لنوو و معرفی سبک ترین لپ تاپ ۱۳ اینچی جهان در CES 2015

خبرنگارهایی حاضر در CES که برای نخستین بار لپ‌تاپ های LaVie Z لنوو را در دست می‌گیرند، وزن بسیار سبک آن را باور ندارند و وزن مک‌بوک ایر در مقابل وزن این لپ‌تاپ را یک شوخی می‌دانند!

این لپ‌تاپ وزنی تنها ۱.۷۲ پوند (۷۸۰ گرمی) دارد و لاجرم در این حالت باید توقع سخت افزارهای ضعیفی را داشته باشیم. اما برای لنوو اینگونه نبوده و در بدنه با ضخامت ۱۶.۹ میلی متری آن یک پردازنده نسل پنجم Core i5 جاسازی کرده است. جالب است که برای کاهش وزن لپ‌تاپ ها معمولا از پردازنده‌های Core M اینتل به جای Core های معمولی استفاده می‌شود.

چنین پردازنده ای می‌تواند در کنار یک صفحه نمایش ۱۳ اینچی با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ یک محصول قدرتمند را پیش روی شما بیاورد. این لپ‌تاپ در مدل پایه با شماره مدل HZ550 به تاچ اسکرین مجهز نیست، اما یک مدل Z با شماره HZ750 دارد که مانند Yoga می‌تواند ۳۶۰ درجه دور بخورد.

مدل تبدیل شدنی HZ750 با وزنی ۹۲۵ گرمی اندکی سنگین‌تر است، اما در ظاهر کاملا مشابه با مدل اصلی است.

لنوو برای این لپ‌تاپ از صفحه نمایش‌های IGZO بهره گرفته که علاوه بر سبکی، در مصرف باتری نیز صرفه جویی چشمگیری دارد. لنوو زمان عمر مدل اصلی را ۵.۹ ساعت و مدل تبدیل شدنی را نیز ۹ ساعت اعلام کرده است.

اما لنوو چگونه موفق به دستیابی به چنین وزن و ضخامت بسیار پایینی شده است؟ جواب سؤال را باید در شراکت این کمپانی با کمپانی مشهور NEC جستجو کرد. NEC مدتی قبل سبک وزن‌ترین لپ‌تاپ دنیا را با نام LaVie GZ تولید کرد و تجارب این کمپانی حالا راه‌گشای لنوو برای تولید لپ‌تاپی سبک‌وزن‌تر شده است.

NEC و لنوو در تولید این لپ‌تاپ مشترک از آلیاژ منیزیم-لیتیوم برای بدنه و کاور بالایی و زیرین آن استفاده کرده‌اند و همچنین صفحه نمایش IGZO نیز در این سبکی بی‌تأثیر نبوده است. مهندسین لنوو همچنین با استفاده از تکنیکی خاص کیبورد و پنل صفحه نمایش را مستقیما به شاسی لپ‌تاپ پیوند داده‌اند که همین دلیل سبب مقاومت بالاتر آن نیز شده است.

مدل HZ550 بدون تاچ اسکرین با قیمت ۱۲۹۹ دلار و مدل تبدیل شدنی HZ750 نیز با قیمت ۱۴۹۹ دلار از ماه می‌فروش خود را در آمریکا آغاز می‌کنند.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*