علی بابا

علی بابا ۱۸۲ کارمند خود را تعدیل کرد؛ صنعت گردشگری ایران در آستانه ورشکستگی

صنعت گردشگری ایران به دلیل اتفاقات اخیر به ویژه شیوع کرونا در آستانه ورشکستگی قرار دارد. در همین رابطه مدیرعامل علی بابا با انتشار بیانیه‌ای از تعدیل ۱۸۲ کارمند خود خبر داد.

مسعود طباطبایی، مدیرعامل شرکت علی بابا در صفحه شخصی توییتری خود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد صنعت گردشگری ایران به دلیل اتفاقات اخیر از جمله شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران و سایر کشورهای جهان متضرر شده است. در همین راستا این شرکت در یک تصمیم سخت به ناچار ۱۸۲ نفر از ۷۵۲ کارمند خود را تعدیل کرده است. مدیرعامل شرکت علی بابا تمدید نکردن قراردادهای ۱۸۲ نفر از کارمند خود را تصمیمی سخت در راه آینده خلق شده این شرکت دانست.

متن بیانیه شرکت علی بابا

متن کامل بیانیه شرکت علی بابا به شرح زیر است:

تصمیمی سخت در راه آینده خلق شده علی بابا

سال ۹۸ برای کسب‌وکارهای صنعت گردشگری ایران سال پرتلاطمی بود و به رغم همه این تلاطم‌ها که امسال با آن دست‌وپنجه نرم کردیم، خدمات شایسته‌ای را به مردم کشورمان ارائه کردیم.

با این که شروع سال با بلایای طبیعی همراه بود ما توانستیم رشد فوق‌العاده‌ای را در علی بابا رقم بزنیم، اما شروع فصل پاییز و اتفاقاتی که از نیمه آن تا به امروز رقم خورد بدون استثنا صنعت گردشگری را متضرر کرد. در آخرین مورد که وضعیت نامشخصی را برای همه ما رقم زده، شیوع ویروس کرونا باعث شد، درآمد خود را در آستانه ششمین سالگرد تاسیس علی بابا، از دست بدهیم.

بر اساس استراتژی گروه علی بابا برای خلق ثروت از طریق توسعه گردشگری و پرقدرت عمل کردن در سال‌های آتی، برای عبور از شرایط فعلی ناشی از کاهش ۸۰ درصدی سفرها، علی‌رغم میل باطنی‌مان متاسفانه نتوانستیم امکان تمدید قرارداد ۱۸۲ نفر از ۷۵۴ نفر از همکاران‌مان را در علی بابا فراهم کنیم.

جدا شدن یک عضو از گروه علی بابا هرگز برای ما خوشایند و ساده نبوده و این تصمیم از سخت‌ترین تصمیم‌های دوران حرفه‌ای ماست. صمیمانه از زحمات تک‌تک شما همکاران عزیزمان سپاسگزاریم و قدردان تمام تلاش‌ها و همراهی‌تان هستیم و از شما عذرخواهی می‌کنیم.

در پایان؛ این اتفاق اگرچه چالش‌هایی برای ما و همکارانمان دارد، اما این چالش‌ها را منشا گشایش در زندگی و آینده کسب‌وکارمان می‌کنیم و با یادگیری از این اتفاق، پرقدرت‌تر از قبل خلق ثروت از طریق توسعه گردشگری را پدیدار می‌کنیم و دور نیست که علی بابا افتخار تک تک ایرانیان در سراسر گیتی باشد.

علی بابا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. این کارشون و بی کار کردن این همه آدم اصلا صحیح نبود
  میتونستند نیروهاشون رونگه دارند . چند تا از بیلبوردهاشون رو برمیداشتند حقوق پرسنلشون در میومد
  چرا سایتهای مشابه مثل تیکیتو و فلایتیو ضرر داردند ولی تعدیل نکردند

 2. علی بابا قبل از کرونا گرفتار ۴۰ دزد بغداد شد و اطلاعات مشتریاش پرید

 3. کرونا نفس مشاغل خدماتی را گرفت!!!
  صاحبان کارهای خرد بشدت آسیب‌پذیر شده‌اند. دستفروش‌های مترو به خانه برگشته‌اند.آنها حداقل ۲ ماه آینده بدون درآمد خواهندبود.
  رستوران‌دارها و کافه‌دارها خلوت شده‌اند.
  آنها که «اجاره خانه» می‌دهند،وضعیت به مراتب بدتری دارند

 4. کدوم صنعت بابا
  صنعت گردشگری رو ترکیه و امارات داره نه ایران