مرسدس بنز GLA مدل 2021

معرفی مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ ؛ آشنایی با نسل جدید کراس اوور جذاب بنز

مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ معرفی شد. نسل جدید کراس اوور جذاب مرسدس بنز از امکانات زیادی نسبت به قبل بهره می‌برد که در ادامه با مشخصات و امکانات آن آشنا خواهیم شد.

شرکت آلمانی مرسدس بنز برای افزایش رقابت با کراس اوورهای آئودی Q3 و بی ام وی ایکس ۱ از نسل جدید کراس اوور جذاب خود پرده برداشت. نسل قبلی مرسدس بنز GLA به ۶ سال قبل برمی‌گردد که البته این خودرو توانست به فروش بیش از ۱ میلیون دستگاه برسد. مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ نسبت به نسل قبلی خود حدود ۱۰ سانتی‌متر بلندتر شده و طراحان برای ایجاد ظاهری حجیم در این کراس اوور طول آن را کاهش داده و عرض آن را بیشتر کرده‌اند. هرچند با این تغییرات نیز ظاهر این خودرو شبیه به یک هاچ بک کامپکت بلند قامت است.

مشخصات مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱

مرسدس بنز GLA مدل 2021

طول خودرو مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ حدود ۴.۴۱۰ میلی‌متر، عرض آن ۱.۸۳۴ میلی‌متر، ارتفاع آن ۱.۶۱۱ میلی‌متر و فاصله محوری این خودرو نیز ۲.۷۲۹ میلی‌متر اعلام شده است؛ چنین ارقامی نشان می‌دهد طول این خودرو خودرو ۱۴ میلی‌متر کاهش پیدا کرده، اما عرض آن ۳۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۰۴ میلی‌متر افزایش یافته است. در کنار کاهش طول این خودرو، اما فاصله محوری آن افزایش ۳۰ میلی‌متری را تجربه کرده است که همین موضوع فضای بیشتری در کابین برای سرنشینان ارائه می‌دهد؛ برای مثال فضای پای سرنشینان عقب حدود ۱۱۶ میلی‌متر افزایش یافته است.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

مرسدس بنز بر این باور است که نسل جدید کراس اوور GLA این شرکت می‌تواند طی چرخه زندگی کامل خود به یکی از مدل‌های کامپکت محبوب این شرکت خودروسازی آلمانی تبدیل شود و فقط کلاس A از آن بالاتر خواهد بود. در همین رابطه بریتا سیگر (Britta Seeger)، مدیر بازاریابی و فروش دایملر عنوان کرد افزایش تقاضا برای خرید خودروهای کراس اوور حاکی از آن است که خودروسازان در این سمت به خوبی گام برداشته‌اند و به نیاز مشتریان پاسخ خوبی داده‌اند. وی افزود مدل‌های GLA و GLB مرسدس بنز کامل‌کننده یکدیگر است. در واقع مدل‌های GLB فضای بیشتری را در خانواده کامپکت ارائه می‌دهند، در شرایطی که نسل جدید GLA برادر اسپرت مدل GLB به شمار می‌رود.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

در کابین مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ طراحی محصولات اخیر مرسدس به چشم می‌خورد که از بخش‌های برجسته آن می‌توان به نمایشگرهای دو قلو که به یکدیگر چسبیده‌اند اشاره کرد. این نمایشگرها برای نمایش سیستم اطلاعاتی سرگرمی و صفحه‌آمپر دیجیتالی طراحی شده‌اند. این نمایشگرها دارای ابعاد ۷ اینچی و ۱۰.۲۵ اینچی هستند و برای آنها سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MBUX مرسدس بنز در نظر گرفته شده است. از سایر نکات برجسته کابین می‌توان به نمایشگر سربالای کاملا رنگی، کنترل صوتی و ناوبری اشاره کرد.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

شرکت مرسدس بنز برای نسل جدید کراس اوور GLA پکیج کمک راننده را ارائه کرده است که مواردی چون سیستم Pre Safe Plus، دستیار فعال ترمز، دستیار فعال نقاط کور، دستیار فعال حفظ حرکت میان خطوط، تنظیم‌کننده سرعت بر اساس مسیر، دستیار فعال محدودیت سرعت، دستیار فعال فرمان و دستیار فعال فاصله را شامل می‌شود. سیستم کارواش به عنوان یکی از جدیدترین قابلیت‌های این کراس اوور جذاب به حساب می‌آید؛‌ با این سیستم که در مدل پرچمدار و لوکس GLS نیز استفاده شده است، زمانی که راننده می‌خواهد خودرو را به کارواش ببرد، آینه‌های جانبی تا خواهد شد، برف‌پاکن‌ها غیرفعال می‌شوند، حالت سیستم تهویه به گردش هوای داخلی تغییر پیدا می‌کند و پنجره‌ها و سانروف نیز بسته خواهد شد.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

مشتریان آمریکایی این کراس اوور می‌توانند از لحاظ موتور مدل‌های GLA250 یا GLA250 4Matic مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را خریداری کنند که البته هر دو مدل از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو با قدرت ۲۲۴ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر بهره می‌برند. گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک نیز قدرت تولید شده از این موتور را به چرخ‌های جلو مدل GLA250 و هر چهار چرخ مدل GLA250 4Matic منتقل می‌کند. مدل دیفرانسیل جلو این کراس اوور می‌تواند از صفر تا سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت را ظرف مدت ۸.۶ ثانیه بپیماید و حداکثر سرعت آن نیز ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

مشتریان آمریکایی علاوه بر دو مدل فوق می‌توانند مدل اسپرت GLA35 AMG نسل جدید کراس اوور مرسدس بنز را نیز خریداری کنند که از یک موتور با قدرت ۳۰۶ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر برخوردار است. در سایر بازارها نظیر بازار اروپا علاوه بر این سه مدل، مدل GLA200 با قدرت کمتر نیز عرضه می‌شود که مرسدس بنز برای آن موتور ۱.۳ لیتر بنزینی با قدرت ۱۶۳ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر در نظر گرفته است. این مدل ظرف مدت ۸.۷ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مرسدس بنز GLA مدل 2021

گفتنی است برای مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ نسخه دیزلی نیز عرضه خواهد شد که تاکنون جزئیاتی از آن منتشر نشده است. همچنین برای مدل‌هایی که از سامانه چهار چرخ محرک ۴Matic بهره می‌برند، به شکل استاندارد پکیج مهندسی آفرود در نظر گرفته شده است که یک حالت رانندگی ویژه آفرود به آن اضافه می‌شود. از تابستان سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ به بازار آمریکا خواهیم بود.

تصاویر مرسدس بنز جی ال ای مدل ۲۰۲۱

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*