محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان

محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان را بشناسید

بر اساس آخرین لیستی که از محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان منتشر شده است، فیس بوک در جایگاه نخست، یوتیوب در رتبه دوم و واتس اپ نیز در جایگاه سوم جای گرفته است.

اخیرا کارشناسان حوزه فضای مجازی با بررسی‌های متعدد لیستی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان را منتشر کردند که بر اساس آن شبکه اجتماعی فیس بوک با در اختیار داشتن 2 میلیارد و 200 میلیون کاربر در سرتاسر جهان در جایگاه نخست این لیست قرار دارد. همچنین پس از فیس بوک، دو شبکه اجتماعی یوتیوب و واتس اپ به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم را از آن خود کرده‌اند.

لیست محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان

بر اساس این لیست شبکه اجتماعی یوتیوب با 1.9 میلیارد کاربر جایگاه دوم و واتس اپ با 1.5 میلیارد کاربر جایگاه سوم را به دست آوردند. همچنین مسنجر فیس بوک با در اختیار داشتن 1.3 میلیارد کاربر و وی چت با 1 میلیارد و 83 میلیون کاربر در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند. شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز توانست با کسب 1 میلیارد کاربر در تمامی کشورها به جایگاه ششم این لیست دست پیدا کند. توییتر با جذب 326 میلیون کاربر در جایگاه 12 این لیست دیده می‌شود. همچنین اسکایپ نیز با 300 میلیون کاربر در ردیف شانزدهم، وایبر با 260 میلیون کاربر در جایگاه 18 و لاین با 194 میلیون کاربر در جایگاه 20 دیده می‌شوند.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

بر اساس آخرین گزارشی که توسط مرکز افکارسنجی ایسپا منتشر شده است، واتس اپ در جایگاه نخست و پس از آن با اختلاف اندکی پیام رسان تلگرام در جایگاه دوم این لیست دیده می‌شود. گفتنی است پیام رسان تلگرام به عنوان محبوب‌ترین پیام رسان و شبکه اجتماعی ایران محسوب می‌شد، اما پس از فیلترینگ این عنوان را از دست داد. شواهد حاکی از آن است که کاربران برای پیام رسانی فردی و گروهی از واتس اپ استفاده می‌کنند، اما برای بخش‌های اطلاع‌رسانی به کانال‌های تلگرامی روی می‌آورند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*