بوئینگ 777X

بوئینگ ۷۷۷X ؛ آزمایش بزرگ‌ترین هواپیمای جت دو موتوره جهان موفقیت آمیز بود

هواپیمای جت دو موتوره بوئینگ ۷۷۷X با موفقیت آزمایش شد. گفته می‌شود این هواپیما، بزرگ‌ترین هواپیمای پهن پیکر در جهان است و بیشترین گنجایش برای حمل مسافر را در بر می‌گیرد.

شرکت بوئینگ سال ۲۰۱۹، به خاطر مشکلاتی که در سیستم هواپیماهای سری ۷۳۷ وجود داشت، اصلاً سال خوبی را تجربه نکرد. با این حال به نظر می‌رسد این شرکت گذشته را فراموش کرده و به سمت جلو حرکت می‌کند. ظاهراً به تازگی این شرکت موفق شده بزرگ‌ترین جت دو موتوره در جهان را آزمایش کند.

این هواپیما بوئینگ ۷۷۷X نام دارد و اعتقاد بر این است که با ۷۶ متر (۲۵۲ فیت) طول و بال‌هایی به طول حدوداً ۷۲ متر می‌تواند بزرگ‌ترین جت دو موتوره جهان لقب گیرد. آزمایش این هواپیما پیش از آن که بخواهد مجدداً روی اراضی بوئینگ در سیاتل فرود آید، ۳ ساعت و ۵۱ دقیقه بر فراز آسمان واشنگتون به طول انجامیده است.

مزایای بوئینگ ۷۷۷X نسبت به رقبا

موتورهای به کار رفته در این هواپیما از نوع GE9X هستند که گفته می‌شود هر کدام می‌توانند حدود ۱۰۰ هزار پوند نیروی گرانش را تأمین کنند. این شرکت چند ملیتی مستقر در آمریکا ادعا می‌کند که این موتورهای جدید نسبت به دیگر موتورهای رقیب می‌توانند ۱۰ درصد مصرف سوخت کمتر را به همراه داشته باشند. همچنین قادر به حمل تعداد مسافران بیشتری در مقایسه با دیگر هواپیماها هستند.

استن دیل، مدیر بخش هواپیماهای تجاری بوئینگ در ارتباط با این آزمایش موفقیت آمیز اینچنین می‌گوید:

تیم ما در بوئینگ همیشه صاحب موفق‌ترین هواپیمای پهن پیکر بوده است و حتی آن را برای همه کارآمدتر، پرظرفیت‌تر و راحت‌تر کرده‌ایم. امروز اولین پرواز امن ۷۷۷X، ادای احترام به سال‌ها سخت‌کوشی و فداکاری هم تیمی‌های ما، شرکا و انجمن ما در ایالت واشنگتن و در سراسر جهان بود.

اینطور که گفته می‌شود ۷۷۷ ایکس زودتر از سال ۲۰۲۱ آماده‌ی سرویس‌دهی نخواهد بود و به نظر می‌رسد یکی از اولین مشتریان آن، شرکت هواپیمایی امارات (Emirates) است که می‌تواند زودتر از بقیه رقبا تجربه‌ی پرواز با این هواپیمای پهن پیکر را در اختیار مسافران قرار دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*