ساعت Edgytokei

ساعت Edgytokei به شیوه‌ای کاملا متفاوت زمان را نشان می‌دهد

ساعت Edgytokei یک ساعت منحصربه‌فرد و خاص است که شیوه نمایش زمان در آن با تمامی ساعت‌هایی که تاکنون دیده‌ایم متفاوت است. در واقع Edgytokei را باید یک ساعت مفهومی بنامیم که مخاطب‌های خاص خود را دارد.

طی چندین سال، شاهد اختراع وسایل عجیب و غریبی به منظور نمایش زمان بوده‌ایم. به عنوان نمونه می‌توان به ساعت‌هایی که بر روی مکان‌ها و سازه‌های معروف قرار می‌گیرند، ساعت‌هایی که کاربر را مجبور به حل مسئله می‌کنند و ساعت‌هایی که زمان را به عنوان سایه نشان می‌دهند اشاره کرد. به این ساعت های عجیب، اکنون باید Edgytokei را نیز اضافه کنیم، ساعتی که در آن بازوهایی مکانیکی، موقعیت‌های دست را بر روی یک صورت ساعت نشان می‌دهند، با این تفاوت که این مرتبه هیج صورت ساعتی وجود ندارد!

به عقیده اکگرت سینگ کلسی (Ekaggrat Singh Kalsi) سازنده ساعت Edgytokei، این نام را می‌توان به ساعت لبه (Edge Clock) ترجمه کرد. در ساخت این ساعت عجیب از نانچیکو به عنوان یک ابزار رزم قدیمی الهام گرفته شده است، وسیله‌ای که از دو قطعه چوب متصل شده به یکدیگر با استفاده از یک زنجیر کوتاه ساخته می‌شود.

ساعت Edgytokei

این دو بازوی مکانیکی دارای پایه هستند، به همین دلیل نمی‌توانند آزادانه به صورت 360 درجه‌ای گردش کنند. همین موضوع سبب می‌شود نمایش زمان نیاز به کمی تلاش داشته باشد. نحوه‌ای که ساعت Edgytokei زمان را نشان می‌دهد کمی مدهوش‌کننده است! با تماشای ویدیوی زیر بهتر به این موضوع پی خواهید برد.

تشخیص بازوها در ساعت Edgytokei

بسته به زمانی که در آن قرار داریم، مرکز این دو بازوی مکانیکی دائما تغییر پیدا می‌کند. تکیه‌گاه می‌تواند در میانه، سمت راست و یا سمت چپ صورت قابل مشاهده ساعت باشد. بر روی هر یک از دو بازو، چراغ‌های LED وجود دارد که قادر به تغییر رنگ بوده و بر اساس آن‌ها دست نمایش‌دهنده ساعت و دست نمایش‌دهنده دقیقه قابل تشخیص است. طول این بازوها با یکدیگر تفاوتی ندارند.

بازوی پایینی به یک موتور پله‌ای متمرکز متصل بوده و قادر است به سمت راست و چپ بلغزد و هم خود و هم بازوی دیگر را به بالای پایه هدایت کند. بازوی بالایی نیز دارای یک موتور مخصوص به خود است که در نقش آرنج فعالیت می‌کند. نیرو به پله دوم از طریق مسیرهایی مسی که در خارج از بازوها قرار دارند منتقل می‌شود.

ساعت Edgytokei

یک بورد توسعه Arduino Nano، مغز متفکر پردازش این اعمال بوده و نگهداری زمان و کنترل موتورها را بر عهده دارد. به همین دلیل ساعت در زمان روش شدن، خانه و یا نقطه شروع خود را خواهد دانست. یک سنسور اینفرارد به دنبال نوارهای رنگی بر روی بازوی پایینی می‌گردد. بر اساس یک مقدار دستور بازگشت به خانه با رفتن به چپ و بر اساس یک مقدار دیگر، دستور رفتن به سمت راست به آن داده می‌شود.

ساعت Edgytokei

تمامی قطعه‌های ساعت Edgytokei فارغ از جالب بودن و یا نبودن آن، با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده‌اند. جزییات این پروژه، فایل‌ها و لیستی از قطعات تشکیل‌دهنده این ساعت خاص در وب سایت hackaday.io قابل مشاهده است. این محصول به زودی عرضه می‌شود. احتمالا تنها کاربرانی که در زندگی خود از سادگی پرهیز کرده و به دنبال مفهوم‌های پیچیده هستند، تنها مشتریان این ساعت متفاوت خواهند بود!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. خدایی فاز سازندش چیه؟

  2. چقدر سرو صدا میکنه

  3. این مسخره بازیا چیه