گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895

مقایسه بنچمارک آنتوتو گلکسی اس 8 حاوی پردازنده اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835

همانند سال‌های گذشته، پرچمداران سامسونگ در نسخه‌های مختلفی معرفی شده‌اند. البته، همانند دیگر گوشی ها این تفاوت نسخه مربوط به حافظه رم و یا ظرفیت داخلی نبوده و به اصلی‌ترین بخش سخت افزاری هر دستگاه یعنی چیپست آن مربوط می‌شود. گوشی های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس ، در کشور آمریکا و چین به همراه چیپست اسنپدراگون 835 عرضه می‌شوند، در حالی که گوشی های عرضه شده در دیگر نقاط دنیا همگی دارای چیپست ساخت دست خود سامسونگ یعنی اگزینوس 8895 هستند. در مقایسه‌های پیشین، گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895 توانست نسخه حاوی اسنپدراگون 835 را شکست دهد. حالا این برتری، با مقایسه هر دو نسخه در بنچمارک آنتوتو (AnTuTu) نیز اثبات شده است.

دلیل تفاوت در چیپست به کار رفته را باید مربوط به برخی انحصارهای در دسترس شرکت کوالکام دانست که سبب می‌شوند شرکت‌هایی همچون سامسونگ، محصولات عرضه شده خود در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا را به همراه چیپست‌های ساخت دست این شرکت عرضه کنند.

گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895

گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895 ، پیروز قاطع میدان

اگرچه گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895 و نسخه مجهز شده به چیپست کوالکام با یکدیگر تفاوت دارند، اما میزان این اختلافات به حدی کم است که کاربران به هیچ عنوان آن‌ها را احساس نمی‌کنند. به هر حال، حتی بر اساس اختلافات عددی جزیی به دست آمده از نتیجه عملکرد هر نسخه در بنچمارک‌ها می‌توان قدرتمندتر بودن یک نسخه نسبت به دیگری را مدعی شد. کاربران همچنان دوست دارند بدانند همانند پرچمدار سال گذشته، آیا گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس توانایی بیشتری در مقایسه با مدل دارای چیپست اسنپدراگون دارد یا خیر. گفتنی است در سال گذشته، بر روی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج که در دو نسخه دارای اگزینوس 8890 و هچنین اسنپدراگون 820 ارائه شده بودند، مقایسه‌های مشابهی انجام شد. نتیجه، پیروزی نسخه دارای چیپست ساخت دست سامسونگ بود.

گلکسی اس 8 دارای چیپست اگزینوس 8895 توانست با به دست آوردن امتیاز 174،155، حتی گوشی آیفون 7 پلاس را نیز پشت سر بگذارد، در حالی که نسخه دارای چیپست اسنپدراگون 835 با اختلاف بیشتر از ده هزار امتیاز، نمره 162،101 را از آن خود کرد. فراموش نکنید رتبه به دست آمده توسط نسخه دارای چیپست ساخت دست کوالکام، هنوز از خیلی از گوشی های هوشمند بازار امروز بالاتر است. برای کسب اطلاعات دقیقتر درباره امکانات، تفاوت‌ها و شباهت‌های چیپست اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 مطلب زیر را به هیچ وجه از دست ندهید.