نمایشگاه موتور سیکلت

۱۳۰ تصویر از متفاوت ترین موتور سیکلت‌های ساخته شده در سال ۲۰۱۶

اینترموت (Intermot) که اکنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های موتور سیکلت دنیا محسوب می‌شود، برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ در شهر مونیخ آلمان برگزار شد، اما با گذر زمان، اکنون شهر کلن در همین کشور به محل ثابت برگزاری این نمایشگاه که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود تبدیل شده است. در این نمایشگاه سازندگان موتور سیکلت برترین محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند. در کنار برگزاری نمایشگاه موتور سیکلت معمول امسال اینترموت که به معرفی محصولات در راه بازار سال ۲۰۱۷ پرداخت، در مراسمی متفاوت حدود ۱۰۰ سازنده در نمایشگاه محصولات سفارشی شرکت کرده تا یک فضای بزرگ در نظر گرفته شده به این منظور را پر از موتور سیکلت‌هایی کنند که ایده اصلی آن‌ها از وحشی‌ترین تخیلات درونی‌شان سرچشمه می‌گیرد.

نمایشگاه موتور سیکلت Intermot

نمایش محصولات سفارشی در Intermot رفته رفته با رسیدن به میزان محبوبیت بسیار بالا نزد بینندگان، تبدیل به بخشی جدا‌نشدنی از این نمایشگاه بین‌المللی آلمانی شده است. از زمان برگزاری اولین سری این مجموعه، مفهوم شخصی‌سازی موتور سیکلت‌ها توجه افراد زیادی را در سرتاسر جهان به خود جلب کرده است، از همین رو افراد بیشتری به سمت تماشای محصولات ارائه شده در نمایشگاه موتور سیکلت محصولات سفارشی متمایل شده و همچنین سازندگان زیادی نیز بر روی این کار متمرکز شده‌اند، به طوری که نمایشگاه‌های مشابهی همچون گلزمک صد و یک (the Glemseck 101) و چرخ‌ها و موج‌ها (Wheels and Waves) در سراسر اروپا هر ساله هم از نظر وسعت و هم از نظر محبوبیت در میان مردم وضعیت بهتری پیدا می‌کنند.

نمایشگاه موتور سیکلتهمان‌طور که به آن اشاره کردیم، اینترموت (Intermot) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های موتور سیکلت در جهان شناخته می‌شود که مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های کوچک‌تر را در دل خود دارد. در قسمتی از این مجموعه بزرگ و زیر یک بنرِ سفارشی‌سازی شده، محصولات سفارشی کنار هم قرار گرفته‌ و در زمینه‌های مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند. این مجموعه متشکل از موتور سیکلت‌های خاص، توسط بسیاری از کسب و کارهای فعال در شهر همچون کافه‌ها و آرایشگاه‌های معروف پشتیبانی شده و تحت عنوان “خودت آن را انجام بده” و محصولات ارائه شده در آن، یکدیگر را در اندازه و حجم، عجیب و غریب و یا حتی خوفناک بودن به چالش می‌کشند. امسال بیش از ۱۰۰ سازنده محصولات غیر متعارف خود را به Intermot آوردند، بلکه بتوانند راهی برای آوردن این محصولات به خیابان‌ها از این طریق باز کنند.

این برنامه دوازدهمین مسابقه جهانی ساخت موتور سیکلت‌های سفارشی AMD را نیز شامل می‌شد، نمایشگاهی که هر ساله توسط مجله “فروشنده موتور سیکلت آمریکایی” (American Motorcycle Dealer) برگزار شده و امسال نیز در جریان Intermot به برخی از تولیدکنندگان به خاطر نبوغ و خلاقیتشان جوایزی را اهدا کرد. گفتنی است برترین‌های این نمایشگاه موتور سیکلت به مسابقه‌ای در کشور ژاپن ارسال شدند. بد نیست بدانید که سیزدهمین سری رقابت ساخت موتور سیکلت‌های سفارشی در سال ۲۰۱۸ در جریان Intermot برگزار خواهد شد.

در جریان حسن توجه مردم به نمایشگاه موتور سیکلت های سفارشی‌سازی شده‌ی امسال، تیم برگزاری و مدیریت‌کننده نمایشگاه Glemseck 101 یک مسابقه در مسیری کوتاه را در معرض دید افراد قرار داد. کلاس (Essenza) همانند موتور سیکلت‌های معمول ظاهر شده و با داشتن دو چرخ در پایین بدنه و بهره بردن از دو اگزوز و همچنین بالا نرفتن از حجم ۱۲۰۰ سی سی، آن چنان متفاوت ظاهر نشد، حال آن که سلاطین سرعت (Sultans of Sprint)، یک سری از ساخته‌های درگ‌استر (dragster) را به مسابقات وارد کرد، محصولاتی که با داشتن چرخ‌های بسیار ضخیم و تنومند و بهره بردن از نیتروژن مونوکسید، معنی تفاوت را در صنعت ساخت موتور سیکلت به بینندگان نشان می‌دادند.

در مقایسه با تمامی سری‌های پیشین نمایشگاه موتور سیکلت Intermot در بخش محصولات سفارشی، امسال سازندگان سنگ تمام گذاشته و محصولات خارق‌العاده‌ای را به دنیای وسایل نقلیه دو چرخ تقدیم کردند. در گالری تصاویر زیر می‌توانید ۱۳۰ تصویر تهیه شده از این نمایشگاه موتور سیکلت را ببینید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*