مرسدس بنز EQA

کانسپت الکتریکی مرسدس بنز EQA در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد

کانسپت الکتریکی مرسدس بنز EQA در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۷ معرفی شد. در ادامه با ویژگی‌های جذاب این کراس اوور کوپه کامپکت زیبا آشنا می‌شویم.

مرسدس بنز در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۷ از یک مدل مفهومی جدید رونمایی کرد. این کراس اوور کوپه کامپکت دارای دو موتور الکتریکی،‌ سیستم رانندگی متغیر و طراحی مبتنی بر فلسفه Sensual Purity است. طبق این فلسفه، تناسب طراحی و تجمل‌گرایی اهمیت زیادی دارد و از خطوط و لبه‌های تیز مانند خودروهای اسپورت خبری نیست. همچنین این خودروی تمام الکتریکی با هر بار شارژ می‌تواند مسافت ۴۰۰ کیلومتری را طی کند.

مرسدس بنز EQA

اگرچه کانسپت مرسدس بنز EQA از یک قوای محرکه الکتریکی خلاقانه و همچنین برخی کنترل‌های AWD برای وضعیت‌های رانندگی متنوع برخوردار باشد اما این چراغ‌های آن هستند که بیشتر از همه جلب توجه می‌کنند. این چراغ‌های LED بر اساس شرایط رانندگی تغییر حالت و تغییر رنگ می‌دهند. در جلوی خودرو به جای جلوپنجره مشبک، یک پنل بزرگ نصب شده که در هنگام رانندگی در شرایط مختلف، اشکال گوناگونی بر روی آن به نمایش گذاشته می‌شود. به عنوان مثال در حالت اسپورت، یک باله آتشین و در حالت اسپورت پلاس، پره‌های عمودی بر روی این پنل به نمایش درمی‌آید.

در نمای جانبی و پشت کانسپت مرسدس بنز EQA نیز این چراغ‌های LED دیده می‌شوند که نقش‌هایی مانند خوش‌آمدگویی را ایفا می‌کنند. کمپانی مرسدس بنز برای تامین نور این پنل‌های مجهز به چراغ‌های LED از فناوری فیبر لیزر نیز استفاده کرده‌اند. با استفاده از این فناوری، نور چراغ‌ها همگن‌تر شده و حتی امکان بهره بردن از طرح‌های سه بعدی در آن‌ها فراهم می‌شود.

مرسدس بنز EQA

در اطراف چراغ‌های LED جلو، عناصر طراحی مدرن مرسدس بنز مانند لبه‌های مشبک الماسی شکل و نشان بزرگ مرسدس بنز دیده می‌شوند. در مجموع،‌ این کانسپت تمام الکتریکی، فوق‌العاده زیبا و جذاب بوده و مانند یک موجود هوشمند آینده‌نگرانه طراحی شده است.

وظیفه به حرکت در آوردن مرسدس بنز EQA و تامین همه این نورها بر عهده یک سیستم برق نوآورانه است. این پلتفرم بر اساس پلتفرم جدید EQ طراحی شده که سال گذشته در نمایشگاه خودرو پاریس در مدل شاسی بلند Generation EQ دیده شده بود. این مدل مفهومی دارای دو موتور الکتریکی، یکی بر روی محور جلو و یکی هم در محور عقب است که قدرتی معادل ۲۰۰ کیلووات یا ۲۶۸ اسب بخار و گشتاور ۴۹۹ نیوتن متر را در اختیار قرار می‌دهند. EQA با این میزان نیرو قادر است در مدت ۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. تاکنون چیزی در مورد حداکثر سرعت خودرو اعلام نشده است.

مرسدس بنز EQA

نیروی برق مورد نیاز موتورهای الکتریکی توسط باتری لیتیوم یونی ۶۰ کیلووات ساعتی تامین می‌شود که توسط شرکت Deutsche Accumotive، یکی از زیرمجموعه‌های برند دایملر تولید شده است. این کانسپت الکتریکی توانایی پیمودن مسافت ۴۰۰ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل دارد و همچنین از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. بر اساس اعلام مرسدس بنز، خودروی الکتریکی EQA با ۱۰ دقیقه شارژ شدن می‌تواند ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

کانسپت مرسدس بنز EQA برای عملکرد اسپورت طراحی شده و دو نوع حالت رانندگی اسپورت و اسپورت پلاس برای آن ارائه شده است. معرفی این خودروی الکتریکی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که کمپانی مرسدس بنز در حوزه تولید خودروهای تمام الکتریکی، جدی است و احتمالا در سال‌های آینده شاهد رقابت سختی میان این غول آلمانی با تسلا خواهیم بود. بر اساس شایعات، تولید مرسدس بنز EQA و همچنین مدل شاسی بلند Generation EQ که در سال گذشته معرفی شد، از سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز می‌شود.

گالری عکس های مرسدس بنز EQA

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*