پهپادهای DJI در طول بازی‌های المپیک ریو با محدودیت پروازی مواجه خواهند شد

پهپادهای DJI در طول بازی‌های المپیک ریو با محدودیت پروازی مواجه خواهند شد

پهپادهای DJI نقش مهمی در دنیای تصویربرداری و پرواز حرفه‌ای با این پرنده‌های رباتیک ایفا می‌کنند و از فیلمبرداری صحنه‌های خطرناک و اکشن در فیلم‌های بیگ پروداکشن هالیوودی گرفته تا تصویربرداری از مسابقات ورزشی و البته رقابت‌های المپیک با کیفیت بالا مورد استفاده‌‌ی فیلمبرداران مختلف قرار می‌گیرند.
سال گذشته کمپانی DJI از یک سیستم فنس گذاری بر حسب مکان جغرافیایی برای پهپادهای خود رونمایی کرد. این سیستم که Geofencing نامیده می‌شود، کنترل کنندگان کمپانی را قادر می‌سازد که دور تا دور فضای پروازی مکان‌های خاص و حساس نظیر فرودگاه‌ها، مراکز پلیس، مراکز نظامی و بیمارستانها فنس‌هایی را به طور مجازی ایجاد کنند و زمانی که پهپادهای DJI می‌خواهند از این فنس ها عبور کنند، سیستم داخلی آنها به طور خودکار مانع را تشخیص داده و مانع عبور می‌شود.

همچنین DJI از این طریق می‌تواند هشدارهایی را هم برای فرد کنترل کننده‌ی پهپاد ارسال کند تا او بداند که پرواز در آن منطقه ممنوع است. حالا با شروع رقابت‌های المپیک ریو که در کشور برزیل برگزار می‌شود، پهپادهای DJI با یک محدودیت پروازی موقت مواجه شده‌اند و امکان پرواز در برخی از نقاط وجود ندارد. البته به گزارش تک کرانچ این اولین باری نیست که این کمپانی چینی چنین محدودیتی را ایجاد می‌کند و پیش از این هم در جریان برگزاری رویداد G7 Summit در کشور ژاپن و تورنومنت جام ملت‌های اروپا که چندی پیش در کشور فرانسه برگزار شد، پهپادهای DJI با محدودیت‌های پروازی مواجه شده بودند.

پرواز پهپادهای DJI در چه مناطقی ممنوع خواهد بود؟

پهپادهای DJI در طول بازی‌های المپیک ریو با محدودیت پروازی مواجه خواهند شد

کمپانی چینی با همکاری نیروهای نظامی کشور برزیل مختصات جغرافیایی دقیق مکان‌هایی که در آنها ورزشکاران تردد دارند، مسابقات برگزار می‌شوند و یا بازدیدکنندگان اقامت دارند را مشخص کرده و در آنها فنس‌های مجازی گسترده‌ای راه اندازی کرده‌اند. این محدودیت‌ها تا حدود دو هفته دیگر و تا پایان رقابت‌های المپیک ریو باقی خواهد ماند و مناطقی در شهرهای ریو دو ژانیرو، برازیلیا، سائو پائولو، بلو هوریزنته، مانائوس و سالوا تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

البته شاید این اقدام برای محدودیت پرواز پهپادهای DJI با اعتراض گسترده‌ی خبرنگاران حاضر در محل رقابتها مواجه شود، اما با توجه به جذابیت بیش از حد رقابت‌های المپیک و این که احتمالا صدها خبرنگار و فیلمبردار علاقه دارند که با استفاده از پهپاد، نماهای جذابی را برای خود شکار کنند، مطمئنا وجود چنین قانونی ضروری به نظر می‌رسد تا آسمان بالای سر ورزشکاران سیاه نشود و مشکلاتی از قبیل برخورد و سقوط این پرنده‌های جذاب هم پیش نیاید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*