گروه پژو سیتروئن

گروه پژو سیتروئن خواهان خرید گروه فیات کرایسلر شد

گروه پژو سیتروئن (Peugeot Citroen) که در سال ۲۰۱۸ به عنوان دومین گروه خودروسازی بزرگ اروپا معرفی شد، قصد دارد با خرید گروه فیات کرایسلر میزان فعالیت خود را در حوزه صنعت خودرو افزایش دهد.

گروه پژو سیتروئن به عنوان دومین گروه خودروسازی بزرگ اروپا در سال ۲۰۱۸ از لحاظ میزان فروش محسوب می‌شود، قصد دارد میزان فعالیت خود را با خرید سایر شرکت‌های خودروسازی گسترش دهد. مدتی قبل گروه پژو سیتروئن برند اویل و واکسهال را خریداری کرده بودند، اما اکنون تصمیم گرفته‌اند با خرید گروه فیات کرایسلر یا جگوار لندروور فعالیت خود را بیش از پیش در صنعت خودرو گسترش دهند.

گروه پژو سیتروئن

گروه پژو سیتروئن در حال گسترش است

اینکه گروه پژو سیتروئن سعی دارد فیات کرایسلر را بخرد، ادعای عجیبی به نظر می‌رسد، اما این گروه برای گسترش تحت حمایت ویژه خانواده پژو قرار دارد؛ چراکه خانواده پژو حدود ۱۳.۶۸ درصد از سهام این گروه را در اختیار دارد و جزو سه سهامدار اصلی محسوب می‌شود. در همین رابطه رابرت پژو، رئیس هلدینگ پژو در مصاحبه‌ای از خرید شرکت‌های جدید توسط گروه پژو سیتروئن خبر داد و گفت:

ما از همان ابتدا از پروژه خرید برند اوپل حمایت کرده‌ایم و اگر برای خرید سایر برندها نیز فرصت فراهم شود، اقدام خواهیم کرد. کارلوس تاوارس، مدیرعامل پژو سیتروئن نیز از حمایت ما اطلاع دارد. برای ما خرید برند اوپل یک موفقیت منحصربه‌فرد بود؛ چراکه ما تصور نمی‌کردیم بتوانیم در زمان کوتاهی آن را احیا کنیم.

بدون شک خرید گروه فیات کرایسلر توسط گروه پژو سیتروئن یک هدف جذاب خواهد بود؛ چراکه این گروه فرانسوی می‌تواند با آن‌ها به آمریکا و برند جیپ دسترسی پیدا کند. در همین رابطه مدیرعامل فیات کرایسلر عنوان کرد از هر معامله‌ای که برندمان را تقویت کند، استقبال خواهیم کرد. البته برخی از منابع عنوان کردند مدیرعامل گروه پژو سیتروئن همکاری با جنرال موتورز را نیز به عنوان گزینه مناسب در نظر دارد و ممکن است این گروه فرانسوی با جگوار لندروور همکاری کنند. هرچند تاکنون به صورت رسمی در این خصوص خبرهایی منتشر نشده است و باید تا انتشار اخبار رسمی منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*