قویترین رزبری پای

قویترین رزبری پای اکنون مجهز به ۸ گیگابایت رم است

بنیاد Raspberry Pi قویترین رزبری پای تا امروز را معرفی کرد. این محصول نسخه‌ای جدید از رزبری پای ۴ بوده و به ۸ گیگابایت رم مجهز است.

بنیاد رزبری پای میزان حافظه رم جدیدترین محصول خود یعنی رزبری پای ۴ را دو برابر کرد. نسخه جدید به جای ۴، دارای ۸ گیگابایت رم بوده و به قیمت ۷۵ دلار فروخته خواهد شد. به منظور فراهم شدن امکان استفاده از این ارتقا، این بنیاد تصمیم گرفت ورژنی ۶۴ بیتی از سیستم عامل خود را نیز توسعه بدهد. این سیستم عامل اکنون در مرحله توسعه بتا قرار داد.


از نظر سایر ویژگی‌ها، نسخه جدید با Raspberry Pi 4 که تیر ماه سال گذشته معرفی شد، تفاوتی ندارد. پردازنده آن مبتنی بر معماری ARM بوده و به درگاه‌های اچ دی ام آی، یو اس بی ۳ و اترنت مجهز است.

کاربردهای جدید قویترین رزبری پای

با در نظر گرفتن ابعاد و قیمت رزبری پای، ۸ گیگابایت رم برای آن واقعا زیاد است! امروز در گوشی های هوشمند پرچمدار و حتی کامپیوترها و لپ تاپ‌های گیمینگ رده پایین نیز ۸ گیگابایت رم به کار می‌رود. بر اساس اعلام بنیاد توسعه‌دهنده این کامپیوترهای کوچک، برای کامپایل کردن قطعات نرم افزاری بزرگ، مدیریت حجم بالای درخواست‌ها در یک سرور یا اجرای تعداد زیادی تب، حافظه جدید کفایت می‌کند. به عقیده بنیاد Raspberry Pi کاربران به زودی استفاده‌های متعددی برای قویترین رزبری پای با ۸ گیگابایت رم، تعریف خواهند کرد.


Raspbian یک لینوکس مبتنی بر توزیع دبیان است. بنیاد توسعه‌دهنده رزبری پای‌ها آن را به عنوان سیستم عامل پیشنهادی خود برای این کامپیوترهای کوچک ارائه کرد. پیش از این تنها نسخه‌ای ۳۲ بیتی از آن موجود بود،‌ اما افزایش حافظه رم رزبری پای ۴ زمینه را برای اجرای نسخه ۶۴ بیتی آن نیز فراهم کرد. از طرفی می‌دانیم یک سیستم عامل ۳۲ بیتی نمی‌تواند ۸ گیگابایت رم را شناسایی و مدیریت کند. به همین دلیل توسعه نسخه جدید Raspbian یک اجبار است.

رزبری پای ۴ از نظر حافظه اکنون در سه نسخه موجود است. علاوه بر ورژنی با ۸ گیگابایت رم، می‌توان آن را مجهز به ۴ گیگابایت (۵۵ دلار) یا ۲ گیگابایت (۳۵ دلار) رم نیز خریداری کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*