ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی

آموزش ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی + دانلود

در مدت زمانی کوتاه و مخصوصا از زمان همه‌گیر شدن استفاده از پیام‌رسان‌های تحت موبایل، فایل‌های تصویری گیف (GIF) تبدیل به بهترین راهکاری شده‌اند که کاربران برای ابراز افکار و احساسات خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. فایل‌های گیف در واقع یکی از انواع فرمت‌های عکس محسوب می‌شوند، با این تفاوت که رفتاری همانند ویدیو دارند. به این ترتیب، کاربرد آن‌ها صدها مرتبه از تصاویر عادی بیشتر و زحمت پخش و همچنین حجم مورد نیازشان به مراتب کمتر از فرمت‌هایی ویدیویی است. فایل‌های گیف اکنون در جای جای شبکه‌های اجتماعی یافت شده و تقریبا به یک بخش جدانشدنی از آن‌ها تبدیل شده‌اند. با توجه به کاربرد فراوان آن‌ها، در این مطلب به معرفی ده مورد از بهترین برنامه ها و اپلیکیشن های ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی می‌پردازیم.

معرفی و بررسی بهترین برنامه های ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی

در نظر داشته باشید همچون ابزارهای ویرایش عکس، دو راه برای ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی وجود دارند. نخست اینکه می‌توان با استفاده از اپلیکیشن های دوربین، ویدیوهایی را ضبط کرده و آن‌ها را مستقیما و یا بعد از ویرایش به فایل‌های GIF تبدیل کرد. روش دیگر، استفاده از نرم افزارهایی است که به کمک آن‌ها می‌توان فایل‌های مختلف را تبدیل به GIF کرد.

در ادامه به آموزش ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی به هر دو روش می‌پردازیم. گفتنی است با کلیک بر روی اسم هر برنامه، به صفحه دانلود آن در گوگل پلی منتقل می‌شوید.

Footej Camera

قیمت : ۲.۹۹ دلار

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیفوتج کمرا (Footej Camera) را باید یکی از اپلیکیشن های تازه نفس (عرضه شده در ۲۰۱۶) برای عکسبرداری دانست که می‌تواند به جای یک نرم افزار ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی نیز ایفای نقش کند. همانند دیگر اپلیکیشن های دوربین، ویژگی‌های اصلی Footej Camera نیز در کنترل‌های دستی آن به منظور ثبت تصاویر بهتر (در صورت پشتیبانی سخت افزار) نهفته‌اند. جداسازی نقطه کانونی از نقطه پرتودهی، رابط کاربری ساده و البته، ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی را باید از جمله مهمترین قابلیت‌های Footej Camera دانست. با استفاده از ابزار موجود در Footej Camera به منظور ضبط ویدیوهای صحنه آهسته، می‌توانید ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی را به صورتی حرفه‌ای پیش ببرید.

Gif Creator

قیمت : ۰.۹۹ دلار

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیبا استفاده از اپلیکیشن گیف کریتور (Gif Creator) که البته به نحو بسیار ماهرانه‌ای نام‌گذاری شده است، می‌توان از دوربین و یا عکس‌های موجود به منظور ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی استفاده کرد. در برنامه Gif Creator شاهد ویژگی‌های ابتدایی و ساده‌ای همانند ده فیلتر مختلف، ویرایش انیمیشن، بازگرداندن انیمیشن و دیگر موارد هستیم. اپلیکیشن Gif Creator شدیدا برای ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی مناسب به نظر می‌رسد، چرا که برخلاف دیگر ابزارهای موجود و دارای محدودیت زمانی، به کاربر اجازه می‌دهد تا فایل‌های GIF سی ثانیه‌ای ایجاد کند که بسیار بیشتر از مدت زمان مورد نیاز است.

یکی از قابلیت‌های مهم Gif Creator امکان جستجو در میان فایل‌های گیف درست‌شده توسط دیگر کاربران است. گفتنی است توصیه می‌شود پیش از خرید اپلیکیشن، آن را یک بار به صورت آزمایشی امتحان کنید، چرا که از نظر برخی کاربران ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی به وسیله Gif Creator خسته‌کننده است.

Gif Maker

قیمت : رایگان

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیگیف میکر (Gif Maker) را باید یکی از بهترین روش‌های ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی دانست که تماما رایگان بوده و همچنین به دلیل قابلیت‌های خود، در مدت زمان اخیر به محبوبیت خوبی نزد کاربران رسیده است. در واقع Gif Maker نیز یک اپلیکیشن دوربین است که برای ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند با استفاده از دوربین دستگاه ویدیو و یا تصاویری را ثبت کرده و سپس آن‌ها را به صورت متحرک با فرمت گیف در بیاورند. امکاناتی از جمله عکاسی پیاپی برای ساخت گیف، افکت‌های مختلف برای رنگ و لعاب دادن به فایل نهایی و دیگر مواد، در ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی کمک شایانی به کاربران می‌کنند.

اگر در حال ساخت گیف با استفاده از چند عکس باشید، محدودیتی برای انتخاب عکس وجود دارد، به این معنی که باید حداقل ده و حداکثر پنجاه عکس انتخاب کنید. همانند همیشه، امکان تبدیل فرمت‌های ویدیویی نیز به گیف وجود دارد. ویدیوهای شما می‌بایست حداقل پنج و حداکثر بیست و پنج ثانیه‌ای باشند. خوشبختانه با استفاده از تصاویر از پیش ذخیره‌شده در گالری نیز می‌توان ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی را پیش برد. امکان ادغام چند عکس را باید از دیگر قابلیت‌های Gif Maker در زمینه ویرایش تصاویر یاد کرد. در نظر داشته باشید درست همانند برنامه Gif Creator، این نرم افزار نیز با توجه به گزارش‌های متعدد کاربران خالی از ایراد نیست.

Gif Me Camera

قیمت : ۰.۹۹ دلار

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیاگر در بین برنامه های ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی به دنبال یک ابزار ساده و سریع می‌گردید، گیف می کمرا (Gif Me Camera) می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. با استفاده از Gif Me Camera برای ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی می‌توان تا حداکثر ۱۴ ثانیه به صورت بخش بخش فیلم گرفته و سپس در صورت نیاز به کمک فیلترهای رنگی موجود در نرم افزار، جلوه ظاهری فایل نهایی را تغییر داد.

با پرداخت هزینه نرم افزار و استفاده از نسخه پرو می‌توانید واترمارک برنامه که در هر فایل ساخته شده قرار می‌گیرد را حذف کنید. استفاده از نسخه پرو تنها به امکان از بین بردن لوگو Gif Me Camera ختم نمی‌شود. با استفاده از نسخه پولی می‌توانید از قابلیت‌هایی همچون ضبط ویدیو به صورت حرکت آهسته، ضبط ویدیو با تکنیک توقف حرکت، ضبط تایم لپس (Time Lapse) و دیگر امکانات استفاده کرد. امکانات Gif Me Camera در مقایسه با رابط کاربری ساده آن فوق‌العاده هستند.

Gif Pro

قیمت : رایگان

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیدر بین ابزارهای ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی ، باید گیف پرو (Gif Pro) را یکی از معدود نرم افزارهایی دانست که به کاربر اجازه می‌دهد تا هنر و خلاقیت خود را در ساخت یک فایل گیف به نمایش بگذارد و تنها کار آن، تغییر کدینگ عکس‌ها و یا ویدیوهای عادی و تبدیل آن‌ها به فرمت GIF نیست. با استفاده از Gif Pro می‌توان از شر فرآیند خسته‌کننده انتخاب و دست‌چینی راحت شده و به این ترتیب تعداد زیادی از تصاویر را به صورت یکجا انتخاب و ترتیب آن‌ها را پیش از شروع ساخت عوض کرد. در Gif Pro یک صفحه ویرایش مشاهده می‌شود که با استفاده از آن به منظور ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی ، می‌توان تا حد زیادی در عمق فایل دست برده و در آن دستکاری‌های زیادی ایجاد کرد.

وجود افکت‌ها، قاب‌ها، استیکرها، متون شناور بر روی صفحه و دیگر امکانات این چینی را باید نقاط قوت اصلی Gif Pro دانست. به نظر می‌رسد که تاکنون موردی بهتر از Gif Pro برای ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی معرفی نشده باشد، چرا که به کمک آن می‌توان اندازه فایل خروجی، تعداد دفعات تکرار گیف از ابتدا، تاخیر انیمیشن و همچنین کیفیت فایل نهایی را تغییر داد. همانند دیگر نرم افزارهای ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی ، این مورد نیز بدون ایراد نیست، اما به نظر می‌رسد نسبت به بقیه عملکرد بهتری دارد.

GIF Studio

قیمت : رایگان

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدییکی دیگر از اپلیکیشن های ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی که ارزش امتجان‌کردن را دارد، گیف استودیو (Gif Studio) نام گرفته که البته به عنوان یک ابزار ویرایش نیز شناخته می‌شود. از جمله ویژگی‌های مهم Gif Studio می‌توان به وجود دسته‌ای از ابزارهای حرفه‌ای اشاره کرد. به عنوان نمونه‌ای از قابلیت‌های برنامه می‌توان به امکان استخراج عکس از فایل‌های گیف و ویرایش گیف‌ها با استفاده از یک تایم لاین (همانند یک ویرایشگر ویدیو) اشاره کرد.

وجود امکاناتی نظیر استیکرهای مختلف، متون شناور بر روی صفحه و همچنین تعیین اندازه، سرعت و تعداد دفعات تکرار در زمان ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی را باید از جمله قابلیت‌های فوق‌العاده Gif Studio دانست، علاوه بر اینکه دوربین ایجاد گیف درونی آن شدیدا برای برخی کاربران، کاربردی به نظر خواهد رسید. گفتنی است این برنامه نیز همانند Gif Pro، در ابتدای راه خود بوده و هنوز توسط کاربران زیادی آزمایش نشده است، پس بعید نیست تا نظر شما درباره آن در مقایسه با توضیحات ارائه داده شده متفاوت باشد.

PicPic

قیمت : رایگان

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیپیک پیک (PicPic) در واقع یک جامعه مجازی برای فایل‌های گیف محسوب می‌شود که در آن می‌توان از ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی توسط دیگران نهایت استفاده را برده و فایل‌های گیف را در موضوعات مختلف به صورت آماده دانلود کرد. خوشبختانه یک ابزار جستجوی قوی در PicPic وجود دارد که به کمک آن می‌توان در میان بی‌شمار فایل گیف موجود، آیتم یا آیتم‌های مورد نظر را پیدا کرد. اگر نتوانستید تا فایل مد نظر خود را پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از دوربین ایجاد گیف درونی نرم افزار به سرعت آن را ایجاد کنید.

یک ویرایشگر درونی نیز در PicPic مشاهده می‌شود که با وجود عدم بهره‌بردن از ابزارهای حرفه‌ای و غنی، برای پیش‌بردن سریع کار بسیار مناسب به نظر می‌رسد. در واقع PicPic را باید تلفیقی قدرتمند از یک ابزار ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی و همچنین یک جامعه جهانی گیف دانست. به کاربرانی که به دنبال ابزارهای حرفه‌‌ای ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی می‌گردند، توصیه می‌شود تا به صورت ترکیبی از PicPic استفاده کرده و در کنار آن، از یکی دیگر از اپلیکیشن های معرفی شده در بالا استفاده کنند.

PicsArt Photo Studio

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیشاید قرارگیری این مورد در بین اپلیکیشن‌ های مختص ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی نباشد، چرا که همگان پیکس آرت (PicsArt) را به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای ویرایش تصویر می‌شناسند که بی‌شمار قابلیت را در دل خود جای داده است. تخصص PicsArt را باید در ویرایش تصویر به لطف وجود ابزارهای حرفه‌ای دانست، اما بد نیست بدانید از این نرم افزار می‌توان برای ادغام چند تصویر با یکدیگر، طراحی و نقاشی و مخصوصا ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی استفاده کرد.

کاربر می‌تواند با استفاده از ابزارهای موجود، ساخت گیف مورد نظر خود را آغاز کند، همچنان که امکان ایجاد فایل‌های ویدیویی نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید برای استفاده از بخش قابل توجی از امکانات PicsArt، باید سری به قسمت پرداخت درون برنامه‌ای آن بزنید. فراموش نکنید به دلیل محبوبیت بالای PicsArt، توسعه‌دهندگان آن را به طور مداوم به روزرسانی می‌کنند. با خرید PicsArt می‌توانید مطمئن باشید که همواره یک مجموعه کامل برای سر و کله زدن با فایل‌های تصویری را در گوشی اندرویدی خود همراه دارید.

Pixel Animator: GIF Maker

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیپیکسل انیمیتور (Pixel Animator) را باید در بین اپلیکیشن های ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی منحصربه‌فرد دانست، چرا که با استفاده از آن به جای ادغام چند عکس و یا تغییر کدینگ یک ویدیو به منظور ایجاد گیف، شخصا برای ساخت آن دست به کار می‌شوید. به عبارت دیگر با استفاده از Pixel Animator می‌توان شخصیت‌های مورد نظر را طراحی کرده و با به کار بستن خلاقیت و هنر خود، صحنه‌های انیمیشنی جالبی را تولید کرده و سپس با اطرافیان به اشتراک بگذارید.

پیکسل آرت (ایجا کاراکترهایی همانند مورد بالا) را باید کاربرد اصلی Pixel Animator دانست که البته در کنار آن می‌توان ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی را نیز پیش برد. در زمان استفاده از نسخه رایگان، اپلیکیشن تنها اجازه ایجاد فایل‌های گیف حاوی ۱۵ فریم را به کاربر می‌دهد، در حالی که در زمان استفاده از نسخه پرو می‌توان بی‌نهایت فریم را در فایل گیف مورد نظر خود به کار برد. ممکن است عادت به استفاده از Pixel Animator به منظور ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی کمی زمانبر باشد، چرا که این اپلیکیشن بیش از یک سازنده گیف، یک ابزار طراحی محسوب می‌شود.

Video2me

قیمت : ۴.۹۹ دلار

ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدیویدیو تو می (Video2me) یک اپلیکیشن به منظور ساخت تصاویر متحرک GIF با گوشی های موبایل اندرویدی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدیوها، عکس‌ها و حتی دیگر فایل‌هایی گیف را به گیف‌های مورد نظر خود تبدیل کنند. نباید فراموش کرد همانطور که از اسم برنامه نیز پیداست، Video2me در اصل یک ابزار ویرایش ویدیو به شمار می‌آید و بیشتر قابلیت‌های آن پیرامون همین موضوع است.

با توجه به تمرکز Video2me در زمینه ویرایش ویدیو، شاید آن‌چنان محبوبیتی در بین اپلیکیشن های ساخت GIF با گوشی های موبایل اندرویدی پیدا نکرده باشد، اما نباید فراموش کرد در زمانی که بحث ادغام چند ویدیو و تبدیل آن‌ها به یک فایل گیف پیش می‌آید، توانایی Video2me از دیگر نرم افزارهای معرفی شده به مراتب بیشتر است. همچنین می‌توان به صورت بالعکس، فایل‌های گیف را نیز به فرمت‌های ویدیویی تبدیل کرد. گفتنی است Video2me توسط تعداد زیادی از کاربران در سراسر دنیا استفاده و تایید شده است و در ابتدا امکان استفاده از نسخه رایگان آن نیز وجود دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*