خانه مسکونی روی آب

خانه مسکونی روی آب در دبی؛ لوکس با چشم اندازی زیبا!

شاید روزی برسد که دیدن یک خانه مسکونی روی آب در دبی چندان هیجان انگیز نباشد و دریای این شهر پر باشد از خانه‌هایی که بر روی آب شناورند، اما آن زمان به نظر نمی‌رسد که هم اکنون باشد. به دنبال طرح پروژه‌های Floating Seahorse و Waterlovt زندگی روی آب با آخرین اقامتگاه لوکس بر روی آب به اوج کمال خود خواهد رسید.

تیم طراح این ایده می‌گوید : “ایده اصلی طراحی این خانه منحصر به فرد است. ارائه حریم خصوصی به ساکنان، راحتی و ارتباط برقرار کردن با طبیعت از ویژگی‌های آن است. ساخت این خانه مسکونی روی آب برای هتل‌ها و منازل شخصی پیش بینی شده است.”

خانه مسکونی روی آب ؛ لوکس، زیبا و با چشم اندازی حیرت انگیز در دبی ساخته می‌شود

هر اقامتگاه با یک اسکله‌ی ماشین‌رو با طول ۵۰ متر و عرضی در حدود ۳۰ متر به ساحل متصل می‌شود. این مسیر با شکل منحنی و سطحی از استیل ضد زنگ ساخته می‌شود. چنین ویژگی در ساخت باعث می‌شود تا حریم خصوصی افراد به خوبی حفظ شود و یک تراس بزرگ در یک سمت، چشم انداز زیبایی را به وجود می‌آورد.

خانه مسکونی روی آب

هر واحد دارای سه سطح است. ساختار بتنی زیر به دو بخش تقسیم می‌شود. نیمی از آن استفاده خاصی نداشته و برای حفظ تعادل است؛ اما قسمت مسکونی آن شامل ۴ اتاق خواب بوده که با حمام ترکیب شده است، یک اتاق کار، یک اتاق نشیمن و یک آشپزخانه که به زیبایی هر چه تمام‌تر خودنمایی می‌کند.

در سطح سوم نیز یک اتاق ناهار خوری با بالکن قرار گرفته که می‌تواند چشم انداز دلفریبی را برای ساکنین به ارمغان آورد. شرکت New Living on Water، طراح این پروژه می‌گوید که طرح داخلی این خانه های شناور می‌تواند با خواسته‌های هر مشتری متناسب باشد و حتی مشکل پسندان را هم راضی خواهد کرد.

سیستم‌ تهویه مطبوع این واحدهای مسکونی، هوای محیط را بسیار معتدل نگه می‌دارد. میزان دمای هر اتاق به طور جداگانه قابل تنظیم است. برای دریافت برق و همچنین به منظور دفع فاضلاب هر واحد مسکونی به ساحل مرتبط می‌شود؛ اما این امکان نیز وجود دارد که هر اقامتگاه به طور مستقل نیز عمل کند. با پنل‌های خورشیدی آب آشامیدنی تامین شده و سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب می‌تواند در همان محل در دسترس قرار گیرد.

شرکت New Living on Water این پروژه از ۶ سپتامبر (۱۶ شهریور ماه) در Cityscape Global دبی راه اندازی خواهد شد. براساس گفته‌های شرکت طراح هر واحد مسکونی چیزی در حدود ۱۵۰۰ متر مربع مساحت داشته و ۴۸ متر مربع فضای بیرونی (بالکن) آن است. ساخت هر خانه مسکونی روی آب چیزی در حدود ۱۱ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*