دوربین سلفی زیر نمایشگر

هواوی اختراع جدید دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد

شرکت هواوی پتنت دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرده است. به این ترتیب با ثبت اختراع جدید هواوی باید در آینده نزدیک منتظر گوشی‌هایی با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش باشید.

شرکت‌های مختلف در پی تکامل گوشی‌های خود هستند و این بار هواوی با ثبت طرح خود برای تعبیه دوربین سلفی زیر نمایشگر، قدمی بزرگ برای بهبود طراحی گوشی‌ها برداشته است.

تا چند سال قبل نمای جلویی گوشی‌ها نه تنها حاشیه‌های بسیار ضخیمی داشت، بلکه محل قرارگیری حسگر اثر انگشت و عناصر مختلفی بود که سطح قابل استفاده آن را به شدت کاهش می‌داد. بعدتر حسگر اثر انگشت قابل تعبیه در زیر نمایشگر به میدان آمد و حالا سازندگانی چون هواوی به دنبال انتقال کامل دوربین سلفی به زیر نمایشگر هستند تا سطح مفید نمای جلویی گوشی به نزدیک ۱۰۰ درصد برسد.

هرچه نسبت صفحه نمایش به بدنه‌ی گوشی به عدد ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر باشد، طراحی گوشی مطلوب‌تر و کارآمدتر خواهد بود؛ چرا که افزون بر زیبایی بصری، سطح مفید آن افزایش یافته و می‌توان یک نمایشگر بزرگ‌تر بدون افزایش اندازه خود گوشی داشت. سازندگان پیشگام مدتی است به حسگرهای اثر انگشت زیر صفحه نمایش روی آورده‌اند و دیگر خبری از تعبیه سنسور اثر انگشت در حاشیه نمایشگر یا پشت گوشی نیست. با این حال شرکت‌هایی چون هواوی به همین بسنده نکردند و با نوآوری‌های جدید، تلاش می‌کنند سطح قابل استفاده جلوی گوشی را به عدد ۱۰۰ درصد نزدیک کنند.

دوربین سلفی زیر نمایشگر

مدتی پیش هواوی در سازمان پتنت و علامت‌های تجاری آلمان چند طراحی را به نام خود ثبت کرده که به تشریح یک رابط کاربری برای گوشی می‌پردازند. این طراحی‌ها نشان می‌دهند چگونه باید یک ناحیه گرد به دوربین اختصاص پیدا کند. نکته جالب اینجاست که در این پتنت‌ها دوربین سلفی زیر نمایشگر تعبیه شده که برای اولین بار شاهد چنین طرحی از هواوی هستیم.

طراحی هواوی با دیگر طراحی‌های موجود یک تفاوت اساسی دارد و آن مشخص بودن دوربین تعبیه شده زیر نمایشگر یا دست‌کم لبه‌های آن است؛ این در حالی است که در طراحی سایر کمپانی‌ها، دوربین تقریبا پیدا نیست.

دوربین سلفی زیر نمایشگر

جالب اینکه در این طراحی هواوی از عناصر رابط کاربری به منظور ترکیب کردن دوربین با صفحه زمینه استفاده می‌کند. هر چند شاید این طراحی به اندازه دوربین‌های کاملا پنهان، دل‌چسب کاربران نباشد اما بهتر از طراحی‌های ناچ یا دارای بریدگی و حفره برای دوربین جلویی است. البته باید در نظر داشت گاهی شرکت‌ها پتنت‌هایی را به ثبت می‌رسانند که به طور مستقیم در محصولات نهایی استفاده نمی‌شوند یا زمان زیادی طول می‌کشد تا آن فناوری را در محصول خود به کار ببرند.

منتظر گوشی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر باشید

این یک ایده نو و طرحی تازه برای دوربین‌های سلفی زیر نمایشگر است. از آن جایی که طراحی مورد بحث در حال حاضر از پتنت فراتر نمی‌رود، باید منتظر گوشی‌های مجهز به آن ماند تا بتوان درباره آن بهتر قضاوت کرد. سال آینده را باید سال ورود رسمی و گسترش دوربین های سلفی زیر نمایشگر بدانیم و می‌توان امیدوار بود با رقابتی که در این حوزه وجود دارد، این فناوری به سرعت پیشرفت کرده و به یکی از بهترین تغییرات در طراحی و ساخت گوشی های هوشمند در سال‌های اخیر تبدیل شود.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. همیشه چینی ها یک قدم جلوتر از همه هستند.
    با تکنولوژی ها پیشترفته امروزی، دیگه نمیشه گفت فلان شرکت خوبه فلان شرکت بد.
    برند های خوش نام مثل سامسونگ و هواوی و شیائومی که بیشترین درصد از فروش محصولات خودشون رو تو بازار دارند، با رقابت شدیدی که دارند، با اختلاف خیلی کم از نظر کیفیت رقابت میکنند.

    پس بخاطر اینکه طرفدار یک برند هستید، نباید برندهای دیگه رو بد جلوه بدید. (خطاب به دوستانی که نظر میدید)

  2. من نمیدونم واقعا چ فرقی میکنه ؟

  3. قبل هواوی کی این کارو کرد؟؟؟