قابلیت کنترل دوربین به صورت دستی به نرم افزار دوربین اندروید برمی‌گردد

قابلیت کنترل تنظیمات دوربین به صورت دستی به نرم افزار دوربین اندروید برمی‌گردد

اگر از کاربران پیگیر سیستم عامل اندروید بوده باشید و به خصوص تغییرات نسخه‌های مختلف اندروید ۷ نوقا (Android 7.0 Nougat) را رصد کرده باشید، حتما می‌دانید که تغییرات متعددی در این نسخه‌ها صورت گرفته است و نرم افزار دوربین اندروید یکی از آن اپلیکیشن‌هایی بوده که بیشترین میزان تغییرات را دریافت کرده است.
یکی از عادت‌های منطقی و گاها عجیب مهندسان نرم افزاری گوگل در توسعه‌ی سیستم عامل اندروید این است که گاهی اوقات قابلیت‌هایی را به یک نسخه‌ی آزمایشی این سیستم عامل اضافه می‌کنند و آن قابلیت در کمال تعجب در نسخه‌ی بعدی حذف می‌شود. البته گاهی اوقات این قابلیت‌ها دارای مشکلاتی هستند که برای برطرف کردن آنها و به صورت موقتی از آن نسخه برداشته می‌شوند تا در نسخه‌ی نهایی دیگر آن مشکل مشاهده نشود.

اما گاهی اوقات نیز مانند امکان فعال کردن تم تیره یا همان دارک مود در اندروید ۷.۰، مشخص نمی‌شود که به چه دلیلی این قابلیت از سیستم عامل اندروید حذف می‌شود. قابلیت کنترل تنظیمات نرم افزار دوربین اندروید به صورت دستی در نسخه‌های پیشین نیز گویا از جمله تغییرات دسته‌ی اول است. در نسخه‌های پیشین بتای اندروید نوقا کاربران می‌توانستند در نرم افزار دوربین و هنگام عکاسی، تنظیمات اساسی نظیر میزان اکسپوژر و درخشندگی را خودشان به صورت دستی تعیین کنند که این موضوع به خصوص برای عکاسان می‌تواند بسیار جذاب باشد.

اما در بیلد فعلی اندروید نوقا این قابلیت برداشته شده که اکنون باخبر شده‌ایم امکان کنترل تنظیمات تصویربرداری در نرم افزار دوربین اندروید به صورت دستی قرار است در نسخه‌های بعدی بار دیگر اضافه شود. به گزارش کارشناسان سایت اندروید پلیس این قابلیت در نسخه‌های بعدی بار دیگر به اندروید نوقا برمی‌گردد و در نسخه‌ی نهایی نیز شاهد آن خواهیم بود.

مزیت تنظیمات دستی نرم افزار دوربین اندروید چیست؟

قابلیت کنترل دوربین به صورت دستی به نرم افزار دوربین اندروید برمی‌گردد

در حالت کلی تنظیمات دوربین اسمارت فون‌ها و تبلت‌های دارای سیستم عامل اندروید بر روی حالت اتوماتیک قرار گرفته است و تنظیمات پیشفرض نرم  افزاری به کاربران امکان می‌دهند که بدون آشنایی به هیچگونه دانشی از هنر عکاسی، تصاویر و فیلم‌های مناسبی را ذخیره کنند. اما خب در برخی از مواقع نیز آنهایی که به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کنند، ترجیح می‌دهند که با تنظیماتی بر خلاف تنظیمات پیشفرض نرم افزار دوربین اندروید به عکاسی و فیلمبرداری از محیط بپردازند و به صورت مثال اکسپوژری پایین تر و یا بالاتر از میزان پیشفرض نرم افزار برای درخشندگی و نمایش تصویر خود به کار ببندند.

گفتنی است که گوگل هنوز هیچ تاریخ دقیقی را برای عرضه‌ی اندروید ۷.۰ نوقا معین نکرده است اما گزارشاتی اخیرا منتشر شده که نشان می‌دهد این کمپانی برای یک رونمایی عظیم در فصل تابستان برنامه ریزی کرده است و حتی عده‌ای معتقدند این اتفاق در تاریخ پنجم آگوست یعنی حدود چهار روز دیگر اتفاق خواهد افتاد؛ این موضوع با توجه به این که گلکسی نوت ۷ نیز روز آینده توسط سامسونگ عرضه خواهد شد، می‌تواند تصادف جالبی باشد و احتملا فبلت جدید برند کره‌ای نیز به عنوان اولین میزبان این نسخه از اندروید معرفی شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*