نرم افزار Breathe+ برای آی او اس

نرم افزار Breathe+ به حفظ آرامش و تمرکز شما کمک می‌کند

در زندگی پرشتاب این روزهای تقریبا همه‌ی ما و شما عزیزان، شاید آخرین چیزی که به آن توجه کنیم، کیفیت تنفس و تاثیری است که این موضوع بر روی سلامتی ما می‌گذارد. دقیقا به همین دلیل است که توسعه دهندگان نرم افزار Breathe+ به فکر ساخت ابزار مخصوصی برای تنظیم این موضوع افتاده‌اند.

نرم افزار Breathe+ به مربی شخصی شما برای تصحیح تنفس روزانه تبدیل خواهد شد

نفس کشیدن یکی از مهمترین مسائلی است که به‌طور مستقیم بر روی سلامت قلب و عروق ما تاثیر می‌گذارد. گاز اکسیژن که همراه با گلبول‌های قرم خون در سراسر بدن ما به جریان در‌می‌آید، فاکتور بسیار مهمی است که سلول‌های ما را زنده نگه می‌دارد و بر روی فعالیت آنها تاثیر می‌گذارد. البته نکته‌ی مهم اینجاست که نه‌تنها وجود اکسیژن برای حیات ما ضروری است، نحوه‌ی ورود آن به بدن و سرعت وارد شدن آن نیز بر روی کیفیت حیات ما تاثیر می‌گذارد و می‌تواند به‌عنوان یک عامل مثبت در جهت بهبود سلامتی عمل کند و یا به یک عامل منفی در جهت تخریب بافت‌های سلولی ما تبدیل شود.

نرم افزار Breathe+ نیز به سیستم عامل آی او اس آمده است که روش اصولی تنفس را به ما آموزش دهد و البته در مواقعی که خودمان را فراموش می‌کنیم و به نحوه‌ی نادرستی نفس می‌کشیم، به‌عنوان یک مربی عمل کند و جلوی حرکت اشتباه ما را بگیرد. نرم افزار Breathe+ بعد از اجرا شدن، تعداد دفعات نفس کشیدن و دم و بازدم‌های کاربر را محاسبه می‌کند و به شما می‌گوید که آیا باید سرعت نفس کشیدن خود را کاهش دهید و یا همین حالا هم با سرعت مناسبی نفس می‌کشید.

البته شاید با خود بگویید که نفس کشیدن، یک امر غیرارادی است و بدن انسان به‌صورت هوشمند، آن را مدیریت می‌کند. بله این حرف کاملا درست است و در مواقع عادی بدن شما می‌تواند سرعت نفس کشیدن را با توجه به فعالیت و نیاز خودش تنظیم کند و شما نیز این موضوع را متوجه نخواهید شد. اما کاربرد اپلیکیشن‌هایی نظیر نرم افزار Breathe+ این است که در مواقعی که دچار استرس شده‌اید و در اثر کمبود اکسیژن و یا به هر دلیل دیگری، روند منظم نفس کشیدن خود را از دست داده‌اید، به کمک شما بیایند و با نمایش یک الگوی تنفسی منظم و به‌صورت کاملا علمی، شما را برای ریکاوری و بازگشت به روند عادی دم و بازدم آماده کنند.

این نرم افزار علاوه بر این موضوع، در مواقعی که شما نیاز به آرامش دارید و به‌طور مثال می‌خواهید بر روی موضوع خاصی تمرکز کنید و یا حتی برای شروع ورزشی نظیر یوگا، نیاز دارید که اعصاب و روان خود را آرام کنید، به کمکتان خواهد آمد و طی یک برنامه‌ریزی اصولی بر مبنای نحوه‌ی نفس کشیدن شما (که البته سرعت آن از طریق قسمت تنظیمات کاملا قابل تغییر است)، باعث می‌شود که بتوانید نفس‌های عمیق‌تری بکشید و با اجرای یک عملیات دم و بازدم طولانی و آرام، اعصاب و عضلات خود را ریلکس کنید؛ همان‌طور که شما عزیزان گجت نیوزی هم احتمالا می‌دانید، تنفس عمیق و نفس کشیدن به‌صورت آرام و در وقفه‌های طولانی‌تر باعث می‌شود که آرامش خاصی در تک تک سلول‌های بدن به وجود بیاید و این موضوع به‌قدری مهم و حیاتی است که حتی مربیان برتر در برخی از روش‌های درمانی و یا در ورزش‌هایی نظیر شطرنج، یوگا، هنرهای رزمی و دیگر فعالیت‌های ذهنی، زمان مخصوصی را نیز به آموزش تنفس صحیح و ریلکس کردن بدن به کمک تکنیک‌های دم و بازدم اختصاص می‌دهند.

نرم افزار Breathe+ برای آی او اسبه هر حال به سبب رایگان بودن نرم افزار Breathe+ توصیه می‌کنیم که اگر یک آیفون، آیپاد یا آیپد دارای آی او اس ۹.۳ و بالاتر دارید، این نرم افزار را از طریق این لینک در اپ استور دانلود و بر روی دیوایس خود نصب کنید تا در مواقعی که فشار کاریتان بسیار بالا رفته است و یا نیاز به آرامش عمیقی دارید، از برنامه‌ها و ابزارهای سریع آن استفاده کنید و بدون هیچ هزینه‌ای و تنها از طریق تنفس منظم و صحیح، گردش خون خود را تنظیم نموده و انرژی‌های منفی را از خود دور کنید.

در ضمن اگر کاربران بخواهند می‌توانند از طریق یک پرداخت درون برنامه‌ای به مبلغ ۱.۹۹ دلار، تبلیغات این برنامه را نیز حذف کنند تا تنها بر روی رابط کاربری بسیار زیبا و مدرن این اپلیکیشن تمرکز کنند و موضوعات دیگر باعث بر هم خوردن آرامششان نشود. گفتنی است که رابط کاربری زیبا به همراه افکت‌های صوتی آرامش‌بخش، امکان تنظیم انواع برنامه‌های تنفس در بازه‌های زمانی مختلف، امکان تنظیم سرعت و زمان مخصوص برای هر عمل دم و بازدم در باز‌ه‌ی زمانی یک تا ۳۲ ثانیه بر حسب نیاز و خصوصیات کاربر، امکان تنظیم برنامه‌های یک ساعته برای تاثیر بیشتر و البته استفاده‌ی رایگان از تمام قسمت‌های نرم افزار، از ویژگی‌های مهم نرم افزار Breathe+ به‌حساب می‌آیند.

جالب است بدانید که حدود یک ماه پیش اپل نیز اپلیکیشنی را با نام مشابه این نرم افزار (Breathe) برای اپل واچ معرفی کرد. آن نرم افزار که قرار است بخشی از نسخه‌ی جدید سیستم عامل واچ او اس ۳ باشد، در کنفرانس اختصاصی اپل در رویداد WWDC اپل معرفی شد و کارکردی مشابه همین اپلیکیشن را برای کاربران ساعت هوشمند اپل به ارمغان خواهد آورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*