قدرتمندترین رایانه کوانتومی

قدرتمندترین رایانه کوانتومی جهان توسط شرکت آی بی ام ساخته شد

شرکت آی بی ام – IBM از بزرگترین و قدرتمندترین رایانه کوانتومی جهان پرده برداشت و طی آن به بالاترین حجم کوانتومی تا به امروز دست پیدا کرد.

شرکت آی بی ام با ترکیبی از یک سری تکنیک‌های سخت افزاری و نرم افزاری جدید برای بهبود عملکرد کلی یکی از جدیدترین سیستم‌های مشتری مستقر شده با پردازنده‌های Qubit 27 خود حجم کوانتومی ۳۲ سال گذشته را به Quantum Volume 64 به‌روزرسانی کرده است.

به گفته این شرکت بزرگ ، IBM Quantum پرشورترین همکاری برای پیشبرد تحقیقات کوانتومی بنیادی است که تاثیر زیادی در دنیای واقعی خواهد داشت. این پروژه بزرگ با توان بهترین متخصصان در زمینه آموزش ، تئوری و علوم رایانه خواهد بود و امکانات جدیدی را در زمینه محاسبات کوانتومی رقم خواهد زد و نقطه عطفی در جهان نوظهور محاسبات کوانتومی است.

رایانه کوانتومی

این شرکت یک شاهکار تاریخی را با استقرار حجم کوانتومی ۶۴ در یک سیستم ۲۷ کیلوبیتی انجام داده است که برای اولین بار در یک رایانه کوانتومی ابررسانای جهان انجام خواهد شد و آن را قدرتمندترین سیستم در جهان خواهد نمود.

شرکت آی بی ام در سال‌های اخیر اقدامات بزرگی در زمینه محاسبات کوانتومی برداشته است و هدف بزرگ این شرکت برای ساخت قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین سیستم کوانتومی جهان در حال رقم خوردن است. همچنین این شرکت در چهار سال اخیر اقدام به ساخت ۲۸ رایانه کوانتومی کرده است که در حال حاضر هشت مورد از آنها ساخته شده‌اند.

رایانه کوانتومی

نظر جی گامبتا درباره قدرتمندترین رایانه کوانتومی جهان

جی گامبتا (Jay Gambetta) عضو هیئت مدیره شرکت IBM و معاونت بخش IBM Quantum گفت ما همیشه در حال یافتن روش‌های جدید برای بالاتر بردن سیستم‌های خود هستیم تا بتوانیم مدارهای کوانتومی بزرگ‌تر و پیچیده‌تر را اجرا کنیم و سریع‌تر به یک مزیت کوانتومی برسیم. این پروژه راهی نوآورانه برای توسعه برنامه‌های آگاه از سخت افزار، الگوریتم‌ها و مدارها را فراهم می‌کند و تمامی این‌ها با گسترده‌ترین و قدرتمندترین ناوگان کوانتومی قابل اجرا هستند. IBM Q ابتکار صنعت برای ایجاد سیستم‌های کوانتومی جهت کاربردهای تجاری و علمی است.

اگر شرکت IBM با سرعتی که هم‌اکنون دارد پیش برود به زودی به هدف خود در رسیدن به برتری کوانتومی دست خواهد یافت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*