بومرنگ اینستاگرام

بومرنگ اینستاگرام به ابزار برش ویدیو و سه افکت جدید مجهز شد

بومرنگ اینستاگرام یکی از قابلیت‌های بسیار جالب این شبکه اجتماعی در قسمت استوری (Story) محسوب می‌شود. به تازگی یک ابزار برش به همراه چند افکت به اینستاگرام بومرنگ اضافه شده است.

با استفاده از بومرنگ، قادر به ساخت ویدیوهای کوتاه شبیه به فایل‌های GIF می‌شوید. به عبارتی، یک رویداد کوتاه که در چند ثانیه ضبط شده است، به صورت متوالی، از ابتدا تا انتها پخش شده و این چرخه مجددا تا ۱۵ ثانیه ادامه پیدا می‌کند. پیش از این شایعاتی درباره برنامه فیس بوک به منظور اضافه کردن قابلیت‌های بیشتری به بومرنگ اینستاگرام شنیده بودیم. امروز دریافتیم این ویژگی‌ها، ابزار ویرایش (برش ویدیو) و چند افزودن افکت‌ ویدیویی محسوب می‌شوند.

یکی از قابلیت‌های کاربردی جدید، ابزار برش ویدیو است. همانند ابزار برش درون برنامه‌های ویرایش ویدیوی مخصوص گوشی‌های هوشمند، می‌توان مشخص کرد انیمیشن ساخته شده از کجا شروع شده و به کجا ختم شود. پیش از این، در صورتی که نقطه شروع و پایان بومرنگ اینستاگرام باب میلتان نبود، مجددا باید اقدام به ضبط ویدیو می‌کردید. این کار تا زمان ضبط ویدیوی دلخواه ادامه پیدا می‌کرد، اما اکنون تنها یک مرتبه ویدیویی گرفته و سپس سر و ته انیمیشن را درونش مشخص می‌کنید.

توئیت توسعه‌دهنده درباره ویژگی‌های جدید بومرنگ اینستاگرام

بومرنگ اینستاگرام

همچنین سه افکت مخصوص به این قسمت اضافه شده است. یکی از آن‌ها SlowMo نام داشته و سرعت پخش انیمیشن را به نصف کاهش می‌دهد. افکت Echo تصویر را کمی محو می‌کند. با انتخاب افکت Duo ویدیو به صورت بریده بریده نمایش داده خواهد شد.

بر اساس بررسی‌های وب سایت TechCrunch، این قابلیت‌های بومرنگ اینستاگرام کاملا جدید محسوب نمی‌شوند. اسنپ چت در سال ۲۰۱۵ ویژگی‌های مشابهی را به استوری خود افزوده بود. مشابه این ابزار برش و افکت‌های ویدیویی را سال‌ها قبل در نرم افزار TikTok نیز دیده بودیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. ابدیت نکردی حتما نابغه

  2. جالب تر شده ولی خیلی از افکت های بقیه نرم افزار ها هستن که از افکت های اسنستا جذاب ترن

  3. دوستان شاخ برید شورشو در بیارید از الان

  4. من فورا رقتم چک کردم اصلا افکت های جالبی بهش اضافه نشده