تست هوش

تست هوش: پنج معمای به ظاهر ساده که حسابی شما را به چالش می‌کشند

در این ویدیو یک تست هوش جالب متشکل از پنج معمای به ظاهر ساده را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌تواند حسابی ذهن‌تان را به چالش بکشد.

انسان‌ها همواره از محک زدن توانایی‌های ذهنی خود و سنجیدن میزان ضریب هوشی‌شان از روش‌های مختلف لذت برده‌اند. هرچند برای بررسی دقیق میزان بهره هوشی افراد نیاز به آزمون‌هایی استاندارد و تحت کنترل است. اما تست هوش ها و ویدیوهای چالش برانگیزی هم وجود دارند که می‌توانند تا حدی مخاطبانشان را به چالش بکشند و خلاقیت شما را محک بزنند.

تست هوش ویدیویی

دانلود ویدیو

در این ویدیو شما با پنج معما مواجه خواهید شد که به ترتیب از آسان به سخت قرار گرفته‌اند و برای پاسخگویی به هرکدام از آن‌ها یک دقیقه فرصت خواهید داشت.

برای به دست آوردن بهره‌ی هوشی یک انسان، از وی آزمون‌های گوناگونی برای ارزیابی قابلیت‌های ذهنی‌اش گرفته می‌شود. هر آزمون بخشی از ویژگی‌های مغزی فرد را می‌سنجند و سپس بر اساس آن‌ها با در نظر گرفتن سن فرد، ضریب هوشی حساب می‌شود. یکی از روش‌های رایج برای اندازه‌گیری بهره‌ی هوشی در ایران استفاده از ابزار ماتریس‌های پیش‌رونده ریون است. این آزمون که در سال 1938 توسط پن‌روز و ریون ساخته شده‌است که دارای 60 سؤال تصویری است و از پنج سری 12تایی تشکیل شده‌است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. معمای 4 از حالت منطقی فاصله داره و به هوش ربطی نداره

    معمای 5 صورت سوال مریض هست و به صورت واضح سوال پرسیده نمیشه

    با سپاس

  2. سایت گجت نیوز که جای این چیزا نیست