اتوخدمت سایپا

نگاهی به شرایط فروش اتوخدمت سایپا در سال 94 و خودروهایی که هنوز تحویل داده نشده‌اند!

در این مطلب قصد داریم شرایط فروش طرح اتوخدمت سایپا را در سال 94 بررسی کنیم. با نگاهی به این جدول متوجه می‌شویم که قیمت‌ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و متاسفانه خریداران هنوز در انتظار تحویل خودروهای ثبت نامی هستند.

طرح اتوخدمت سایپا در سال 1394 اجرا شد و شرکت خودروسازی سایپا در قالب آن خودروهای زیادی را پیش فروش و سودهای زیادی را پرداخت کرد. بر اساس این طرح، مشتریان می‌توانستند پس از انتخاب یک محصول و زمان تحویل آن، با توجه به قرارداد منعقد شده از زمان پرداخت وجه تا زمان تحویل خودرو، مبلغی را به عنوان سود ماهیانه دریافت کنند. این مبلغ در زمان تحویل به حساب بانکی مشتری واریز می‌شد. شرکت سایپا در سال 94 اعلام کرده بود طرح اتوخدمت با هدف کمک به اقتصاد خانواده اجرایی شد و مشتریان نیز به خوبی از آن استقبال کرده‌اند.

اما متاسفانه با گذشت بیش از 3 سال از اجرای طرح اتوخدمت سایپا ، هنوز مشتریان در انتظار صدور دعوتنامه هستند و خودروهای ثبت نامی خود را تحویل نگرفته‌اند. در ادامه قصد داریم جدول شرایط فروش اتوخدمت سایپا در سال 94 را بررسی کنیم. با نگاهی به این جدول می‌توانیم نکات جالبی را برداشت کنیم.

شرایط فروش اتوخدمت سایپا (سال 1394)

نوع خودرو مبلغ ثبت نام پرداخت هدیه ویژه ماهانه
زمان تحویل سه ماهه زمان تحویل شش ماهه زمان تحویل نه ماهه زمان تحویل سالانه زمان تحویل دو ساله
انواع مدل‌های پراید 19 میلیون تومان 410 هزار تومان 420 هزار تومان 430 هزار تومان 440 هزار تومان 450 هزار تومان
انواع مدل‌های تیبا 23 میلیون تومان 500 هزار تومان 510 هزار تومان 520 هزار تومان 530 هزار تومان 540 هزار تومان
برلیانس اچ 200 38 میلیون تومان 830 هزار تومان 840 هزار تومان 860 هزار تومان 880 هزار تومان 890 هزار تومان
آریو 50 میلیون تومان 1 میلیون و 90 هزار تومان 1 میلیون و 110 هزار تومان 1 میلیون و 130 هزار تومان 1 میلیون و 150 هزار تومان 1 میلیون و 170 هزار تومان
سراتو 1600 دستی 73 میلیون تومان 1 میلیون و 590 هزار تومان 1 میلیون و 620 هزار تومان 1 میلیون و 650 هزار تومان 1 میلیون و 680 هزار تومان 1 میلیون و 710 هزار تومان
سراتو 2000 اتوماتیک 89 میلیون تومان 1 میلیون و 930 هزار تومان 1 میلیون و 970 هزار تومان 2 میلیون و 10 هزار تومان 2 میلیون و 40 هزار تومان 2 میلیون و 80 هزار تومان
زمان تحویل آبان و آذر 94 دی، بهمن و اسفند 94 فروردین، اردیبهشت و خرداد 95 تیر، مرداد و شهریور 95 مهر، آبان و آذر 96
 • مشتریان گرامی از روز ثبت نام تا روز تحویل خودرو به صورت روزشمار هزینه سفر دریافت خواهند کرد.
 • طرح، تحت هیچ شرایطی مشمول افزایش قیمت‌ها نخواهد بود.
 • تعیین زمان تحویل به انتخاب مشتری است.
 • در صورت انصراف، مبلغ ثبت نام حداکثر ظرف یک ماه تا زمان پرداخت وجه به شماره حساب اعلامی از سوی مشتری واریز خواهد شد.
 • در صورت انصراف زودتر از موعد قرارداد، سود انصراف بر اساس ارقام مندرج در جدول ذیل محاسبه خواهد شد.
 • تغییر مدل، محصول و زمان تحویل امکان‌پذیر است.
 • بازه‌های زمانی طرح قابل تمدید است.
 • کلیه پذیرش‌های انجام شده حق صلح دارند.

در اینجا می‌توانید تصویر شرایط فروش اتوخدمت سایپا در سال 94 را مشاهده کنید.

این شرایط فروش چند نکته جالب دارد. نکته اول این که زمان تحویل خودروها در این جدول از آبان 94 تا آذر 96 اعلام شده، اما اکنون بیش از یک سال از موعد تحویل اعلام شده گذشته و خریداران هنوز در انتظار صدور دعوتنامه خودروهای ثبت نامی هستند. اوایل اسفندماه امسال بخشنامه‌ای منتشر شد که بر اساس آن شرکت خودروسازی سایپا زمانبندی ارسال دعوتنامه طرح اتوخدمت را اعلام کرد. در لینک زیر می‌توانید برنامه زمانبندی ارسال دعوتنامه‌های این طرح را مشاهده کنید.

نکته دیگری که از جدول بالا می‌توان برداشت کرد، افزایش شدید قیمت خودروها از سال 94 تاکنون است. همان‌طور که در این جدول مشاهده می‌کنید برای ثبت نام انواع مدل‌های پراید مبلغ 19 میلیون تومان دریافت شد و الان قیمت پراید به 40 تا 50 میلیون تومان رسیده است. این افزایش وحشتناک قیمت‌ها برای سایر محصولات نیز صادق است. به عنوان مثال برای سراتو 2000 اتومات نیز مبلغ 89 میلیون تومان دریافت می‌شد و اکنون قیمت این خودرو در کارخانه 196 میلیون و در بازار آزاد به 255 میلیون تومان است. جالب‌تر این که در شرایط فروش مذکور تاکید شده که طرح اتوخدمت سایپا تحت هیچ شرایطی مشمول افزایش قیمت‌ها نخواهد بود و به این ترتیب شرکت سایپا حق ندارد در زمان تحویل خودروها، مبلغ اضافه‌ای را از مشتریان دریافت کند.

باید دید در آینده چه سرنوشتی در انتظار این طرح پرحاشیه خواهد بود و آیا سرانجام خریداران به خودروهای ثبت نامی خود در طرح اتوخدمت خواهند رسید؟

آخرین اخبار طرح اتوخدمت سایپا:

۸ دیدگاه

 1. سلام.من یه حواله اتو خدمت تیبا صندوقدار خریدم که در سایت سایپا اماده تخصیص بود و تکمیل وجه شده فقط الباقی پول بیمه مونده الان برام پیام دعوت نامه امده و گفته جهت فرایند تکمیل وجه به نمایندگی مراجعه کن دوتا از چراغ ها تو سایت برام خاموش شده و رفته تو قسمت تکمیل وجه حالا موندم این چه جور پیامی.یعنی سایپا دبه کرده میخواد پول اضافی بگیره.کسی میدونه جریان چیه؟

  (0)
 2. بدبخت تر از همه ما پرسنل سایپا که این طرح رو خریدیم هستیم.ماروکلن درآوردن کد ملیامونو از طرح و اعتراض که میکنیم میگن اخراجتون میکنیم.تورو خدت به داد ما برسید.

  (1)
 3. مدیران سایپا خودشون رو به کوری زدن مگه نه بند بند قراردادای اتوخدمت رو میدونن یک طرفه قاضی میشن و شرط و شروط میزارن کد ملی دیگه چه صیغه ایه از کجا اینو آوردید من هرچه گشتم نگفتن به هر کد ملی یک خودرو میدیم تازه منت هم سر مردم میزارن بعد از سه سال یه خودرو به شرط و شروط میدن اگه یکی مثلا 10 خودرو ثبت نام کرده و صلح نکرده به اسم فک و فامیل چه گلی به سر بگیره ما که نمیدونستیم کد ملی شرط میزارن مگه نه 5 حواله ای که داشتم همه رو میزدم به اسم برادرام و حقم رو از سایپا میگرفتم

  (7)
 4. اتوخدمت مال باخته پول بی ارزش شده

  سلام ممنون که دباره این قراردادروگذاشتین .اون موقع هیچ کس این خودروهای اشغال رونمیخرید سایپا میگفت هرچندتامیخواید ثبت نام کنید حالا کا مول مردم بی ارزش شده ولگناشون گرون ومردم میخرند زد زیر قرارداد ومیگه ی دونه بیشتر نمیدم کجای قراردادنوشته ی دونه خودرو بیشترنمیدیم واقعا این مملکت قانون نداره که به این سایپا بگه پول مردم روگرفتی وقرارداد دادی دست مردم چرادبه میکنی من زندگیم روفروختم وگذاشتم سایپا حالا زده زیر قرارداد من تااخرش هستم وشکایت میکنم شده میرم دم سایپا چادرمیزنم تاحقم روبگیرم مگه میشه تاپول لازم دارید التماس کنید وقراردادببندیدوتاپولدارشدید بزنید زیر قرارداد

  (4)
 5. ان موقع که سایپا پولهای بی زبان مشتری رو میگرفت طرح خوبی بود. حالا بعد گذشت این چند سال . خودشون هرکاری که بخان میکنند. سال 96 23 میلیون را بحساب واریز کردیم . و طبق قرارداد ماهیانه 460 هزار تومان باید میدادن. جدیدا” 460 تومنو کردند 415 هزا ر تومان . چرا ؟
  بعدشم که تازه بخشنامه کردند بابت تحویل هزار تا شرط گذاشتند . همه هم بنفع سایپا.
  من نمیدونم کجا باید رفت برای تظلم خواهی ؟
  اگر کسی اطلاعی داره لطف کنید بگید . میخواهم شکایت کنم . کجا باید برم ؟

  (4)
 6. خاک بر سر شون با قول قرارهایی که میزارن

  (2)
 7. سلام بر دوستان خیلی ممنون که شرایط سال 94 طرح اتو خدمت رو دوباره گوشزد کردید و در اینجا آوردید شاید شرکت سایپا یادش بیاد چه قول و قراری داده و چه تعهداتی داره صدای ما که به جایی نمیرسه شما که لطف میکنید و اطلاع رسانی میکنید خیلی بما کمک بزرگی مینمائید با تشکر و تقدیم احترام فراوان خدمت همگی عوامل دست اندرکار سایت گجت نیوز

  (3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*