ماهواره های استارلینک

ایلان ماسک با پروژه ماهواره های استارلینک به دنبال تصرف مدار زمین است!

مدیرعامل شرکت آریان اسپیس گفت ایلان ماسک با پروژه ماهواره های استارلینک به دنبال تصرف مدار زمین است و می‌بایست برای چنین فعالیت‌هایی قوانین ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

ایلان ماسک که به عنوان مدیر اجرایی شرکت فضایی اسپیس ایکس شناخته می‌شود، قصد دارد با تکمیل پروژه ارسال ۴۲ هزار ماهواره استارلینک به مدار زمین برای تمامی ساکنان این سیاره اینترنت ماهواره ای را ارائه کند، اما بسیاری از کارشناسان و مدیران صنعت هوا فضا بر این باورند که چنین ایده‌ای عواقب مخربی را به همراه خواهد داشت.

تصرف مدار زمین با ماهواره های استارلینک

استفان ایزریل، مدیر ارشد اجرایی شرکت آریان اسپیس که رقابت شدیدی با اسپیس ایکس دارد نیز در همین رابطه مدعی شد ایلان ماسک با پروژه ماهواره های استارلینک به دنبال تصرف مدار زمین است و می‌خواهد این بخش از فضا را به انحصار خود درآورد. وی تاکید کرد ایده‌ای که ایلان ماسک به دنبال تحقق آن است باعث خواهد شد تا یک جنگ و رقابت شدید ایجاد شود که به همین دلیل می‌بایست در خصوص مدار زمین قانون‌گذاری مشخصی انجام شود.

شرکت فرانسوی آریان اسپیس به عنوان اولین شرکت تجاری ماهواره‌ای در دنیا محسوب می‌شود که شروع فعالیت آن از سال ۱۹۸۰ میلادی بوده است. مدیر عامل این شرکت خصوصی فعال در حوزه فضا ایده‌های ایلان ماسک به ویژه پروژه استارلینک را مورد نقد قرار داده است و اعلام کرد ما اجرای پروژه‌های ارسال خوشه‌های ماهواره‌ای به فضا را قبول داریم و بر این باوریم که چنین پروژه‌ای برای اروپا بسیار حائز اهمیت است، اما باید برای این فعالیت‌ها قانون‌گذاری مشخصی انجام شود تا بتوانیم از محیط‌های فضایی محافظت کنیم. گفتنی است اخیرا بسیاری از ستاره‌شناسان نیز از برنامه استارلینک انتقاد کرده‌اند و معتقدند حضور خوشه‌ای از ماهواره‌ها در مدار زمین باعث می‌شود چشم‌انداز آسمان تخریب شده و آسیب‌های زیادی به علم ستاره‌شناسی وارد شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

 1. به درک که شکل اسمان بدریخت بشه ایلان دمت گرم سریع این کار وپروژه را به اتمام برسون دعای ملت ایران پشت سرته خدمت بزرگی به ملت ایران میکنی دمت گرم.لایک داری فراوان.

 2. اگر کسی برای رسیدن به هدفی ولو خوب، راه کجی را برگزیند، طبیعی است که با مخالفت دیگران مواجه خواهدشد، چون پا را از گلیمش درازتر کرده
  فرض کنید رقیب چینی هم بخواهد چنین هدفی را با همین مختصات پیاده‌سازی نماید، و از قضا هردو تقریباً همزمان دست بکار شدند
  بنده با اصل اینترنت جهانی رایگان به تصدی سازمان ملل و بی آلودگی، خیلی موافقم و برعکس بعضیها که فقط نِق میزنند، راه حلّ بهتری دارم
  اینترنت اگر با استفاده از کامپیوترها و موبایلهای کوانتومی بلاکچین و بر پایۀ مخابرات کوانتومی استوار شود، حتا به یکهزارم تعداد ماهواره‌های آلاینده هم نیازی ندارد
  فن‌آوری اینکار هم اینک موجودست، البته اگر نخواهیم مثل ماشین‌دودی سازهای جامانده، عمل کنیم

 3. دمش گرم تسخیر کن کل کهکشانو .. درود بر ایلان ماسک

 4. مگ مال ایناس که میخواد تصرفش کنه