antutu

نمودار جدید AnTuTu عملکرد تراشه گوشی های اندرویدی را می‌سنجد

صفحه جدیدی در بنچمارک آنتوتو راه‌اندازی شد که عملکرد تراشه گوشی های اندرویدی را قیاس می‌کند. در واقع، فقط پرفورمنس CPU و GPU سنجیده می‌شود تا امتیاز واقعی هر چیپست به دست بیاید.

در این نمودار، یک موشک در حال پرتاب را می‌بینیم که هرچه یک چیپست به آن نزدیک‌تر باشد، یعنی سریع‌تر است. هم‌اکنون در بین انواع تراشه گوشی های اندرویدی ، اسنپدراگون ۸۶۵ کوالکام بهترین امتیاز و جایگاه را دارد. فاصله عملکرد این چیپست با اگزینوس ۹۹۰ سامسونگ، خیلی زیاد است و برای کمپانی کره‌ای، مایه شرمساری!

جالب اینکه تراشه +Dimensity 1000 مدیاتک فاصله کمی با رقبای گران قیمت دارد. توجه داشته باشید در این نمودار، امتیاز کلی AnTuTu که شامل نرخ ریفرش نمایشگر و سرعت حافظه هم می‌شود، لحاظ نشده؛ بلکه فقط عملکرد پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی هر چیپست تعیین‌کننده بوده است. همچنین برای کسب نتایج دقیق‌تر، از امتیاز همه گوشی‌هایی که تراشه‌ای یکسان دارند، میانگین گرفته شد.

نکته دیگر اینکه فهرست زیر، چیپست های اپل را نیز پوشش نمی‌دهد که گفته می‌شود دارای قوی‌ترین عملکرد هستند (به ویژه‌ نسخه‌های تبلتی آن‌ها). ناگفته نماند بنچمارک انتوتو نمودار جداگانه‌ای هم برای سنجش عملکرد تراشه‌های مختلف در زمینه هوش مصنوعی دارد.

مقایسه عملکرد تراشه گوشی های اندرویدی

تراشه گوشی های اندرویدی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چه جالب
    خیلی خوب بود حتما امتحان اش میکنم