با نسخه ارتقاء یافته ابر خودرو مسابقه ای مک لارن ۱۲C GT3 آشنا شوید

مک‌لارن یکی از خودروسازان برتر دنیا است که اخیراً کیتی برای ارتقای خودروی ۱۲C GT3 عرضه کرده است، با ارائه‌ی این کیت در سال ۲۰۱۳ هم شاهد خودنمایی خودروی مک‌لارن در مسابقات سری GT خواهیم بود. در ادامه به بررسی ۱۲C GT3 و کیت ارتقای آن می‌پردازیم.

۱۲C GT3 خودروی مسابقه‌ای قدرتمندی از مک‌لارن معروف است که در مسابقات کلاس GT برای خود سابقه‌ای خوب رقم زده است. خودرویی که با شرکت در ۹۸ مسابقه‌ی مختلف در سال ۲۰۱۲، ۱۹ موفقیت بزرگ کسب کرد و علاوه بر آن ۱۳ تیم از مشتریان مک‌لارن، ۱۹ مقام ارزشمند دیگر توسط همین خودرو به دست آوردند.

والپیپری زیبا از این خودرو هدیه گجت نیوز به شما

اما مک‌لارن در سال جدید به موفقیت‌های ۱۲C GT3 پایان نمی‌دهد بلکه با مجهز کردن آن به قطعات جدید، بار دیگر آن را راهی مسابقات اتوموبیل‌رانی خواهد کرد. کیت ارتقای خودرو به صورت جداگانه فروخته می‌شود و هدف از ارائه‌ی آن بهبود رانندگی، قابلیت اطمینان و بازده است. در عین حال کار مکانیک‌ها را هم ساده‌تر می‌کند.

کیت ارتقا شامل اجزایی مثل بسته‌ی ایرودینامیکی ، ECU و سیستم الکتریکی جدید، دمپرهای تصحیح شده برای سیستم تعلیق و … می‌شود. مهندسین مک‌لارن مدعی شده‌اند که تغییرات جدید منجر به بهبود وضعیت خودرو برای کار در دمای بالاتر و به مدت طولانی‌تر می‌شود. علاوه بر کیت ارتقای خودرو، نسخه‌ی بهینه شده‌ی آن برای سال ۲۰۱۳ به قیمت ۳۲۵ هزار یورو قابل تهیه است.

{photo}91/11/05/mclaren-12c-gt3{/photo}

بیایید نگاهی هم به مشخصات اصلی ۱۲C GT3 داشته باشیم، موتور خودرو یک توین توربو به نام M838T محصول مک‌لارن است و دارای ۸ سیلندر با آرایش V شکل می‌باشد. حجم جابجایی آن نیز ۳.۸ لیتر است.بدنه‌ی آن از فیبر کربن مونوسل ساخته شده و سپرهای آلومینیومی در عقب و جلو قرار گرفته اند.

ایرودینامیک خودرو متشکل از سطوح جلویی برای شکافتن هوا، باله‌ی عقب با فلپی (تکه‌ی انتهای باله) دارای زاویه‌ی قابل تنظیم و دیفیوزرهای جلو برای پخش هوا می‌شود که طراحی آن به نحو احسن صورت گرفته است.سیستم ترمز ABS بوش و سیستم انتقال قدرت شیفتک با ECU محصول مک‌لارن در ارتباط کامل هستند. سیستم فرمان خودرو نیز الکتریکی-هیدرولیکی می‌باشد.


منبع : autoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*