کامیون الکتریکی مرسدس بنز

کامیون الکتریکی مرسدس بنز رونمایی شد

امروز کامیون الکتریکی مرسدس بنز توسط غول خودروساز آلمانی رونمایی شد. ماشین‌های برقی می‌روند که به بخشی بزرگی از آینده حمل و نقل جهان بدل شوند. تسلا یکی از بزرگترین سازندگان ماشین‌های الکتریکی در جهان و پیشرو در ارائه‌ی این تکنولوژی بوده و گویا دایملر قصد ندارد که تسلا را در این زمینه تنها بگذارد.

کمپانی Daimler مالک یا سهام دار بسیاری از کمپانی‌های بزرگ و وابسته به مرسدس بنز است. سیزدهمین خودروساز بزرگ و دومین سازنده کامیون در جهان بوده و علاوه بر آن تولیدات اتوبوس‌های آن نیز بسیار معروف است.

کامیون الکتریکی مرسدس بنز رونمایی شد؛ دایملر را نیز به لیست تولیدکنندگان خودروهای برقی جهان اضافه کنید

امروز غول خودروسازی جهان، Mercedes-Benz اولین کامیون تمام برقی خود را در اشتوتگارت معرفی کرد. این وسیله نقلیه مرسدس بنز Urban eTruck (کامیون الکتریکی شهری) معرفی شد و قادر است تا ظرفیت 29 تن مجاز ایالات متحده (حدود 26 هزار کیلوگرم) را جابه‌جا کند. کامیون الکتریکی مرسدس بنز اولین وسیله باری انرژی‌های پاک در نوع خود است.

همان‌طور که از نام این خودرو پیداست، کامیون تمام برقی آلمانی برای سفرهای دور و دراز بین شهری طراحی نشده است. این وسیله نقلیه الکتریکی در هر بار شارژ کامل می‌تواند تا 124 مایل (حدودا 200 کیلومتر) را طی کند؛ و این مسافتی است که مطمئنا عملکرد این خودرو را تنها به محیط‌های شهری محدود خواهد کرد.

کامیون الکتریکی مرسدس بنز

مسلما در آینده‌ای نه‌چندان دور ظرفیت باتری این خودرو افزایش خواهد یافت و آن هنگام می‌توان از آن به‌عنوان یک وسیله باری بسیار موثر و پاک در حمل و نقل‌های بین شهری استفاده نمود؛ اما در حال حاضر این قضیه برای مدتی به تعویق خواهد افتاد. عملکرد کامیون الکتریکی مرسدس بنز در محیط‌های شهری برای پاکیزه‌تر نگه داشتن هوا بسیار مفید خواهد بود، معمولا بیشترین آلودگی هوا به وسایل نقلیه سنگین مربوط می‌شود. احتمالا کامیون برقی مرسدس بنز از سال 2020 به تولید انبوه خواهد رسید.

مطمئنا دایملر با رونمایی از این خودرو شوک بزرگی به تسلا وارد کرده است. ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده که کمپانی او در حال کار بر روی یک کامیون کوچک باری بوده که احتمالا در اوایل سال آینده معرفی خواهد شد. اکنون دیگر تسلا کمتر ادعا می‌کند که تنها تولیدکننده خودروهای تمام برقی در جهان است. کمپانی دایملر را نیز می‌توانید هم‌اکنون به لیست سازندگان خودروهای تمام برقی جهان اضافه کنید.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*