داستان ها در اینستاگرام

آموزش استفاده از قابلیت جدید داستان ها در اینستاگرام

سرویس اینستاگرام طی سال‌های گذشته به خوبی توجه کاربران فضای اینترنت را به خود جلب کرده است. تمرکز اصلی این شبکه اجتماعی بر روی گوشی کاربران و تصاویر ثبت شده توسط آن بوده است. قابلیت‌های جدید و جالبی طی این چند سال به سرویس اینستاگرام راه پیدا کردند و حالا نیز بخش جدید داستان ها در اینستاگرام معرفی شده است.

حالا به جای انتخاب دقیق تصاویر و انتشار آنها می‌توانید پست‌های متعددی را در روز از طریق بخش داستان ها در اینستاگرام (Stories) به اشتراک بگذارید؛‌ این پست‌ها موقتی هستند و پس از 24 ساعت حذف می‌شوند.

سرویس Snapchat نیز با قابلیتی مشابه بخش داستان ها در اینستاگرام ، امکان پست مطالب موقتی را به کاربران می‌دهد. اما با توجه به جامعه کاربری بالای اینستاگرام در کشورمان، می‌خواهیم نحوه استفاده از بخش جدید Stories در این شبکه اجتماعی را به شما بیاموزیم. با ما همراه باشید.

بخش داستان ها در اینستاگرام شباهت زیادی به اسنپ چت دارد

بخش Stories در اینستاگرام، یک گالری از تصاویر و ویدیوهای کاربر را به مدت 24 ساعت در بالای صفحه فید کاربران قرار می‌دهد. اما ساخت یک داستان جدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام چه مراحلی دارد؟

 1. در نوار بالای اپلیکیشن بر روی آیکون + در سمت چپ لمس کرده و یا در همان صفحه فید اپلیکیشن، از سمت چپ به داخل اسلاید بکشید. باز کردن این بخش از هر دو طریق بسیار سریع و آسان است.
 2. لمس کوتاه دکمه ضبط در انتهای این بخش، تصاویر جدیدی ثبت می‌کند و در صورت نگه داشتن آن نیز، دوربین به حالت فیلم برداری می‌رود.
 3. پس از این کار می‌توانید متنی به تصویر یا ویدیو خود افزوده و یا بر روی آن نقاشی بکشید. با لمس آیکون قلم، سه نوع قلم مختلف در اختیارتان قرار می‌گیرد. قلم سوم این روزها مورد توجه اکثر کاربران قرار دارد.
 4. دکمه Done را جهت اتمام داستان خود انتخاب کنید.
 5. در نهایت با انتخاب تیک انتهای صفحه، داستان جدید شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

داستان ها در اینستاگرام

شایان ذکر است که کاربران می‌توانند داستان‌های ذخیره شده خود در سرویس Snapchat را در شبکه اینستاگرام استفاده کنند. پس از ساخت داستانی در برنامه اسنپ چت، گزینه دانلود را جهت ذخیره داستان در گالری گوشی انتخاب کنید. سپس اپلیکیشن instagram را باز کرده و وارد بخش داستان ها در اینستاگرام شوید. حالا به سمت پایین اسلاید بکشید. گالری تصاویر اخیر شما باز می‌شود؛ در اینجا فایل مربوطه را جهت به اشتراک گذاری در اینستاگرام انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که تنها تصاویری که در 24 ساعت گذشته در گوشی ذخیره شده‌اند را می‌توان در بخش داستان‌های اینستاگرام منتشر کرد. پس عجله کنید!

داستان ها در اینستاگرام

تصاویر و ویدیوهای بخش داستان‌ها به مدت 24 ساعت در نوار بالایی صفحه فید دنبال کنندگان قرار می‌گیرد و شما نیز می‌توانید گالری داستان‌های دوستانتان را از همین بخش ورق بزنید. پس از قرار دادن داستانی جدید، یک حلقه قرمز رنگ دور تصویر پروفایل شما قرار می‌گیرد تا دنبال کنندگان بتوانند بخش مربوطه را به سرعت باز کنند. کافیست بر روی تصویر پروفایل شما لمس کنند تا گالری تصاویر و عکس‌هایتان نمایش داده شود.

خوشبختانه در صورت پشیمانی، امکان حذف کردن پست‌های مربوط به بخش داستان ها در اینستاگرام نیز فراهم شده است. کافیست بر روی آیکون سه نقطه در بالا و سمت راست تصویر یا ویدیو لمس کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید.

از جمله سایر امکانات و ویژگی‌های بخش داستان ها در اینستاگرام :

 • آپلود تصاویر و هایپرلپس‌ها وجود دارد
 • محتوی مربوط به بخش Stories را با فیلترهای متنوع اینستاگرام همراه کنید
 • ورق زدن گالری تصاویر و ویدیوهای بخش Stories در صفحه فید بسیار آسان و لذت بخش است
 • امکان مخفی سازی گالری داستان‌ها از چشم برخی کاربران وجود دارد : بر خلاف پست‌های معمولی اینستاگرام که برای همه کاربران دنبال کننده منتشر می‌شوند، می‌توانید امکان نمایش گالری داستان‌ها را برای برخی افراد خاص غیر فعال کنید.
 • امکان لایک کردن و نظر دادن به پست‌های بخش Stories وجود ندارد
 • می‌توانید از همین بخش برای فرد منتشر کننده گالری، پیام ارسال کنید

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در این بخش به صورت خودکار پس از 24 ساعت حذف می‌شوند. با این حال اگر بر روی آیکون سه نقطه بالای آنها کلیک کرده و گزینه Save Photo را انتخاب کنید، این تصاویر و ویدیوها در گالری گوشی ذخیره می‌شوند.

در نهایت با باز کردن گالری تصاویر و ویدیوها و اسلاید به سمت پایین، لیست تعداد تماشاگران گالری را به همراه نام آنان مشاهده خواهید کرد. امیدواریم از این مطلب نهایت بهره را برده باشید. نظر شما در مورد بخش داستان ها در اینستاگرام چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*