شرایط استخدام فضانوردان ناسا برای سفر به ماه در سال‌های آینده

شرایط استخدام فضانوردان ناسا برای سفر به ماه در سال‌های آینده

سازمان فضایی ناسا به تازگی شرایط استخدام فضانوردان برای پروژه‌های کاوش ماه و اکتشافات فضایی دیگر را اعلام کرده است. علاقه‌مندان برای قبولی باید قابلیت‌های شگفت‌انگیزی داشته باشند.

شرایط استخدام فضانوردان سازمان فضایی ناسا برای شرکت در پروژه آرتمیس (Artemis) به تازگی اعلام شده است. این فضانوردان در آینده نزدیک به کره ماه فرستاده خواهند شد و در ماموریت های شگفت‌انگیز دیگری برای اکتشافات فضای خارج از جو زمین شرکت خواهند کرد. با ما همراه باشید.

استخدام فضانوردان جدید ناسا

در سه شنبه گذشته ناسا اعلام کرد که در راستای جذب نسل جدیدی از فضانوردان، در ماه مارس درخواست‌های استخدام علاقه‌مندان به شرکت در پروژه‌های فضایی آینده خود را قبول خواهد کرد. برخورداری از دانش و مهارت‌های علمی پیشرفته در کنار سابقه درخشان و نمرات شگفت‌انگیز در حوزه‌های مختلف مهارتی تنها بخش کوچکی از نیازمندی‌های قبولی در آزمون‌های استخدام فضانوردان جدید ناسا خواهند بود و گفته شده که این نسل از نیروهای انسانی جدید برای سفر به ماه و اکتشافات هیجان‌انگیز دیگر آموزش خواهند دید.

تاریخ دقیق اعلام شده برای پذیرش درخواست‌های علاقه‌مندان ۲ تا ۳۱ مارس اعلام شده است. متقاضیان باید شهروند ایالات متحده باشند و در یکی از رشته‌های مهندسی،‌ علوم پایه،‌ تکنولوژیکی و ریاضیات مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. البته کسانی هم که از آکادمی‌های خلبانی ملی معتبر فارغ‌التحصیل شده‌اند و حداقل هزار ساعت سابقه پرواز هواپیماهای جت در سمت خلبان اصلی را داشته باشند،‌ نیازی به ارائه مدرک کارشناسی ارشد ندارند.

از طرف دیگر،‌ پزشکان، جراحان و کسانی که حداقل ۳۶ ساعت در فضای آکادمیک مقطع تحصیلی دکترای رشته‌های مورد نظر ناسا تحصیل کرده باشند، شانس خوبی برای قبولی در آزمون استخدام فضانوردان این آژانس فضایی دارند. البته هرکدام از متقاضیان باید حداقل ۲ سال سابقه درخشان کار در حوزه‌های مرتبط را داشته باشند.

همچنین هرکدام از علاقه‌مندان باید توانایی قبولی در آزمون‌های آمادگی جسمانی ناسا،‌ برای تایید توانایی آن‌ها در تحمل شرایط سفرهای فضایی را داشته باشند. جدیدا یک آیتم دیگر هم به مراحل مصاحبه متقاضیان اضافه شده که در این بخش از مصاحبه افراد باید در یک آزمون آنلاین دو ساعته مورد آزمایش قرار بگیرند. همان‌طور که گفته شد، قبول شدن در آزمون استخدام فضانوردان ناسا به این معنی است که قبول‌شدگان خوش‌شانس ممکن است در آینده نزدیک در سفرهای فضایی شگفت‌انگیزی شرکت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۳ دیدگاه

  1. چ اکتشافات هیجان انگیزی رو مگه قراره انجام بدن

  2. من میتونم برم ….😂😂