رنو زویی 2017

رونمایی از رنو زویی ۲۰۱۷ در تهران اتو شو: هاچ بک تمام الکتریکی فرانسوی

شرکت فرانسوی رنو در سال ۲۰۱۳ میلادی بود که برای نخستین بار از خودرو زویی ، یک هاچ بک تمام الکتریکی جوان پسند رونمایی کرد تا از همان زمان این خودرو خیلی سریع به محبوبیت بالایی در بازارهای قاره سبز دست پیدا کند. حالا نوبت به ایران رسیده است تا از نسل جدید این خودرو، رنو زویی ۲۰۱۷ (Renault Zoe 2017) به عنوان نخستین اتومبیل هاچ بک تمام الکتریکی کشورمان میزبانی کند. شرکت نگین خودرو به عنوان نماینده رسمی رنو فرانسه با حضور در نمایشگاه تهران اتو شو ، از این خودرو جذاب رونمایی کرده است.

رنو زویی 2017

این خودرو در دو مدل مختلف قابل عرضه است. مدل مجهز به موتور R90 آن از قدرتی برابر با ۹۲ اسب بخار، گشتاور ۲۲۰ نیوتون متر، حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت و همچنین محدوده پیمایشی برابر با ۴۰۰ کیلومتر برخوردار است. این مدل از باتری ۰ تا ۲۲ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که تا حداکثر ۲ ساعت و نیم شارژ آن از ۰ به ۱۰۰ می‌رسد.

در آن سمت مدل دیگری از خودرو رنو زویی ۲۰۱۷ موجود است که با یک موتور Q90 قادر به تولید قدرت ۹۲ اسب بخار، گشتاور ۲۲۰ نیوتون متر، محدوده پیمایش کمتر ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر این، مدل مذکور را می‌توانید با شارژرهای ۲ تا ۴۳ کیلووات شارژ کرده و شارژ ۰ تا ۱۰۰ آن نیز حدود ۱ ساعت کمتر از مدل مجهز به موتور R90 زمان شما را خواهد گرفت. باتری های لیتیوم یونی هاچ بک تمام الکتریکی رنو توسط شرکت ال جی توسعه پیدا کرده است و میزان پیمایش بسیار عالی آن‌ها، نشان دهنده عملکرد خوب ال جی در تولید آن‌ها بوده است. همچنین گفتنیست که شما می‌توانید به لطف تکنولوژی شارژ سریع، باتری این خودرو را با ۳۰ دقیقه شارژ، به مدت ۸۰ کیلومتر بپیمایید.

قیمت رنو زویی ۲۰۱۷

در حالی که هنوز قیمت قابل عرضه این خودرو مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد شرکت نگین خودرو قیمت احتمالی رنج ۱۳۰ الی ۱۵۵ میلیون تومانی را برای آن تعیین خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*