اپل برنامه‌های جدیدی برای گسترش قابلیت‌های اپل تی وی خواهد داشت

اپل برنامه‌های جدیدی برای گسترش قابلیت‌های اپل تی وی خواهد داشت

چند ماه پیش و بعد از این که اپل به طور رسمی اعلام کرد که دیگر تصمیمی برای ساخت سرویس برودکست تلویزیونی خود ندارد، بسیار از کارشناسان پیش‌بینی کردند که این تصمیم باعث گسترش فعالیت اپل در بخش اپل تی وی و افزودن قابلیت‌های جدید به این ست تاپ باکس جذاب گرفته شده است.
اپل تی وی (Apple TV) با این که همین حالا هم طرفداران زیادی دارد، اما هنوز نتوانسته است پتانسیل گسترده‌ی خود را به تمام کاربران نشان بدهد و به جز چند نرم افزار و بازی نه چندان جذاب و کنترل توسط صدای کاربر، ویژگی مهم دیگری در آن به چشم نمی‌خورد. به همین دلیل هم مهندسان نرم افزاری اپل به دنبال این هستند که قابلیت‌های آن را افزایش دهند. بخشی از این قابلیت ها اواخر خرداد گذشته و در رویداد مخصوص توسعه دهندگان اپل (WWDC 2016) معرفی شدند.

این بهبودهای نرم افزاری شامل قابلیت‌هایی جدیدی می‌شوند که امکان پشتیبانی بهتری از اپلیکیشن‌ها را فراهم می‌کند. قابلیت تعویض آسان و سریع بین پخش‌های زنده‌ی در حال اجرا، قابلیت ورود یکپارچه‌ی حساب کاربری برای تمام سرویس‌های تلویزیونی پولی تنها با یک بار وارد کردن رمز عبور و نام کاربری و قابلیت به یاد آوردن اطلاعات کاربری در نرم افزارهای پولی از جمله‌ی این قابلیت‌ها هستند.

اما به گزارش خبرگزاری Recode، اینها تنها توییک‌هایی محسوب می‌شوند که باعث بهتر شدن تجربه‌ی کاربری اپل تی وی خواهند شد و نمی‌توانیم آنها را به عنوان قابلیت‌های مهم و اساسی نام ببریم. به همین دلیل اپل قصد دارد تغییراتی را در این گجت محبوب ایجاد کند و ارائه‌ی یک راهنمای دیجیتالی برای پخش‌های تلویزیونی، اولین قدم آن خواهد بود.

راهنمای دیجیتالی تلویزیونی را به طور متفاوتی در اپل تی وی تجربه کنید

اپل برنامه‌های جدیدی برای گسترش قابلیت‌های اپل تی وی خواهد داشت

این راهنمای دیجیتالی چیزی مشابه سرویس نرم افزاری OneGuide خواهد بود که توسط مایکروسافت برای کنسول بازی ایکس باکس وان طراحی شده است. در حال حاضر هم کاربران راهنمای EPG را برای شبکه‌های تلویزیونی در اختیار دارند، اما به طور مثال برای پخش برنامه‌هایی نظیر پخش نت فلیکس، شبکه‌ی اچ بی او و دیگر سرویس‌های آنلاین، کاربران اپل تی وی با استفاده از این راهنمای جدید قادر خواهند بود که تمام برنامه‌ها و پخش‌های آن سرویس را مشاهده کنند و با کلیک بر روی هر برنامه، بلافاصله پخش آن آغاز شود؛ مطمئنا این کار بسیار راحت‌تر از جستجو در میان تمام بخش‌های یک برنامه‌ی جداگانه خواهد بود.

ریکود در ادامه گزارش داده است که اپل در حال بحث و مذاکره با سرویس‌های ارائه‌ کننده‌ی برنامه‌ها و پخش‌های اینترنتی است تا آنها اطلاعات متای لازم برای برنامه‌های خود را فراهم کنند و اپل بتواند این راهنمای دیجیتال را راه اندازی کند. هنوز هیچ تاریخی برای عرضه‌ی این قابلیت جدید اعلام نشده، اما نسل بعدی اپل تی وی مطمئنا به عنوان اولین میزبان این راهنما معرفی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*