بوئینگ 777X

بوئینگ 777X ؛ آزمایش بزرگ‌ترین هواپیمای جت دو موتوره جهان موفقیت آمیز بود

هواپیمای جت دو موتوره بوئینگ 777X با موفقیت آزمایش شد. گفته می‌شود این هواپیما، بزرگ‌ترین هواپیمای پهن پیکر در جهان است و بیشترین گنجایش برای حمل مسافر را در بر می‌گیرد.

شرکت بوئینگ سال 2019، به خاطر مشکلاتی که در سیستم هواپیماهای سری 737 وجود داشت، اصلاً سال خوبی را تجربه نکرد. با این حال به نظر می‌رسد این شرکت گذشته را فراموش کرده و به سمت جلو حرکت می‌کند. ظاهراً به تازگی این شرکت موفق شده بزرگ‌ترین جت دو موتوره در جهان را آزمایش کند.

این هواپیما بوئینگ 777X نام دارد و اعتقاد بر این است که با 76 متر (252 فیت) طول و بال‌هایی به طول حدوداً 72 متر می‌تواند بزرگ‌ترین جت دو موتوره جهان لقب گیرد. آزمایش این هواپیما پیش از آن که بخواهد مجدداً روی اراضی بوئینگ در سیاتل فرود آید، 3 ساعت و 51 دقیقه بر فراز آسمان واشنگتون به طول انجامیده است.

مزایای بوئینگ 777X نسبت به رقبا

موتورهای به کار رفته در این هواپیما از نوع GE9X هستند که گفته می‌شود هر کدام می‌توانند حدود 100 هزار پوند نیروی گرانش را تأمین کنند. این شرکت چند ملیتی مستقر در آمریکا ادعا می‌کند که این موتورهای جدید نسبت به دیگر موتورهای رقیب می‌توانند 10 درصد مصرف سوخت کمتر را به همراه داشته باشند. همچنین قادر به حمل تعداد مسافران بیشتری در مقایسه با دیگر هواپیماها هستند.

استن دیل، مدیر بخش هواپیماهای تجاری بوئینگ در ارتباط با این آزمایش موفقیت آمیز اینچنین می‌گوید:

تیم ما در بوئینگ همیشه صاحب موفق‌ترین هواپیمای پهن پیکر بوده است و حتی آن را برای همه کارآمدتر، پرظرفیت‌تر و راحت‌تر کرده‌ایم. امروز اولین پرواز امن 777X، ادای احترام به سال‌ها سخت‌کوشی و فداکاری هم تیمی‌های ما، شرکا و انجمن ما در ایالت واشنگتن و در سراسر جهان بود.

اینطور که گفته می‌شود 777 ایکس زودتر از سال 2021 آماده‌ی سرویس‌دهی نخواهد بود و به نظر می‌رسد یکی از اولین مشتریان آن، شرکت هواپیمایی امارات (Emirates) است که می‌تواند زودتر از بقیه رقبا تجربه‌ی پرواز با این هواپیمای پهن پیکر را در اختیار مسافران قرار دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*