حالت ذخیره انرژی نوت ۷ می‌تواند رزولوشن صفحه را تا دو مرحله کاهش دهد

حالت ذخیره انرژی نوت ۷ می‌تواند رزولوشن صفحه را تا دو مرحله کاهش دهد

همانطور که پیش از این هم پیش‌بینی می‌شد، نسل جدید فبلت‌های سامسونگ با امکانات بیشتری در زمینه‌ی بهینه‌سازی مصرف باتری عرضه شده است و فعال کردن حالت ذخیره انرژی نوت ۷ در این دیوایس باعث می‌شود که حتی رزولوشن صفحه‌ی نمایش ۵.۷ اینچی آن با سرعت بالایی کاهش پیدا کند.
حالت ذخیره انرژی نوت ۷ در سه حالت مختلف قابل استفاده است که این سه حالت شامل مودهای خاموش، متوسط و حداکثر می‌شوند. کاربر زمانی که این قابلیت را بر روی حالت خاموش قرار داده باشد، هیچ محدودیتی در زمینه‌ی استفاده از قدرت سخت افزاری دیوایس نخواهد داشت و گلکسی نوت ۷ (Galaxy note 7) در بهترین حالت و از حداکثر توان پردازشی، گرافیکی، نمایشی و ارتباطات با شبکه‌های مختلف استفاده خواهد کرد تا کاربر از حداکثر قدرت دیوایس خود لذت ببرد. اما به محض فعال کردن حالت متوسط، این موضوع تغییر می‌کند و محدودیت‌های دیوایس آغاز می‌شود.

زمانی که شما حالت ذخیره انرژی نوت ۷ را بر روی مود متوسط فعال می‌کنید، دیوایس به طور هوشمند و برای پایین آوردن مصرف انرژی، رزولوشن صفحه‌ی نمایشگر ۵.۷ اینچی این دیوایس را که از پنلهای آمولد ساخته شده است، از رقم ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل (کواد اچ دی با تراکم پیکسلی ۵۱۵ پیکسل بر هر اینچ) کاهش داده و آن را به ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل (فول اچ دی با تراکم پیکسلی ۳۸۶ پیکسل بر هر اینچ) می‌رساند. در ضمن علاوه بر کاهش رزولوشن، مصرف باتری با کاهش حداکثر روشنایی صفحه، حذف انیمیشن‌های غیر ضروری و محدود کردن عملکرد قطعات سخت افزاری دیگر نیز کاهش می‌یابد؛ با این که هنوز نمی‌توان از مقدار دقیق این کاهش قدرت سخت افزاری صحبت کرد، اما مطمئنا پردازش‌های پیچیده و سنگین نظیر بازی‌های اچ دی با مشکل و کندی همراه خواهد شد.

حالت ذخیره انرژی نوت ۷ می‌تواند رزولوشن صفحه را تا دو مرحله کاهش دهد

حالت ذخیره انرژی نوت ۷ در مود حداکثر؛ کمترین میزان مصرف باتری

گاهی مواقع پیش می‌آید که کاربران تنها چند درصد از شارژ باتری را در اختیار دارند و تا چند ساعت هم به منبع انرژی دسترسی ندارند تا نوت ۷ خود را شارژ کنند. اینجاست که مود حداکثر برای حالت ذخیره انرژی نوت ۷ به کمکتان خواهد آمد و با تشدید محدودیت‌های سخت افزاری، کاری می‌کند که با استفاده از همان چند درصد باقی مانده هم دیوایس خود را روشن نگه دارید و به طور مثال اگر تماس مهمی در پیش دارید، آن را از دست ندهید.

وقتی کاربر حالت حداکثر را انتخاب می‌کند، رزولوشن نمایشگر نوت ۷ از رقم ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل (کواد اچ دی با تراکم پیکسلی ۵۱۵ پیکسل بر هر اینچ) که حالت پیشفرض است، به مقدار ۷۲۰ در ۱۲۸۰ پیکسل (اچ دی با تراکم ۲۵۸ پیکسل بر هر اینچ) کاهش می‌دهد. علاوه بر این، عملکرد سخت افزاری اصلی نیز به شدت محدود می‌شود و فعالیت‌هایی نظیر ارتباط با شبکه در پس زمینه نیز غیر فعال می‌شود. در نهایت با محدود کردن حداکثر روشنایی صفحه به ۸۰ درصد، کمترین میزان مصرف انرژی برای نوت ۷ به ارمغان خواهد آمد که البته کاربر نیز می‌تواند با غیر فعال کردن چند گزینه‌ی غیر ضروری دیگر و کاهش بیشتر روشنایی نمایشگر، این میزان را از این هم کمتر کند.

حالت ذخیره انرژی نوت ۷ می‌تواند رزولوشن صفحه را تا دو مرحله کاهش دهد

سامسونگ اعلام کرده است که حالت ذخیره انرژی نوت ۷ حتی در برخی مواقع می‌واند تا حداکثر ۳۵ ساعت را به زمان روشن باقی ماندن این دیوایس اضافه کند، بنابراین استفاده از دو گزینه‌ی مختلف آن در شرایط متفاوت ممکن است نتیجه‌های جالبی در بر داشته باشد. همچنین کمپانی کره‌ای در این زمینه هوشمندی خاصی را به خرج داده است و به کاربران این امکان را می‌دهد که با تغییر برخی از گزینه‌های مودهای متوسط و حداکثر، آنها را دقیقا بر طبق نیازهای خود سفارشی‌سازی کنند؛ به طور مثال کاربران می‌توانند تعیین کنند که رزولوشن نمایشگر در مود حداکثر، به میزان فول اچ دی کاهش پیدا کند و یا در مود متوسط، فعالیت‌های شبکه‌ در پس زمینه غیر فعال شود.

حالت ذخیره انرژی نوت ۷ می‌تواند رزولوشن صفحه را تا دو مرحله کاهش دهد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. یه سوال برام پیش آمده بیزحمت جواب بدید
    حسگر عنبیه چشم توی تاریکی چطوری کار میکنه

  2. این قابلیتو سونی تو زد پرمیوم گذاشته بود از بس مسخره کردن حالا سامسونگ که گذاشته همه به به چه چه میکنن دلم برای سامسونگ میسوزه با این همه درامد هیچ خلاقیتی نداره فقط تقلید سامسونگ یکم ایده داشته باش