برنامه فوکوس سامسونگ

برنامه فوکوس ؛ اپلیکیشنی شبیه به بلک بری هاب از سوی سامسونگ

کمپانی سامسونگ در تازه‌ترین دستاورد خود از برنامه فوکوس ، یک اپلیکیشن بهره‌وری شبیه به بلک بری هاب رونمایی کرد. این اپلیکیشن با پشتیبانی از انواع سرورها کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند از طریق ایمیل خود جستجوی متحدی را بین مواردی همچون ایمیل، تقویم، وظایف، یادداشت‌ها و مخاطبین داشته باشند. این اپلیکیشن هنوز به صورت جهانی عرضه نشده و تنها در چند کشور قابل دریافت است.

این روزها دیگر توجه تولیدکنندگان سخت افزاری به دیوایس‌هایشان نیست و عملا شاهد حضور جدی آن‌ها در عرصه نرم افزار هستیم. به عنوان مثال باید به کمپانی کانادایی بلک بری اشاره کرد که بنا بر گفته‌های مدیرعامل این شرکت، قصد دارند با سیاست گذاری جدید خود نگاه جدی‌تری را به توسعه نرم افزاری داشته باشند.

در همین سو شایعاتی زیادی حوالی کمپانی سامسونگ شنیده می‌شد که این شرکت در حال کار بر روی یک اپلیکیشن موبایلی جدید است که قرار بود برخی از قابلیت‌های بلک بری هاب را یدک بکشد. حال چند ماه از این قضیه گذشته و اینک شاهد در دسترس قرار گرفتن این برنامه هستیم.

برنامه فوکوس سامسونگپروژه نرم افزاری جدید سامسونگ برنامه فوکوس نام دارد و در رده‌ی اپلیکیشن‌های بهره‌وری قرار می‌گیرد. این برنامه به کاربران ActiveSync و  IMAP اجازه می‌دهد تا مدیریت بهتری را بر روی ایمیل، تقویم، وظایف، یادداشت‌ها و مخاطبین خود در یک محیط را داشته باشند.

اما این همه چیز نیست. سامسونگ اعلام کرده است که برنامه فوکوس (Focus) به کاربران قابلیت همگام سازی فشرده مستقیم را همراه با Exchange ActiveSyns، جستجوی متحد (ایمیل،رویداد، یادداشت، وظیفه، مخاطب) را برای اضافه کردن انواع رویدادها و یا وظایفت از طریق ایمیل شخصی کاربران ارائه می‌کند. از سرورهای پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • اکسچنج سرور 2013 (سرویس پک 2، 3 و بالاتر)
  • گوگل
  • Naver (آی مپ/ پاپ 3)
  • آفیس 365
  • هاتمیل
  • اوتلوک دات کام
  • سایر سرورهای پشتیبانی کننده از اکسچنج اکتیو سینک، گروپ وایز، کریو، زیمبرا، هورد و آیس وارپ

به خاطر داشته باشید که برنامه فوکوس سامسونگ از هیچ سرور ابری برخوردار نیست و صرفا به سرویس دهنده‌های پست الکترونیکی واقعی متصل می‌شود. با این حال اطلاعات کاربران بر روی دیوایس خودشان باقی خواهد ماند و سامسونگ به تمامی آن‌ داده‌ها دسترسی نخواهد داشت.

سازگاری برنامه فوکوس با اکثر دیواس‌های سامسونگ

برنامه سامسونگ فوکوس به طور کامل با اکثر دیواس‌های سامسونگ مجهز به اندروید 6.0.1 مارشمالو و بالاتر سازگار است. هرچند به نظر می‌رسد که در حال حاضر این اپلیکیشن در تمامی کشورها در دسترس کاربران قرار نگرفته است. این بدان معنا خواهد بود که سامسونگ قصد دارد با عرضه این محصول نرم افزاری جدید خود به چند منطقه، این اپلیکیشن را قبل از عرضه جهانیش آزمایش کند. توجه داشته باشید که برنامه فوکوس سامسونگ (Samsung Focus) کمتر از 500 دانلود را داشته و از گوگل پلی امتیاز 4.4 را دریافت کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*