آیفون 7 قاچاق

آیفون ۷ قاچاق در ایران رجیستر نخواهد شد

اخیراً با خبر شدیم که گوشی‌های آیفون ۷ قاچاق به بازار ایران ورود کرده‌اند. رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، آیفون‌های موجود در بازار را کالاهای قاچاق دانست و تائید کرد که این گوشی‌ها در طرح رجیستری مورد قبول واقع نخواهند شد.
سه روز تا عرضه رسمی آیفون ۷ محصول جدید کمپانی اپل باقی مانده اما هم اکنون دیوایس‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس به بازار ایران وارد شده‌اند. این گوشی‌ها با قیمت فضایی ۶ تا ۸ میلیون به فروش می‌رسد در حالی که ارزش آیفون ۷ در بازار جهانی ۶۴۹ دلار بوده و مدل ۷ پلاس نیز به قیمت ۷۶۰ دلار ارزش گذاری شده است.

غلامحسین کریمی در این رابطه گفت که این آیفون‌ها قاچاق است و لازم است که خریداران به این موضوع دقت داشته باشند و این گوشی‌ها که با قیمت بالایی به فروش می‌رسند را خریداری نکنند.

آیفون ۷ قاچاق رجیستر نخواهد شد

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی همچنین به طرح رجیستری اشاره کرد و افزود که دیوایس‌های آیفون ۷ قاچاق موجود در ایران در سامانه شناسایی گوشی‌های موبایل (رجیستری) ثبت نخواهند شد و حتی در صورت رجیستر شدن به زودی از دسترس خارج خواهند شد.

کریمی در ادامه از خریداران خواست:

در زمان خرید گوشی‌های آیفون ۷ به شناسه گوشی در سامانه گمرک (IMEI) و مهر فروشگاه‌های مجاز توجه کنید. برای اطمینان از اصل بودن گوشی خود کد شناسه گوشی را به شماره ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال کنید.

وی همچنین در مورد آیفون‌های سفارشی نیز هشدار داد و مسئولیت عدم رجیستری یا نبود گارانتی را به عهده مشتری دانست. وی از ورود دیوایس‌های آیفون ۷ به بازار ایران تا دو هفته آینده توسط شرکت‌های مجاز خبر داد و قیمت تقریبی آن را ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

غلامحسین کریمی در پایان خبر داد:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا پیگیری‌های لازم در این مورد را انجام داده است و به زودی آیفون ۷ قاچاق از بازار جمع آوری خواهد شد.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*