فالوورهای جعلی اینستاگرام

اینستاگرام لایک‌ها و فالوورهای جعلی را حذف می‌کند!

اینستاگرام می‌خواهد لایک‌ها و فالوورهای جعلی را از کار انداخته و حذف کند. مدیران شبکه اجتماعی Instagram هدف از این کار را ارائه تجربه واقعی اشتراک گذاری به کاربران عنوان کرده‌اند.

اینستاگرام طی سالیان اخیر به شبکه اجتماعی بسیار محبوبی تبدیل شده است و همین باعث شده تا بسیاری به استفاده از لایک‌ها فالوورهای جعلی در آن روی آورند. اما حالا مدیران این شبکه اجتماعی می‌خواهند تمام فالوورهای جعلی را از کار انداخته و تمام لایک‌ها و نظراتی که توسط اپلیکیشن‌های شخص ثالث ایجاد شده‌اند را نیز از زیر پست استفاده کنندگان حذف کنند.

اینستاگرام در یک پست وبلاگی عنوان کرده که امیدوار است، کاربرانش بتوانند تجربیات و فعل و انفعالات واقعی را تجربه کنند. این شرکت همچنین به دنبال آن است که جلوی فعالیت‌های ناعادلانه نظیر اپلیکیشن های افزایش فالوور و لایک که بخشی از این تجربه نیستند را بگیرد.

بیشتر بخوانید:

افزایش فالوور اینستاگرام با چند ترفند ساده

اینستاگرام از الگوریتم‌های جدیدی استفاده می‌کند که می‌تواند این دسته از فالوورهای جعلی را شناسایی کرده و تمامی فعالیت‌های آن‌ها شامل لایک، فالو و نیز کامنت را که از طریق اپلیکیشن‌های شخص ثالث انجام می‌گیرد، حذف کند. اینستاگرام از حساب‌های کاربری که از سرویس‌های شخص ثالث (معروف به فالوورگیر) استفاده می‌کنند درخواست کرده تا رمزعبور حساب کاربری خودشان را تغییر دهد.

اپلیکیشن‌های دریافت فالوورهای جعلی می‌توانند اطلاعات شما را بدزدند!

کسب اطلاعات کاربری افراد مختلف توسط این اپلیکیشن‌های شخص ثالث افزایش فالوور می‌تواند ریسک‌پذیر باشد و حتی باعث لو رفتن آن‌ها شود. حتی اگر پیشتر از این سرویس‌ها استفاده کرده‌اید و حالا دیگر با آن‌ها سر و کار ندارید هم، بهتر است که شما همین حال رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید. اینستاگرام در یک بیانیه اینچنین گفته است:

از روزهای ابتدایی اینستاگرام، ما فالوورهای جعلی را به صورت خودکار شناسایی و حذف می‌کردیم تا از جامعه‌ی مجازی خود محافظت کنیم. به‌روزرسانی امروز، تنها گام دیگری برای پرجنب و جوش نگه‌داشتن جامعه‌ی اینستاگرام است؛ جایی که مردم در راه حل‌های معتبری به آن متصل شده و اشتراک گذاری می‌کنند.

اینستاگرام می‌گوید این معیار در حال انجام است، این بدان معناست که به طور مستمر، حساب‌هایی که از ابزار مصنوعی برای افزایش فالوور استفاده می‌کنند، مشخص خواهند شد.