دقیقا همان چیزی که هنر عکاسی و به‌خصوص موضوع تصاویر طبیعت به خاطر آن به وجود آمده است.

تصاویر طبیعت که در حالت ماکرو به سرزمین عجایب تبدیل می‌شوند

جالب است بدانید که این عکاس لهستانی پیش از این‌که به سراغ عکاسی بیاید، یک نقاش بوده است و همین موضوع باعث شناخت مناسب و استادانه‌ی او از کادربندی‌ها، ترکیب رنگ‌ها و شکار سوژه‌های عادی در نماهای سورئال و غیرعادی شده است. بخشی از معرفی‌نامه‌ی او درباره‌ی خود و هنرش را در زیر می‌خوانید:

هنر عکاسی برای من یک ابزار برای بالا بردن آگاهی دیگران از زیبایی‌های طبیعت است. من برای خلق تصاویر طبیعت زیبای جهان، یاد گرفته‌ام که چیزهایی نادیدنی را ببینم و به میلیون‌ها جزییات ریز و درشت در اطرافم توجه کنم؛ جزییاتی که پیش از این قادر به دیدن آن‌ها نبودم.

من نمی‌دانم چه کسی، چرا و با چه قدرتی طبیعت و جهان را به وجود آورده است، اما می‌دانم که تک تک جزییات آن مسحور‌کننده و غیر معمولی است. من قبل از این‌که به سراغ عکاسی بروم، نقاشی می‌کردم و در اینجا تنها ابزار کارم فرق کرده است: قلم‌هایم به لنز تبدیل شده است و به جای رنگ‌آمیزی، یاد گرفته‌ام که از قابلیت‌های اپتیکال آن‌ها برای خلق اثر مورد نظرم بهره ببرم.

تصاویر طبیعت که در حالت ماکرو به سرزمین عجایب تبدیل می‌شوند

هدف من این است که با مشاهده‌ی تصاویر طبیعت که توسط من خلق شده‌اند، حتی افرادی که یک بار هم به زیبایی گل‌ها و حشرات توجه نکرده‌اند و حتی از آن‌ها متنفر هستند، به آن‌ها علاقه‌مند شوند و زیبایی منحصربه‌بفرد آن‌ها را ببینند. البته من بدون هیچ ذهنیت خاصی به داخل طبیعت پای می‌گذارم و این خود طبیعت است که من را به سمت سوژه‌ی موردنظر راهنمایی می‌کند؛ حسی مشابه لحظه‌ی باز کردن هدیه‌های کریسمس!

بعد از خواندن توصیفات متفاوت این هنرمند چیره‌دست از کار و هدف خود، پیشنهاد می‌کنیم که چشمان خود را بگردانید و از منتخبی از تصاویر طبیعت که توسط واسیچک گرفته شده است، لذت ببرید.

گالری تصاویر طبیعت ؛ این سرزمین عادیِ عجیبِ غریب!

تصاویر طبیعت که در حالت ماکرو به سرزمین عجایب تبدیل می‌شوند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*