خودروهای وارداتی

جزئیات خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک اعلام شد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام جزئیات خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک گفت حتی با دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودرو وارداتی نیز همچنان ۳۰۰۰ خودرو دیگر در گمرک وجود دارد که منتظر دستور ترخیص هستند.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو عنوان کرد اخیرا با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت ۱۰۴۸ خودرو وارداتی مجوز ترخیص گرفتند که این تعداد جزو خودروهایی محسوب می‌شوند که دارای پروانه بوده و طبق قوانین و مقررات گمرکی می‌بایست ترخیص می‌شدند. وی افزود نکته جالب توجه این است که از این میزان خودرو ترخیص شده حدود ۱۰۰۰ دستگاه به یکی از شرکت‌های واردکننده اختصاص دارد و ۴۸ دستگاه دیگر نیز برای ۴ عدد کارت بازرگانی است. وی تاکید کرد اگر هدف این است که مشکل مردم برطرف شود، چرا فقط مشکلات یک عده افراد خاص مورد توجه قرار گرفته است.

جزئیات خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص جزئیات خودروهای دپو شده در گمرک اعلام کرد در حال حاضر محصولاتی از شرکت‌های رنو، رامک خودرو، بورگوارد و ستاره ایران در گمرک باقی ماند است و این واردکنندگان به مشتریان خود تعهد کرده بودند و باید این خودروها به مردم تحویل داده شود. وی افزود این تعداد خودروهای باقی مانده در گمرک با ۱۰۴۸ دستگاه خودرو ترخیص شده تفاوتی نداشته و فقط یک مرحله عقب‌تر قرار دارند. مهدی دادفر تشریح کرد به طور کلی ۳۰۰۰ خودرو دیگر با قابلیت ترخیص در گمرک وجود دارند که شامل ۸۰۰ دستگاه از محصولات رامک خودرو، ۸۰۰ دستگاه بورگوارد، ۶۰۰ خودرو از برند رنو و ۲۰۰ دستگاه نیز متعلق به شرکت ستاره ایران است که همچنان منتظر ترخیص هستند.

مهدی دادفر در پایان خاطرنشان کرد شرکت‌های واردکنندگان با تلاش فراوان به دنبال ترخیص محصولات خود هستند تا تعهدات خود را به مشتریان انجام دهند، اما در این خصوص پاسخ مثبتی به آنها داده نمی‌شود. وی تاکید کرد دلیل ترخیص این ۱۰۴۸ دستگاه خودرو وارداتی نیز یک مرحله جلوتر بودن در مسائل گمرکی است و اگر ۳۰۰۰ دستگاه خودرو دیگر ترخیص شوند، انتظار می‌رود ظرف مدت ۱ ماه به مشتریان تحویل داده شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این خبر مخصوص مایه دار ها است