سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

از میان کمپانی‌هایی که در زمینه‌ی تولید هدست‌های واقعیت مجازی فعالیت می‌کنند، کمپانی کره‌ای سامسونگ علاقه‌ی خاصی بر روی هدست‌های واقعیت مجازی سازگار با گجت‌های همراه و اسمارت فون‌ها دارد و هزینه‌ی بسیاری را هم در راه تولید و گسترش محصولات خود در این زمینه صرف می‌کند.

هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر (Gear VR) نتیجه این سرمایه‌گذاری سامسونگ هستند. این هدست‌ها ابتدا به‌صورت چند نسخه‌ی محدود که تنها با تعدادی از دیوایس‌های این کمپانی سازگار بودند، عرضه شدند و بعد از اینکه طراحان این کمپانی به یک طرح واحد و بالغ رسیدند، نسخه‌ی نهایی آنها را با نام هدست گیر وی آر نسخه‌ی مخصوص مصرف‌کننده عرضه کنند که این مدل با تمام پرچمداران کمپانی سامسونگ سازگار بود و توانست به محبوبیت بسیار زیادی در نزد کاربران دست پیدا کند.

اما آیا این طراحی می‌تواند یک الگوی نهایی برای هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ باشد و دیگر بدون هیچ تغییری، بتواند تمام محصولات این کمپانی را تحت پوشش خود قرار دهد؟ خیر، مطمئنا نمی‌تواند. تغییراتی نظیر آنچه قرار است در فبلت گلکسی نوت ۷ اتفاق بیافتد، دقیقا همان مواردی هستند که باعث شده‌اند سامسونگ به سراغ طراحی یک مدل جدید از هدست‌های گیر وی آر برود.

سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

همان‌طور که می‌دانید نسل جدید فبلت‌های سری نوت سامسونگ با نام گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) قرار است که تا حدود کمتر از یک ماه دیگر و در اوایل مرداد معرفی شوند. یکی از تغییرات سری نوت در این مدل طبق گفته‌ی کارشناسان، وجود پورت یو اس بی از نوع سی خواهد بود. ازآنجاکه گلکسی نوت ۷ به احتمال زیاد به این پورت مجهز خواهد شد، سامسونگ نیاز است که مدل جدیدی از هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر را روانه‌ی بازار کند.

هیچکدام از مدل‌های گیر وی آر در حال حاضر از پورت یو اس بی نوع سی پشتیبانی نمی‌کنند و سامسونگ اگر در مدل جدید، این محدودیت را برطرف نکند، کاربرانی که قصد دارند گلکسی نوت ۷ را خریداری کنند و به‌صورت همزمان به استفاده از هدست واقعیت مجازی گیر وی آر نیز علاقه دارند، دچار تردید خواهند شد و ممکن است که از خرید این دیوایس خودداری کنند.

سرنخ مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر از کجا پیدا شد؟

سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

اگر پیگیر اخبار تکنولوژی در چند ماه اخیر بوده باشید، حتما با سایت هندی زائوبا (Zauba) آشنا هستید. این وب‌سایت که در واقع یک پورتال رسمی متعلق به کشور هند است، تمام اطلاعات مربوط به واردات و صادرات محصولات مختلف از مرزهای این کشور آسیایی را در خود ثبت می‌کند و به یک بانک اطلاعاتی جامع تبدیل شده است.

در چند ماه اخیر گزارشگران و خبرگزاری‌های معتبر جهانی از وجود این وبسایت مطلع شده‌اند و استفاده‌ی جالبی از آن می‌کنند. محصولات دیجیتالی جدید خیلی از کمپانی‌ها و به‌خصوص کمپانی سامسونگ، قبل از معرفی و عرضه‌ به‌صورت رسمی نیاز است که آزمایش‌های فنی و کیفی خاصی را پشت سر بگذارند و آزمایشگاه‌های مجهز در کشور هند یکی از برترین مقاصد برای رسیدن به این هدف است. به همین دلیل اطلاعات خیلی از دیوایس‌های جدیدی که برای آزمایش به این کشور ارسال می‌شوند، توسط وبسایت زائوبا لو می‌روند و ما می‌توانیم از طریق این ترفند جالب، اطلاعات دیوایس‌های وارد شده به کشور هند را مشاهده کنیم.

سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

به‌تازگی نیز مدل جدیدی از هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ وارد این کشور شده و اطلاعات آن در وبسایت زائوبا مشاهده شده است. پیش از این هم مدل‌های آزمایشی هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر با شماره مدل SM-R32x و مدل مخصوص مصرف‌کنندگان آن با شماره مدل SM-R322 وارد سایت زائوبا شده بودند، اما این هدست جدید با شماره مدل SM-R323 در سایت هندی ثبت شده است و به همین دلیل احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات این محصول، مربوط به همان نسل جدید هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ باشد؛ حتی جالب است بدانید که در یکی از ورودی‌های این بانک اطلاعاتی، به نام Gear VR نیز به‌صورت مستقیم اشاره شده است!

گفتنی است که به غیر از برخورداری از پورت یو اس بی نوع سی و سازگاری با گلکسی نوت ۷، هنوز مشخص نیست که مدل جدید گیر وی آر از چه قابلیت‌های اضافه‌ای نسبت به مدل‌های قبلی برخوردار خواهد بود و در سایت زائوبا نیز تنها به پشتیبانی از ارتباط بلوتوثی اشاره شده است و صحبتی از قابلیت‌های دیگر به میان نیامده است.

در تصویر زیر می‌توانید جزییات این ورودی‌ها در سایت بانک اطلاعاتی واردات و صادرات کشور هند را مشاهده کنید:

سامسونگ در حال کار بر روی مدل جدید هدست‌های واقعیت مجازی گیر وی آر است

به هر حال برای اطلاع از جزییات بیشتر، نیازی نیست چندان منتظر بمانیم زیرا اگر قرار باشد این هدست به‌صورت سازگار با نوت ۷ عرضه شود، احتمالا معرفی آن همزمان با رونمایی از گلکسی نوت ۷ و حدود سه هفته‌ی دیگر و در اوایل ماه مرداد انجام خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*