اپلیکیشن بنچمارک جدید انتوتو عملکرد هوش مصنوعی گوشی های هوشمند را آزمایش می‌کند

اپلیکیشن بنچمارک جدید انتوتو عملکرد هوش مصنوعی گوشی های هوشمند را آزمایش می‌کند

از اوایل سال گذشته میلادی هوش مصنوعی به سرعت در میان گوشی ‌های موبایل هوشمند نفوذ کرده است و این روزها اکثر سازندگان موبایل حساسیت بالایی برای تعبیه قابلیت های هوش مصنوعی قدرتمند در محصولات جدیدشان دارد.

دقیقا به همین دلیل است که ما می‌بینیم پردازنده های موبایل جدید دارای چیپ‌های اختصاصی برای مدیریت پردازش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. حال با رایج شدن این استاندارد، بنچمارک انتوتو تست جدیدی برای آزمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی ارائه کرده است. تست بنچ مارک انتوتو  یک اپلیکیشن بنچمارک شناخته شده است که به سرعت اجازه می‌دهد قدرت دیوایس خود را تست کنید و در نهایت نمراتی به گجت هوشمند شما داده می‌شود که می‌توانید با مقایسه‌ی آن با محصولات دیگر، قدرت پردازشی آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. حالا همین موضوع درباره هوش مصنوعی نیز عملی خواهد شد.

اپلیکیشن بنچمارک جدید انتوتو عملکرد هوش مصنوعی گوشی های هوشمند را آزمایش می‌کند

با استفاده از این ابزار جدید کاربران قادر خواهند بود عملکرد هوش مصنوعی گوشی خود را با اسمارت فون های دیگر مقایسه کنند. اپلیکیشن جدید تحت عنوان AI Review و با همکاری سازندگان چیپست‌ها توسعه یافته است. این اپلیکیشن بنچمارک در دو بخش طبقه‌بندی تصاویر (Image Classification) و تشخیص اشیا (Object Recognition) دسته‌بندی شده است که اولین تست بر مبنای شبکه عصبی Inception v3 عمل کرده و اطلاعات مربوط به ۲۰۰ تصویر را برای این آزمایش بررسی می‌کند. تست دوم نیز بر مبنای شبکه عصبی MobileNet SSD بنا شده و ۶۰۰ فریم از یک ویدیو را برای این آزمایش مورد بررسی قرار می‌دهد.

اپلیکیشن در نهایت اطلاعات شبکه عصبی اصلی را به شبکه اصلی که توسط سازنده‌ی آن چیست پشتیبانی می‌شود، ترجمه می‌کند. این اتفاق به طور مثال برای های سیلیکون و کوالکام از طریق SDK فراهم شده توسط آنها انجام می‌شود. اگر چیپست مورد نظر از الگوریتم‌های هوش مصنوعی پشتیبانی نکند، این تست بنچمارک از TFLite برای آزمایش بهره می‌برد و در قسمت نتایج در نهایت اعلام می‌شود که نمرات به دلیل استفاده از این ابزار، چندان قابل اعتماد نیستند.

اپلیکیشن AnTuTu AI benchmark برای اندروید قابل دریافت است

بخش نمره‌دهی نیز کاملا ساده است و نمره بر اساس سرعت و دقت عملکرد اعطا می شود؛ هرچه عملکرد گوشی سریع‌تر باشد و دقت آن بالاتر باشد، نمره نهایی نیز بالاتر خواهد بود. شما گجت نیوزی‌های عزیز می‌توانید نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن بنچمارک هوش مصنوعی انتوتو را برای اندروید از طریق این لینک به طور مستقیم دریافت کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه