صفحه نمایش 120 هرتزی وان پلاس

وان پلاس از یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی QHD OLED رونمایی کرد

کمپانی وان پلاس با برگزاری رویدادی در چین، از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی خود رونمایی کرد. انتظار می‌رود پنل اولد جدید در گوشی وان پلاس ۸ پرو مورد استفاده قرار بگیرد.

به گفته‌ی «پیتی لائو» مدیرعامل وان پلاس، این تکنولوژی از مرحله تحقیق و توسعه عبور کرده و آماده‌ی بهره‌برداری است. مهم‌ترین ویژگی این صفحه نمایش را باید نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتزی آن بدانیم که عملکرد روان را تضمین می‌کند. نرخ نمونه‌برداری تاچ ۲۴۰ هرتزی و زمان رندرینگ ۸.۳ میلی‌ثانیه‌ای برای هر فریم، از دیگر ویژگی‌های ممتاز آن محسوب می‌شوند.

صفحه نمایش 120 هرتزی وان پلاس

وان پلاس در تشریح فناوری خود از عبارت Smooth Chain هم استفاده کرده است. این در واقع به ترکیبی از بهینه‌سازی‌های نرم افزاری و سخت افزاری اشاره دارد که فاصله بین لمس تا پاسخ‌دهی صفحه نمایش را به حداقل ممکن می‌رساند. همچنین تدابیری برای روان‌سازی تصویر هنگام گیمینگ اتخاذ شده که ظاهرا بی‌شباهت به فناوری GPU Turbo در گوشی‌های هواوی نیست.

اما MEMC را هم نباید از قلم بیندازیم. این نوعی قابلیت پردازشی و جبرانی برای فریم‌گذاری هوشمند در ویدیوهایی با نرخ فریم پایین‌تر است تا در حد ویدیوهایی با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه به نمایش درآیند. برای این کار وان پلاس (یا به عبارت دقیق‌تر، تامین کننده‌ی آن) از یک چیپ اختصاصی در صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی خود استفاده کرده است.

کمپانی چینی دقت این صفحه نمایش را نیز بسیار بالا می‌داند. به ادعای وان پلاس در سنجش دقیق JNCD، عدد ۰.۸ برای آن ثبت شده و این در حالی است که هر عددی کمتر از ۱ در این مقیاس اندازه‌گیری، عالی محسوب می‌شود.

البته وان پلاس اشاره‌ای به پشتیبانی از HDR نکرد و به نظر می‌رسد منتظر دریافت تاییدیه باشد. در نهایت باید بگوییم که این یک پنل ۱۰ بیت واقعی با پشتیبانی از ۱.۰۷ میلیارد رنگ توصیف شده و سطح روشنایی آن از ۱۰۲۴ به ۴۰۹۶ ارتقا یافته است؛ چیزی که برای نمایش محتوای HDR مفید خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. نسبت ب نسل قبل۳۰هرتز سرعت رفریشش بالا تر رفته