سامسونگ اميدوار است با توليد تگ هاي جديد ارتباطات NFC را ارتقا دهد

در حالي که اکثر توجهات به ارتباط‌هاي حوزه نزديک (NFC) و کاربرد آن در پرداخت‌هاي الکترونيکي معطوف شده است، شرکت کره‌اي سامسونگ الکترونيک مي‌کوشد تا کاربري اين فناوري را به ساير حوزه‌ها نيز گسترش دهد. همانطور که مي دانيد، مي‌توان از تگ‌هاي NFC براي انجام سريع و آسان امور و يا اعمال تنظيمات در محيط‌هاي مختلف استفاده نمود.

ارتباط حوزه نزديک (Near Field Communication) يا ان اف سي (NFC) نوعي ارتباط بي سيم بين دو دستگاه الکترونيکي است که در نزديکي يکديگر قرار گرفته‌اند و فاصله بين آن‌ها از چند سانتي متر متجاوز نيست. از آنجا که اطلاعات به صورت کد شده بين دو دستگاه منتقل مي‌شوند، مي‌توان از آن براي پرداخت‌هاي الکترونيکي نيز استفاده کرد.
به تازگي شرکت سامسونگ در حال عرضه برنامه TecTiles مخصوص گوشي‌هاي هوشمند است. به کمک اين برنامه، کاربر مي‌تواند برچسب‌هاي NFC دلخواه را کد نويسي کرده يا محتوي آن را بخواند. اين برنامه را مي‌توان براي تغيير در تنظيمات گوشي، راه اندازي برنامه‌هاي کاربردي، ورودي به مکان‌هاي گوناگون، به‌روزرساني وضعيت کاربر در شبکه‌هاي اجتماعي، ارسال پيامک و حتي تماس‌هاي تلفني خودکار استفاده نمود.
کاربران گوشي‌هاي سامسونگ قادرند با اين برنامه رايگان و برچسب‌هاي ارزان قيمت NFC، امور متعدد خود را تعريف کرده تا به صورت خودکار انجام شوند. گفتني است، مي‌توان برنامه TecTiles را بر روي ساير گوشي‌هايي که داراي سخت افزار NFC هستند نيز نصب نمود.
اما کاربرد اين برچسب‌ها چگونه است؟ براي روشن شدن اين موضوع به اين مثال‌ها توجه کنيد: مثلاً يکي از برچسب‌هاي ايجاد شده را در راهروي ورودي به اتاق کنفرانس قرار مي‌دهيم تا کليه گوشي‌هاي عبوري به صورت خودکار به حالت بي صدا (Silent) درآيند. از سوي ديگر شرکت‌هاي توليدي، مي‌توانند از اين برچسب‌ها براي گرفتن نظر مثبت (لايک) خريداران بهره ببرند.
اين برچسب‌ها که در بسته‌هاي پنج تايي از سوي سامسونگ عرضه مي‌شود تنها 15 دلار ناقابل قيمت خواهد داشت. هم‌اکنون برخي از گوشي‌هاي سامسونگ از جمله Nexus S، Galaxy Nexus و جديدترين گل سرسبد چشم بادامي‌ها يعني Galaxy S III از NFC پشتيباني مي‌کنند.


منبع : allthingsd

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*