پخش زنده در یوتیوب

یوتیوب به صاحبان کانال‌های کم طرفدار نیز امکان لایو استریم می‌دهد!

در فوریه سال گذشته میلادی، یوتیوب امکان ارسال زنده ویدیو را در اپلیکیشن موبایل خود فراهم کرد. البته، هر حساب کاربری قادر به استفاده از این قابلیت نبوده و تنها اکانت‌های دارای بیش از ده هزار مشترک می‌توانستند از قابلیت پخش زنده در یوتیوب استفاده کنند. اکنون شاهد به‌روزرسانی و افزودن امکانات جدیدی به این قابلیت جالب و پرطرفدار نیستیم، بلکه شرکت پشتیبان، محدودیت تعداد کاربران لازم را کاهش داده است. از این پس تمامی حساب‌های کاربری دارای حداقل هزار مشترک می‌توانند از از قابلیت پخش زنده در یوتیوب استفاده کنند.

همانطور که گوگل در صفحه آموزش نحوه استفاده از قابلیت پخش زنده در یوتیوب اشاره کرده، کاربران این شبکه اجتماعی و صاحب کانال در آن می‌بایست برای یک بار، کانال خود را تایید کنند. به محض انجام این کار، قابلیت پخش زنده در یوتیوب در دسترس آنان قرار خواهد گرفت و از آن پس می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن موبایل این شبکه اجتماعی و یا Creator Studio، از این سرویس جدید استفاده کنند. برای مشاهده راهنما گوگل به منظور استفاده از این سرویس، به این صفحه وب مراجعه کنید.

مزیت سرویس پخش زنده در یوتیوب این است که کاربران می‌توانند حتی با استفاده از پلتفرم‌های دیگر همچون فیس بوک و اپلیکیشن پخش زنده پریسکوپ (Periscope) به آن دسترسی داشته باشند. با این حال، توصیه خود یوتیوب این است که برای دسترسی به ویژگی‌های سوپر چت، تنها از اپلیکیشن اختصاصی همین شبکه اجتماعی برای پخش زنده در یوتیوب استفاده کنند. با استفاده از Super Chat، بینندگان پخش ویدیویی زنده یک کانال می‌توانند با پرداخت هزینه، کامنت خود را به صورت ثابت در بالای پنجره چت لایو ویدیو قرار دهند.

پخش زنده در یوتیوب

درآمدزایی از سرویس پخش زنده در یوتیوب به کاربران دارای تعداد مشترک بالا محدود می‌شود

بسته به مبلغ پرداخت شده، مشخص می‌شود یک کامنت چقدر در بالاترین قسمت صفحه به صورت ثابت قرار بگیرد. بدیهی است هر چه تعداد مشترکین یک کانال بیشتر و یا مالک آن فردی محبوب‌تر باشد، درآمدزایی حاصل از سرویس پخش زنده در یوتیوب بیشتر خواهد بود. نکته ناراحت‌کننده اینجاست که اگرچه از این پس کاربران دارای حداقل هزار مشترک می‌توانند از قابلیت پخش زنده در یوتیوب استفاده کنند، اما امکان درآمدزایی به وسیله ترفند یاد شده در بالا، همچنان به کاربران دارای حداقل ده هزار مشترک محدود می‌شود. اگز جزو کاربران پای ثابت یوتیوب هستید، آموزش‌های زیر را از دست ندهید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*