تمشا کنید: واکنش عجیب کاربری که یوتیوب جایزه‌ی او را فراموش کرده است!

تماشا کنید: واکنش عجیب کاربری که یوتیوب جایزه‌ی او را فراموش کرده است!

شبکه‌ی اشتراک گذاری ویدیوی یوتیوب به ادمین‌ کانال‌هایی که موفق به جذب تعداد خاصی دنبال‌کننده شوند، جوایزی را اهدا می‌کند تا انگیزه‌ی فعالیت آن‌ها را افزایش دهد؛ اما این سایت بزرگ گویا فراموش کرده است که جایزه‌ی سوژه‌ی مورد نظر ما را ارسال کند و البته واکنش او هم جالب توجه بوده است!

کدی (Cody) یک جوان آمریکایی است که کانال آزمایشگاه کدی (Cody’s Lab) در یوتیوب را اداره می‌کند. تمام ویدیوهایی که او در کانال خود قرار می‌دهد، مربوط به دنیای شیمی و واکنش مواد مختلف است و تماما به‌صورت اختصاصی و توسط شخص او تهیه می‌شوند. حدود هفت ماه پیش او توانست تعداد ۱۰۰ هزار دنبال کننده را در کانال خود ثبت کند.

یوتیوب به هر کانالی که بتواند این تعداد مخاطب را جذب کند، یک تندیس یادبود نقره‌ای را اهدا می‌کند. این تندیس که به شکل یک دکمه‌ی پخش بزرگ و به رنگ نقره‌ای (نه از جنس نقره) ساخته می‌شود، در داخل یک قاب زیبای چوبی قرار می‌گیرد و نام کانال به همراه تعداد دنبال کننده‌های آن بر روی شیشه‌ی قاب درج می‌شود.

اما به دلیل نامشخصی، یوتیوب جایزه‌ی کدی را ارسال نمی‌کند و طبق گفته‌های خودش در ویدیوی زیر، مسئولان سایت جواب ایمیل‌ها و پیام‌های او را هم نمی‌دهند. یک راه حل که معمولا به ذهن اکثر کاربران در چنین مواقعی می‌رسد، ساختن یک ویدیوی اعتراضی و به راه انداختن یک کمپین برعلیه یوتیوب است، اما کاری که کدی که انجام می‌دهد، این است که خودش دست به کار شده و تندیس یادبودی را برای خود می‌سازد!

در ویدیوی زیر تماشا می‌کنید که او برای ساخت این تندیس بسیار زحمت می‌کشد و چندین بار هم با شکست مواجه می‌شود؛ اما در نهایت این تندیس که از جنس نقره‌ی خالص است، آماده می‌شود و با اینکه جایزه‌ی رسمی خود یوتیوب بسیار زیباتر از آن است، این جایزه‌ی خودساخته در ویترین افتخارات کدی جای می‌گیرد!

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم این ویدیوی جذاب را مشاهده کنید تا علاوه بر مشاهده‌ی روش اعمالی نظیر ذوب کردن نقره و شکل دادن آن، با یک روحیه‌ی جنگ‌جو و تلاشگر هم آشنا شوید. در پایان ویدیو گفته می‌شود که قاب مورد استفاده توسط کدی نیز توسط یکی از فروشندگان سایت ای بی (eBay) که در زمینه‌ی ساخت قاب‌های ساختگی یوتیوب فعالیت می‌کند، ساخته شده است:


البته همان‌طور که مشاهده کردید، کدی برای ساخت آیکون مثلثی پخش از مقداری طلا استفاده می‌کند، اما جالب است بدانید که یوتیوب این کار را نمی‌کند. درواقع یوتیوب یک جایزه‌ی دیگر هم از جنس طلا دارد که آن را به کانال‌هایی اهدا می‌کند که بیش از یک میلیون مخاطب داشته باشند.

جایزه‌ی رسمی یوتیوب به چه شکلی طراحی می‌شود؟

جایزه‌ای که به‌طور رسمی توسط یوتیوب به کاربرانش اهدا می‌شود، بسیار شفاف‌تر از این تندیس خود ساخته است و از مواد قلع، زینک و نیکل در ساخت آن استفاده می‌شود. در ویدیوی زیر که توسط کانال AvE تهیه شده است، می‌توانید کالبدشکافی این جایزه را مشاهده کنید و از محتویات جعبه‌ای که این سایت برای کاربران موفق خود ارسال می‌کند، مطلع شوید:


پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. هههههه !!!
    فوق العاده بود 🙂